Vana-India horoskoop. Isiksus ja armastus

Et selles horoskoobis kirjeldatakse peale isiksuseomaduste ka armu- ja seksuaalvaldkonda, siis on seda sageli nimetatud ka armastuse horoskoobiks.

Vaata eelnevalt ka sissejuhatust india veedalikku astroloogiasse siin.

santabanta.com/download/devdas/346017.htm
Teadmiseks... Vana-India veedalikus astroloogias on päikesering ehk terve aasta on ära jagatud 27 nakshatra ehk tähekogumiku vahel, mis on seotud Kuu liikumisega.

Peale Päikese on oma nakshatra märk ka Kuul, tõusumärgil ning planeetidel samuti.

Seega, ärgem jäägem kinni Päikese nakshatrasse ega võtkem inimese üheselt vaid selle järgi!

Meil on mõjusid kõigilt planeetidelt, eriti aga
Päikese, Kuu ja tõusumärgi nakshatratelt.

Kõige olulisemaks peetakse India astroloogias Kuu ja Tõusumärgi nakshatrad.

JUHEND:


  1. NÄIDE, Elizabeth II sünnikaart
    Sisestage oma sünnikoht ja -aeg (kellaaeg ka) siin, inglisekeelses kalkulaatoris

Kui kellaaega ei tea, siis ei pruugi Tõusumärk ja Kuu ega vastava nakshatrad õiged tulla, st neid ei saa arvestada. 
Ainult kui Kuu juhtub terve ööpäeva samas märgis olema, siis seda saab.

  1. Vaadake täpsemalt järgi oma 3 nakshatrat:

1) Päike (inglise keeles „Sun”)

2) Kuu (inglise keeles „Moon”)

3) Tõusumärk (inglise keeles „Ascendant”) ehk Lagna

  1. Lugege nüüd kõigi nende 3 nakshatra kohta siit altpoolt.

Kõige rohkem mõjusid on just neilt 3-lt.

Tavaliselt on need erinevad nakshatrad, andes seega erinevaid mõjutusi.

   
PS!
  • See pole veel kõik. Loomulikult on sünnikaardis palju veel täpsemaid nüansse.
  • Kes tahab põhjalikumalt uurida, võib lasta teha täpsema isikliku sünnikaardi koos seletusega siin: indiaastroloogia.eePäikese(ringi) NAKSHATRAD ehk tähekogumikud:

!!! Kuupäevad on ligikaudsed. Piiripealsed päevad tuleks igaühel endal üle kontrollida.


1. ASHWINI

~ 13. - 27. aprill

kraadivahemikus 0°00' - 13°20' Aries / Jäär

Sümbol – Ratsu

Juhtplaneet – Ketu ehk Kuu Lõunasõlm


Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Need inimesed on õnnistatud hea teiste inimeste mõistmisega, kütkestavuse, populaarsuse, elegantsuse ning armastusega ehete ja kaunistuste vastu.

Nad on selle maailma suhtes avatud. Paistavad silma suhtlemisvalmidusega ja püüavad ühiskonnas saavutada tunnustust ning edu. Peamiseks nende tegude liikumapanevaks motivatsiooniks on püüd uuenduste poole. Kuigi sageli ei ole nende tegutsemistel, mõtetevahetustel (mida nad nii armastavad) selget eesmärki. See annab neile teatava haavatavuse.

Nende inimeste ideaaliks on vabadus. Armastuses on neid peaaegu võimatu taltsaks teha. Kaaslaseks enda ellu otsivad nad inimest, kes suudaks mõista seda püüdlust, aga kes samas tunneks ka ise armastust seikluste, avantüüride, tegutsemise vastu. Kui vastassoost inimene ei ole selline, siis ei luba nad teda endale lähedale.

Peale selle vajavad need inimesed seda, et nende partneritel oleks rikas sisemine maailm. Neile on tõesti vaja palju täiuslikumat inimest kui nad ise on, sest neile endale on iseloomulik liigne sõltumatus ning võimetus suhteid (üles) ehitada.

