8 kosmilist põhjust, miks meid uute inimestega kokku või lahku viiakse

Meie elus ei ole juhuslikke kohtumisi.

On palju põhjusi, miks Universum meid kõige erinevamate inimestega kokku viib.

Oma elu jooksul kohtub iga inimene seetõttu tohutu suure hulga uute inimestega. Ja lahkub, enamusest.

consciousreminder.com
Mõnega neist kohtume ainult hetkeks või minutiteks, mõni neist jääb meiega lühikeseks ajaks, mõni neist käib koos meiega mingi lõigu eluteest, ja üldse mitte paljud lähevad meiega koos elu lõpuni.

Vahel on raske selgitada, miks me kellegi vastu siis midagi tunneme. Miks ühtede inimestega miski meid sees „liigutab”, miks me äkki tunneme võõra inimesega sidet. Kohtume just nende inimestega, keda sel hetkel meie ellu on vaja.

Iroonia on selles, et enamus neist inimestest on ajutised, sest nende eesmärk on olnud selles, et näidata meile teist teed ning seejärel lasta meid vabaks. Vahel me püüame neid ajutisi inimesi muuta püsivateks, aga see ei ole kõigi nende roll. Kõik ei pea meie ellu jääma alatiseks. 
 
Probleem on selles, et me elame seda raskelt üle, kui need inimesed lahkuvad. Sest me ei oska lahti lasta. Me ei mõista, miks meilt võetakse see, kes on niivõrd ilus, ja kes meid tervendas. Aga kui mõelda, et suhtesse jäädes nende ilu närtsib, nende armastus sureb, siis see lugu ei ole enam nii hinge inspireeriv, vaid muutub koormaks, mida me ei peaks kandma.

Et lahti lasta, on vaja usku, veendumust.... et parem on jätta asi nii nagu ta on, et seda lugu enam paremaks muuta ei saa. Vastasel juhul lugu määrdub. Võibolla olid need inimesed hoopis need, kes olid, et anda teile mingit õppetundi. Ja nüüd peavad minema kellegi teise ellu edasi. Ja teie saate kohtuda sellega, keda teile nüüd vaja on.

Ning kuigi me sageli ei mõista, miks keegi meist eemaldub, kuigi me väga tahame, et nad jääksid, siis õppetunnid, mis nad meile andsid, jäävad meiega paljudeks aastateks. Mõnikord täidab mõni suurepärane inimene meie elu valguse ja mõttega, ilmudes just siis, kui meil seda väga vaja on. Aga vahel toob saatus meile vestluskaaslaseks nõnda toksilise inimese või kolleegi, et meile tundub, et oleme peaaegu valmis selle inimese kohapeal maha lööma.
 
Aga pärast mõistame, et kui ei oleks seda inimest olnud, ei oleks me saanud selleks, kes me oleme praegu.

Nii oleme elujõe voogudes seotud teiste inimestega. 
 
Pidagem meeles, et kui me ei näe kohtumise põhjust, siis see ei tähenda, et seda ei ole.


8 PÕHJUST, miks Universum meid ühe või teise inimesega kokku viib:


 1. Et äratada meid seestpoolt

  On inimesi, kes panevad meid kahtlema ja esitama küsimusi iseendale. Vahel muutuvad nad meie elu püsivaks osaks, vahel aga jäävad sinna väga lühikeseks ajaks. Aga nii ühel kui teisel juhul aitavad nad meil üles leida veel mingit osakest meist endast. Me ei pea tingimata neid inimesi armastama, aga ilma nendeta me ka hakkama ei saa.

 2. Et soojendada meie südameid

  Sellised inimesed ilmuvad meie ellu siis, kui me tunneme end kustuva küünlana ja meile tundub, et meist ei ole enam mitte millekski asja. Nad ei lase kurbuse raskusel meid enda alla matta ning teevad meie jaoks neid justkui pisiasju, mis meid aitavad minna edasi, hambad ristis, minna edasi vaatamata kõigele. Enamus selliseid inimesi lendavad meie elust meteoori kiirusega läbi. Me ei kuule neist hiljem enam midagi. Aga meie meenutused neist on köetud soojusega ja me mäletame neid veel väga kaua...

