Milles seisneb vahe võltsi ja tõelise empaadi vahel?

Tõenäoliselt olete kuulnud, kuidas keegi teie tuttavatest nimetab ennast empaadiks ja hakkab jutustama sellest, kuidas tal on kõrgenenud tundlikkus. 
Võimalik, et ta on tõesti selline inimene. 

Kuid paljud, kes seda terminit kasutavad, kasutavad seda lihtsalt katteks.


consciousreminder.com/2017/02/28

Asi on selles, et mingil eluhetkel said nad hingelise trauma (nagu paljud meist) ja nüüd üritavad nad leida oma nõrkusele õigustust, peites ennast „empaadi” termini nagu kilbi taha.
Nad ei kahtle, siiralt ennast empaadina identifitseerides – ülitundlike isiksusena, kes on kutsutud päästma seda maailma, mis on teiste inimeste poolt praktiliselt hukutatud.
No nad vähemalt arvavad nii.

Aga on vaja vahet teha tõelistel ja võltsempaatidel, neil kes on mõjutatud psühhokeemilisest tasakaalutusest ja kes tõesti paistavad silma kõrgenenud tundlikkusega ümbritseva maailma suhtes.
Kuna empaatide elu peamine aluseks on emotsioonid, on neil palju kõrgem emotsionaalne intellekt, võrreldes teiste inimestega. Ja muidugi ei võta nad seda omadust kui ordenit, mida on vaja rinnas kanda ja igale vastutulijale näidata.

Ei ole tähtis, kes te olete ülitundlik inimene, vegan või meditatsiooni austaja.
Kõige tähtsam on, et te oleksite hea inimene, et ei kardaks kohtuda iseendaga näost näkku, oma sisemiste deemonitega, mitte peita ennast nende eest ning mitte projitseerida neid välisesse maailma.
PS! Projitseeriminesee on teisele teisele samade joonte ja tunnete omistamine, mis endale.

Siiski eelistavad paljud inimesed varjata oma nõrku kohti isegi iseenda eest, süüdistades kõigis oma probleemides halba maailma.


KUIDAS NÄEB ÜMBRITSEVAT MAAILMA VÕLTSEMPAAT:

Kes on võltsempaadi arvates EMPAAT
See on ülitundlik inimene, kes hoolitseb ümbritsevate inimeste eest nii kõvasti, et see muutub probleemiks tema enda jaoks. Teda kurvastavad kuulutused hüljatud loomadest või nälgivatest lastest. See toimub seepärast, et tal on unikaalne ja uskumatu superjõud.

Kes on võltsempaadi arvates SOTSIOPAAT
See on igaüks, kes riivab empaadi tundeid, eriti armastussuhetes. Näiteks võib see olla inimene, kes on unustanud tuttavaks saamise aastapäeva või kes unustab WC-poti istmelaua valesse asendisse või kes unustab poest midagi osta.

Kes on võltsempaadi arvates PSÜHHOPAAT
See on igaüks, kes riivab empaadi tundeid nii palju, et see viib suhte lõhenemiseni. Näiteks võib põhjuseks olla, et tal on filmide suhtes hoopis teine maitse või unustab osta poest mingit asja kaks korda järjest.

Kes on võltsempaadi arvates NARTSISSIST
See on isiksus, kelle suhtes avaldab ta hoolitsust ja kes ei suuda anda neile piisavalt tähelepanu, sest on rohkem orienteeritud endale. Isegi tavaline suhtlemine selle inimesega võib empaadi emotsionaalselt tühjaks tõmmata, sest ta annab ennast üleni, mida aga nartsissist ära kasutab, olles võimetu sama tundma.

Mis on võltsempaadi arvates HOOLITSUS ja TÜLITAMINE või RAHUTUS
See on see, mida tunneb empaat, kui ta väljendab negatiivseid tundeid.

Mis on võltsempaadi arvates RAEV
See on see, mida tunnevad nartsissist, sotsiopaat või psühhopaat, kui nad väljendavad oma negatiivseid tundeid.

Kes on võltsempaadi arvates INDIGOLAPS
See on empaadi võsuke, arenenud hing. Vaba, väljendamaks oma tundeid ja kes ei armasta distsipliini.

Kes on võltsempaadi arvates SAATANA SIGITIS
See on sotsiopaadi, nartsissisti või psühhopaadi võsuke. Tal kuluks vahel ära järgida distsipliini. Ülejäänu suhtes jääb ta indigolapsele alla.

Kes on SUGULASHING võltsempaadi arvates
See on inimene, kellega on tal olnud juba kolm kohtamist.

Kes on KAKSIKLEEK võltsempaadi arvates
See on seesama inimene, kellega on juba kolme kuu jooksul olnud edukad romantilised suhted.

Kes on võltsempaadi arvates SAATAN ISE
See on seesama inimene, kellega sa oled koos elanud 6 kuud.KUIDAS NÄEB ÜMBRITSEVAT MAAILMA TÕELINE EMPAAT...

  • Ma olen samasugune inimene nagu kõik. Mul on ükskõik, kes oled sina, kuid kui sa oled hea inimene, siis meeldid sa mulle kindlasti. Aga kui ei ole, siis ei. Kuid iga elusolend väärib austust, isegi see, keda me kõige rohkem vihkame.

  • Sul on täielik õigus mind mitte armastada, nagu ka mul on täielik õigus sind mitte armastada. Ei taha küll sinu üle kohut mõista, kui vahel ma teen seda ning selles seisneb minu probleem.

  • Tean, et sügaval sisemas oled sa inimene, kes lihtsalt püüab julgust koguda, et kohtuda näost näkku oma sisemiste deemonitega. Me teeme seda aeg-ajalt kõik. Kõigil on omad puudused. Ning vahel saame teistega läbi – need on head ajad. Sügaval enda sees, kõige selle tühja jutu ning tingimuste varjus, me siiski armastame üksteist. Seepärast ei ole meil ükskõik. Me hoolime.

  • Maailmal ei ole vaja, et teda päästetaks. Meil lihtsalt on vaja õppida maailmas üksteisega elama. Me kõik arvame, et see maailm soosib kõiki elusolendeid peale meie. Võibolla seepärast ei ole miski meie maailmavaates päris nii... Võibolla petavad meid meie enda deemonid.

  • Nojaa.. mul on kõrgenenud tundlikkus ja ma võtan seda maailma rohkem südamega kui mõistusega. Ning see on minu „hobune”, millel ma õpin „sõitma”.

Tõlkinud Ingrid Sooosaar (Prass).
CopyRight ©

Allikas:
cluber.com.ua
consciousreminder.comPostita kommentaar

Copyright © Manaratas. Designed by OddThemes