Ashvini inimesed on väga tundelised ja kirglikud, seetõttu on nende armastus lihtsalt suurepärane. Sageli alluvad nad täielikult soovide võimule ning on läheduse algatajateks. Indias on nad tuntud kui ülimalt seksuaalsed ja väsimatud armastajad.2. BHARANI

~ 28. aprill – 10. mai

kraadivahemikus 13°20' - 26°40' Aries /Jäär

Sümbol – Elevant (isane)

Juhtplaneet – Veenus

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Selle märgi all sündinud inimesed on ambitsioonikad individualistid, kes ei põlga ka kõige raskemat tööd ning on valmis vabatahtlikult selle enda õlule võtma. Nad on distsiplineeritud, energilised ja entusiastlikud inimesed. Sel inimesel tuleks viljeleda oma võimsat loomingulist energiat, mis tema loomuses pulbitseb.

Arvatakse, et see nakshatra on seotud rahutuse, emaarmastuse, eduga elus, võiduga haiguste üle, võitlusideede, kannatuste, ohverdamiste ja töökohale kinnitamisega. Tähekogum viitab töölisele või siis kellelegi, kes on materiaalses kinni. Võivad olla püsimatud, ärrituvad ja kannatamatud, tugeva moraaliga, hukkamõistvad, uhked ja ülbed, äärmuslikud, vastuhakkajad.

India sodiaagis sümboliseerib Elevant himurust. Seega selle märgi all sündinud inimesed armastavad luksust. Nad mõistavad hästi moodi, ilu ja lõhnu, tunnevad võrgutamiskunsti, ihulisi naudinguid, head sööki. Võib esineda nartsissilikkust ning seksuaalset üleküllastatust.

Sellele tugevalt jalgadega maa peal seisjale on suhted lihtsalt hädavajalikud, sellised suhted, mis on eriliselt tugevad ja pikaajalised, ja milles on intensiivne seksuaalelu.

Kuna tal on tugev omanikutunne, siis tahab ta olukorda oma kontrolli alla hoida. Kui sel inimesel õnnestub kohata sarnaste ideaalidega inimene, siis saab ta võitlema selle inimese armastuse eest, kuid hakkab huvituma ning nautima neid asju, millest huvitub tema tunnete objekt. Kui tal juhtuvad olema konkurendid, siis see on neile lihtsalt täiendavaks stiimuliks.

Saavutades iga hinna eest vastastikused tunded, võib see inimene lakata põlemast endiste tunnetega ja hakata oma väljavalitusse suhtuma kui millessegi iseenesestmõistetavasse.


3. KRITTIKA

~ 11. mai – 24. mai

kraadivahemikus 26°40' Aries / Jäär - 10°00' Taurus / Sõnn

Sümbol – Lammas

Juhtplaneet – Päike

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
See inimene on õnnistatud loomingulise ja füüsilise jõuga, energiaga, mis lubab saavutada ülevust, keha aga saab tulisuse, kirglikkuse. Arvatase, et tähekogumik viitab intellektuaalile.

Selle inimese hing kõigub äärmuste vahel – julgus ja argus, loomine ja lõhkumine, äkilisus ja rahulikkus, tunnete avalik näitamine ja puritaansus. Siiski on nad võimelised ennast valitsema ja lahendama keerulisi probleeme. Ambitsioonikad, entusiastlikud, loovad, nutikad. Võivad olla agressiivsed, kriitilised ja sarkastilised. Nad on küllaltki head juhid ja organisaatorid, aga isiklikus elus on neile omane venitamine, ettevaatlik olemine, teiste eest varjamine. Kui konkurent endast teada annab, siis astub tema kõrvale.

Pikaaegsesse liitu astudes on neil sageli raske teha kõige viimast sammu, mida nad lihtsalt kardavad. Muudes eluvaldkondades püüdlevad nad liidriks olemise poole ja on julged, aga armastuses sobib neile rohkem passiivne vaatleja roll. Ka sugulaste ja sõpradega suhtlemine võib olla pingetega seotud.

Need on tundlikud ja kirglikud inimesed, neile meeldib hea toit, vastassugupool ja seks. Neile väga meeldib, et neid vallutataks, alistataks. Nad lihtsalt kardavad vastutust sellises delikaatses asjas. Nad ei näita oma tundeid, kuni on kindlad oma väljavalitudpoolses huvis.

Kui asi läheb seksiks, siis on nad vähem aktiivsed, kui võis oodata, sest natuurilt on nad ju küllaltki süttivad ja tundlikud inimesed.