 3. Et olla meie kõrval

  Need on just need inimesed, kes saavad meie elu osaks – igaveseks. Nad kerkivad meie eluteele ja jäävad meiega, vaatamata kõigile õnnetustele ja raskustele. Need on meie sõbrad, sugulased ja armastatud inimesed. Need on need, kes on alati valmis meid kiitma, kui ma hakkame langema, kui me hakkame kukkuma.

 4. Et anda meile õppetund

  Need on need inimesed, kellelt me võime midagi õppida. Vahel osutuvad need õppetunnid ülemäära karmideks, aga mõnikord ongi „õpetajad” ise ideaalist väga kaugel. Aga kuidas ka ei kujuneks meie suhted nende inimestega, pidage meeles üht – kui juba Universum püüab teile midagi õpetada, siis teeb ta seda mitte lihtsalt niisama, mitte lihtsalt ega kergelt. Kusjuures mõningaid õppetunde ongi võimelised meile õpetama ainult lurjused.

 5. Et aidata meil ennast iseendast kõrgemaks kasvatada, ennast ületada

  Need on need, kes aitavad meil ületada meie kõige tumedamaid poolusi elus. Nad jäävad meie kõrvale, kui me purustame nende südame või siis kaotame meile kalleid inimesi. Vahel jäävad nad meiega igaveseks, aga mõnikord kaovad märkamatult, tasub vaid helgel poolusel tume välja vahetada. Kõik sõltub sellest, kui suurt rolli nad peavad meie elus mängima.

 6. Et meenutada meile midagi

  Need inimesed meenutavad meile oma kohalviibimisega midagi sellist, mis meile ei oleks ilma nendeta meenunud. Nad meenutavad meile seda, et me ei ole üksi, et see maailm – see on meie ühine kodu, ja et selles leiduvad alati need, kes on valmis meile õla alla panema, kui meile see vajalik on. Mõnikord, kui me juba oleme peaaegu valmis alla andma, siis aitavad tundmatud inimesed meil ennast koguda ja jälle jalule tõusta, meenutades meile seda, et meie elu ei ole kaugeltki nii raske, kui meile tundub.

 7. Et näidata meile, mida ja keda me väärime ehk oleme ära teeninud... või siis ei vääri ehk ei ole ära teeninud

  Need inimesed sarnanevad milleski nendega, kes aitavad meil ennast ületada, kasvada. Täpsemalt, nad on sarnased ja ei ole ka. Nad võivad olla kõige suurepärasemad ja samas kõige kohutavamad inimesed teie elus – sõltuvalt asjaoludest. Just nendest inimestest sõltub, keda te hakkate oma ellu lubama või keda hakkate kaugemale kihutama. Näiteks, kohtudes kellegagi, keda me oma ellu ei ole ära teeninud, ükskõik kui palju me ka ei oleks patustanud, teeme me järeldused ning ei luba oma ellu ega oma lähedalegi niivõrd toksilisi inimesi. Kahjuks ei tee me mitte alati vajalikke järeldusi kohe esimesest korrast alates... See on elu.

 8. Et meilt midagi õppida

  Need on need inimesed, kelle jaoks hoopis meie ise peame saama juhendajateks ja õpetajateks. Ja võib juhtuda, et nendega suheldes me mitte ainult ei õpeta neid, vaid ka ennast. Ega ilmaasjata ei öelda, et õpilased on vajalikud selleks, et neilt õppida. Niisiis saadab Universum meile aeg-ajalt inimesi, kelle jaoks on äärmiselt oluline kuulda seda, mida just meie võime neile öelda. 
   

Kokku seadnud ja tõlkinud Ingrid Prass.
CopyRight ©

Allikad:

Postita kommentaar

Copyright © Manaratas. Designed by OddThemes