4. ROHINI

~ 25. mai – 7. juuni

kraadivahemikus 10°00' - 23°20' Taurus / Sõnn

Sümbol – Madu (isane)

Juhtplaneet – Kuu

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Need inimesed on õnnistatud vastutulelikkuse. ülluse ja hingelise tasakaaluga. Tähekogumik viitab inimesele, kes on pühendanud ennast ühiskonna teenimisele, andes talle vastutusvõimet ning jõudu. Tähekogumiku positiivset mõju on tunda tootmissfäärides, tootmise, transpordi, arengu ja kasvuga seotud protsessides tevikuna. Võivad olla liigselt materiaalsed.

Nad on muutlikud, tundlikud, solvujad inimesed, kes püüavad varjata oma haavatavust välise ükskõiksusega. Olles loomingulised isiksused ja kõige ilusa peened hindajad, ei suuda nad elada intellektuaalse suhtlemiseta, külluse, luksuseta. Selle tähemärgi all sündinutele on oluline õnnelik, mugav, küllastunud, armastust täis olek, tahtes seda liigagi palju, lausa ahnelt. Vastasel juhul muutub elu nende jaoks igavaks ja halliks.

Peale selle ei suuda need inimesed oma olemist ette kujutada ilma romantilise idüllita ning sagedaste armukohtinguteta. Võivad liigselt klammerduda lemmikutesse inimestesse, asjadesse, tegevustesse. Nad on populaarsed vastassoo esindajate hulgas, aga võivad ka ise hakata jälitama seda, kes neile silma jäi.

Nad on armukadedad, kergesti kirelõõma süttivad ja võivad iseenda tunnetes puntrasse minna. Seetõttu ei ole keerulised situatsioonid, ja osaliselt ka armukolmnurkades osalemine nende elus haruldased.

Nad unistavad truust kaaslasest terveks eluks; annavad ennast armastatud inimesele jäägitult, kogu südamest, ennastunustavalt. Samal ajal jäävad ise sageli rahuldamatuks. Isegi kui intiimne elu partneriga neid täiesti rahuldab. Seetõttu võivad truudust murda.

Sageli on nii, et nad seovad oma elu partneriga, kes ei suuda õigustada neile pandud lootusi. Selle märgi esindajad tahavad niivõrd, et nende suhted oleks täiuslikud, et unustavad ettevaatlikkuse.

Need sensuaalsed ja karismaatilised inimesed ei ole need, kes varjaks oma tõelisi tundeid. Kui nad armuvad, siis võvad teha meeleheitlikke, arulagedaid tegusid. Aga siiski, esimese sammu tegemiseks on neil vaja aru saada oma vajalikkusest sellele teisele inimesele, kelle vastu on neil tekkinud soojad tunded ning mingi signaal sealtpoolt.


5. MRIGASHIRSHA

~ 8. - 20. juuni

kraadivahemikus 23°20' Taurus / Sõnn - 6°40' Gemini / Kaksikud

Sümbol – Madu (emane)

Juhtplaneet – Marss

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Need on rahuarmastavad, lahked ja peened, kuid samas iroonilised, ülimalt võimukad inimesed, kes armastavad teiste hulgast autoriteetidena välja paista. Sünnivad, et saada juhtivateks tegelasteks. Ei karda mingeid raskusi.

Nad on tulised kõikvõimalike seikluste austajad ning kirglikud vaidlejad. Neil on kogu aeg vaja oma tegevusega seotud ala laiendada, leida uusi stiimuleid oma vaimsete võimete jaoks. Nende inimeste mõistus eristub oma rafineerituse ja isegi mõningase agressiivsusega. Nad on äärmiselt tundlikud kriitika suhtes ja hoiavad pidevalt kaitsekilpi teiste rünnakute eest.

Selle mägi all sündinud inimesed unistavad partnerist, kes saaks neile kaaslaseks terveks eluks. Selle juures peab ta olema mitte lihtsalt võrdne, vaid üle, sest selle märgi esindajad tahavad tunda imetlust oma väljavalitu üle. Peale selle, kui märgi esindaja on naine, siis ilma partneri intellektuaalse mõistmiseta on liit praktiliselt võimatu.

Inimestel, kes on sel ajal sündinud, on üsna raske üles ehitada suhteid vastaspoolega, sest nad ise on kõrgid ja pisut eemalehoidvad. Vahel keelduvad nad ise lõkkelelöönud tunnetest, sest kardavad, et suhe neelab nad tervikuna.

Need inimesed ei tee intiimelus kunagi esimest sammu, oodates seda partnerilt. Ise suudavad nad oma seksuaalsoove kontrolli all hoida. Vastavad omapoolselt ainult neile, kes suudavad sulatada nende jää ning äratada neis kire. Selle juures on nende isiklik sensuaalsus selline, et selle lummava võimu all olevaks võib osutuda ükskõik kes.6. ARDRA

~ 21. juuni – 5. juuli

kraadivahemikus 6°40' - 20°00' Gemini / Kaksikud

Sümbol – Koer (emane)

Juhtplaneet – Rahu ehk Kuu Põhjasõlm

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik viitab siin inimestele, kes võivad teistele haiget teha, näiteks jahimeestele, kes loomi tapavad. Samas ei viita mitte ainult piinajatele, vaid ka nendele, kes tunnevad võõraste kannatustele kaasa või elavad neid koos läbi.

Sel ajal sündinud inimestel on analüütiline läbitungiv mõistus. Teiste silmis paistavad nad aeg-ajalt liialt autoritaarsed, aga see on teenimatu süüdistus. Lihtsalt – Ardrad on idealistid, kes unistavad oma unistuste teostumisest, kõigi plaanide realiseerumisest, kuigi vahel on see võimatu.

Selle märgi inimesed meeldivad teistele, neid ümbritsevad alati sõbrad. Need inimesed oskavad planeerida oma tulevikku ja kui on vaja, siis oskuslikult manööverdada. Neil on nõrkus võimumängude järele. Need tunduvad neile ülimalt ahvatlevad.

Need on truud ja armastuses õrnad inimesed, kelle soovidel on omadus kasvada kireks, aga kirg muutub harva probleemi põhjuseks.

Ardradel on kalduvus palju anda, vahel isegi liiga palju. Nende armastuse tee on täis illusioone, miraaže, ohvreid, pettumusi. Selle märgi inimesed võivad käes oleva sinilinnu ootamatult, ilma igasuguse põhjuseta vahetada kure vastu taevas, ja sellega purustada ilusa suhte. Neil on võime ilma igasuguse aluseta tunnetada oma partnerite suhtes sügavat pettumust.

Neil on vaja õrna ja hoolitsevat partnerit, kes kiidaks heaks nende mõtteid ja tegusid, kes oleks tähelepanelik ja hea, lahke jagama kiitust. Selle juures ei säilita nad ise mitte alati sellele inimesele truudust. Tunnetades, et keegi inimene on tema jaoks füüsiliselt meeldiv, ei hakka ta oma tundeid varjama, sest seksuaalsus ei ole tema arvates keelatud.

Selle märgi all sündinud eristuvad erilise hoolitsevusega, õrnusega. Mõningatele neist on omane suhtuda suhetesse liigse kirglikkusega, panna neisse liiga palju hingejõudu. Oleks hea, kui Ardra-naised suudaksid oodata ära esimese sammu meesterahva poolt.


7. PUNARVASU

~ 6. - 19. juuli

kraadivahemikus 20°00' Gemini / Kaksikud - 3°20' Cancer / Vähk

Sümbol – Kass (emane)

Juhtplaneet – Jupiter

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik viitab inimestele, kes vahetavad tihti elukohta või siis nendele, kes tasapisi muudavad oma isiksuse omadusi ning tegelevad enda puhastamisega. Neil on puhas hing, kõrged moraaliväärtused, nad hindavad tõde, on sügavmõttelised, intelligentsed, loomingulised. Oht on hakata üleintellektualiseerima, muutuda kriitiliseks ja küüniliseks.

Inimesed võivad olla seotud kaubandusega.

Need on heasoovijad, sõnapidajad ja õrnad inimesed, kes on justkui sündinud selle jaoks, et kedagi kuhugi juhatada, arglikult armastada, kedagi usaldada. Need inimesed ei hakka ennast siduma avantüristlike ideedega, aga selge sihi puudumine teeb neid ebakindlaks.

Nende jaoks on äärmiselt oluline kuuluda gruppi, mingisse klanni, olla inimeste keskel.

Selle märgi all sündinud on kiinduva loomuga, aga seejuures püüavad hoida vahet; kalduvad oma tundeid mõistuse abil kontrollima. Nende ümber on inimesi, kes unistavad olla kaaslaseks nende elus, aga namad tunnevad ennast õnnelikuna, kui armastavad ainult ühte inimest. Sõltumatud Punarvasud ei allu kategooriliselt katsetele nende üle kontrolli saada.

Neile on vähe sellest, kui neile demonstreerib oma armastust ainult üks inimene. Inimesed, kes neid armastavad, kannatavad seetõttu sageli. Igatahes ei ole see nii kriitiline kui võib tunduda. Asi on selles, et oma soosiva suhtumisega õhkajate tähelepanu väljendavate signaalide suhtes annab Punarvasu igale inimesele mõista, et nendepoolne kontroll on vastuvõetamatu.

Sellega on ka seotud Punarvasu soovimatus demonstreeida oma tundeid intiimsuhete valdkonnas. Nad jätavad ligipääsmatute ja uhkete inimeste mulje ning ootavad alati, et esimese sammu teeks keegi teine. Samal ajal on need inimesed suutelised saatma peeni, vaevupüütavaid signaale valmidusest läheduseks, juhul, kui peavad seda vajalikuks. Et neid püüda, peab partneril olema läbinägelikkust.


8. PUSYA

~ 20. juuli – 1. august

kraadivahemikus 3°20' - 16°40' Cancer / Vähk

Sümbol – Oinas

Juhtplaneet – Saturn

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Kõige sagedamini on tegemist nö õitsva inimesega, kes on suuteline üleval pidama veel kedagi peale iseenda, ja mitte ainult ühte. Head, kaitsvad ja hoolitsevad ka laste jaoks. Tavaliselt rahulikud, stabiilsed, populaarsed.

Reeglina on need inimesed hea või siis täidlase kehaehitusega. Need on loomingulised isiksused, kellel on rikas kujutlusvõime ning kes on ka tootlikud. Nad on targad ja võivad anda hinnalisi nõuandeid, on suurepärased õpetajad.

Selle märgi esindajate jaoks on iseloomulik ülimalt arenenud kohusetunne ja abivalmidus. Eeldades, et nad on kõigile kohustatud – endale, lähedastele, kogu maailmale, võtavad nad endle ülejõukäiva koorma igassuguseid ülesandeid ja tegemisi, ka heategevuslikke. Nende isiksus saab arened ainult siis, kui hing on rahul ning atmosfää nende ümber on rahulik ja heasoovlik.

Kuna nad on äärmiselt tundlikud, siis on nad ka tundlikud kriitika suhtes. Võivad olla ka enesekeskselt armukadedad, liigselt perekonda klammerduvad, ülbed, uhked, kitsarinnalised, ebakindlad ja endas kahtlevad.

Armastussuhetes püüavad nad säilitada isiklikku sõltumatust, on häbelikud ja kinnised, varjatud. Eduka suhte jaoks peab partner valdama samasid omadusi. Sel ajal sündinud on nõudlikud ja tagasihoidlikud samal ajal.

Kuna nad eristuvad ülemäärase kinnisusega, on isegi lähedastel raske neid tundeid avaldama panna. Neil on vaja, et keegi mõistaks neid poolelt sõnalt. Nad on armukadedad ning omanditundega ja võivad korraldada armastatud inimestele tõelise jälitamise. Enamik liite, milles üks partneritest on sündinud selle märgi all, ei ole tugevad ega suuda eksisteerida kaua. Et suhtel oleks mingidki perspektiivid, on neil vaja olla rahulik, aga samas mitte ühetaoline ega igav. Kui selle märgi all sündinu on õnnelik, siis on ka abielu õnnelik. Partnerid ei tohiks provotseerida neid armukadedushoogudele, et mitte saada nende raevu ohvriks.

Kõige suuremaks rahulduseks nende jaoks on armastusega tegelemine, kuid sageli on nad asjaolude sunnil sunnitud hoidma oma seksuaalenergiat kontrolli all. Aga kui takistusi ei ole, siis avaldavad nad hea meelega aktiivsust. Nad armastavad oma partnerit nagu metslooma taga ajada. Nad võivad olle kerglased. Seetõttu tasuks neil õppida hoidma ennast vaos.9. ASHLESHA

~ 2. - 15. august

kraadivahemikus 16°40' - 30°00' Cancer / Vähk

Sümbol – Kass (isane)

Juhtplaneet – Merkuur

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Selle märgi all sündinud inimesed on küllaltki askeetliku eluviisiga, nende harjumused on üsna ranged. Nad võivad tervenisti ja üleni olla mingite teadmiste omandamise protsessi poolt neelatud. Neil on omadus klammerduda sellesse, millest või kellest ta parasjagu huvitatud on. Võivad käituda ümbritsevatega täiesti taktitundetult. Nad on võimelised teistele haiget tegema, aga teiselt poolt, võivad nad teistele anda ka püüde transtsendentse poole.

Emotsionaalsel pinnal võivad olla ka ebastabiilsed, kergesti ärrituvad ja tundlikud, hirmunud, distsipliinitundeta. Ei talu alandusi. Neil oleks hea võtta tänulikuklt ja julgelt elu nagu see on.

Selle märgi all sündinud asuvad pidevalt hea ja kurja vahel, harituse ning asjatundmatuse, ohtude ja elutarkuse vahel. Nad on intelligentsed, mõtlikud, filosoofilised. Need inimesed vaatavad maailma läbitungiva pilguga, omavad inimeste üle peaaegu hüpnootilist võimu, ning vallates meelitamise kunsti, saavutavad kõik soovitu probleemideta. Need on intellektuaalses plaanis ülimalt aktiivsed inimesed, kes valdavad hästi arenenud huumorimeelt.

Ülimalt sõltumatud Ashleshad ja rahulik pereelu on praktiliselt kokkusobimatud. Neile meeldib rohkem meelitada vastassoo esindajaid; nende kõrval on pidevalt massiliselt austajaid. Selle märgi all sündinutel on müstiline külgetõmme, mis võrgutamisel abiks on. Sensuaalsed on nad ka.

Nende hulgas peamine nende elu inimene kõige sagedamini puudub. Ashleshale on iseloomulik omanditunne partnerite suhtes. Samal ajal hirmutab neid täieliku kokkusulamise perspektiiv, sügav lähedus.

Need on kinnised iseseisvad inimesed, kes unistavad kaaslastest elus, kelle jaoks oleks nad “maailma nabad”. Kui selle märgi esindajad ei näe enda suhtes sarnast suhtumist, siis saavad nad kiirgama võõristust ja jahedust. Samal ajal inimene, kes vaimustusega võtab Ashlesha vastu koos kõigi tema väärtuste ja puudustega, saab enda ees nägema õrna, tundlikku ja uskumatult truud partnerit.

Nendele muljetavaldavatele, tundlikele ja aeg-ajalt isemeelsetele inimestele meeldib seksis teha eranditult seda, mis tundub ahvatlevana neile endile. Vastasel juhul täitub Ashlesha hing agressiivsusega. Kui keegi kavatseb neid ümber kasvatada, siis olles üksiklane ja egoist, eelistab Ashlesha pigem minna oma isiklikku teed.


10. MAGHA

~ 16. - 29. august

kraadivahemikus 0°00' - 13°20' Leo / Lõvi

Sümbol – Rott (isane)

Juhtplaneet – Ketu ehk Kuu Lõunasõlm

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik on seotud kõrgel sotsiaalsel asendil olevate inimestega. Selles märgis sündinud inimesed tunnevad tugevat vajadust omada teiste üle võimu, neid juhtida. 
Nad on konservatiivsed, kuulutavad traditsioonilisi väärtusi ning on orienteeritud omandamisele: nende jaoks on vaja olla edukas – nii staatuse mõttes kui ka materiaalsel baasil. Aga isegi tõsised saavutused ei garanteeri neile endaga rahulolu.

Armastus mängib nende elus suurt olli, kuigi sobiva partneri leidmiseks võib minna palju aega. Magha tahaks enda kõrval näha inimest, kes lubaks tal liider olla, kes suhtuks tõsiselt tema ambitsioonidesse ja kannatlikult – nõudmistesse.

Maghat võib nimetada õnnelikuks inimeseks, sest elu pakub talle tõelist rahuldust; nad on kõigi rõõmude tõelised hindajad. 
Selle märgi esindajad tunnevad suurt vajadust mitte ainult võimu ja jõu järele, vaid ka seksi, millele nad on nõus iga kell. Erootilisus tõstab nende organismis pead juba väga vara. 
Nende kaaslastel tuleb mõista seda omapära ja võtta nende seksuaalset isu kui fakti. Neil on küllalt seksuaalsust selle jaoks, et äratada sensuaalsus ka partneris. Teisest küljest, Magha täitumatus võib sellise inimese jaoks muutuda kurnavaks.

11. PURVA PHALGUNI

~ 30. august – 12. september

kraadivahemikus 13°20' - 26°40' Leo / Lõvi

Sümbol – Rott (emane)

Juhtplaneet – Veenus

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik viitab ligitõmbavatele, nooruslikele ja elurõõmsatele inimestele, kelle käitumine ümbritsevatega tundub armas ja meediv. Nad oskavad teistele mõju avaldada ning nendega ringi käia. Oma hea karma ja inimestesse hea suhtumise eest kingib planeet Veenus neile muretutele inimestele edu.

Need inimesed eristuvad rahulikkuse, ratsionaalse mõtlemise, visaduse, tööarmastuse, loovuse ja ihaga naudingute järele. Kõik need omadused aitavad neil saada seda, mille poole nad nii püüdlevad – raha, elumugavused, võim, positsioon ühiskonnas.

Sel ajal sündinud tunnevad suurt kiindumust oma lähedaste, pere ja kodu vastu. Üheks peamiseks elueesmärgiks ongi neil perekondliku hubasuse loomine. Kõige olulisemateks inimesteks nende jaoks on lapsed. Selle märgi esindajate jaoks on väga tähtsad stabiilsed, tugevad ja usalduslikud, vastastikuste kohustuste ning ühiste eesmärkidega suhted . Nende toetamiseks nagu ka oma laste nimel on nad võimelised palju ohverdama.

Selle märgi inimesed on sensuaalsed, kirglikud ja suured seksi austajad. Romantika ei ole neile nii oluline. Armuseiklusi hakkavad nad otsima juba noores vanuses. Meeldima hakanud vastassugupoole esindajatele annavad nad oma kirest teada ülimalt otsejooneliselt, mis mõnikod ehmatab nende potensiaalsed partnerid eemale. Üksi olemine ei ole aga nende jaoks, sest see viib nad tasakaalust välja.

Suhte- ja seksisõltuvus, kerglane olemine, muutlikkus, paigalpüsimatus võib kaasa tuua nartsissistlikke kalduvusi, poosetamist, edevust, laiskust.

Voodi on nende inimeste jaoks koht tormiliste tülide ja mitte vähem energiliste leppimiste jaoks. Selle märgi all sündinutel on huvitav komme süüdata armastatud inimeses kirg, vihastudes nende peale. Seetõttu sarnased plahvatused ei tohiks kedagi ära hirmutada.

12. UTTARA PHALGUNI

~ 13. - 25. september

kraadivahemikus 26°40' Leo / Lõvi - 10°00' Virgo / Neitsi

Sümbol – Sõnn / Pull

Juhtplaneet – Päike

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik aitab liidriks saada, annab ambitsioonikust, pragmaatilisust, praktilisust ning loob inimestes häid omadusi. Viitab inimestele, kes suudavad aidata, teiste edu toetada, tervendada. Need on tavaliselt sõbralikud ja suure hingega lahked inimesed, kõrge moraaliga.

Isegi, kui nad kogevad stressi, siis ümbritsevad seda ei märka, sest väliselt jäävad nad rahulikuks. Nad vajavad väga korrastatud elu, tuge, regulaarsust. Seetõttu elavad kõiki raskeid muutusi üle suure vaevaga.

Vaatamata sellele, et nad teisi toetavad, kannatavad nad ise sageli endas ebakindluse ja selge eesmärgi puudumise all. Kui nad ei ole suhtes, tunnevad nad ennast eriti üksikuna. Peaksid tegelikult üksindust hindama. Sest nad on suhtesõltlased, võivad liigselt panustada, olla tänamatud. Võivad olla liigselt depressiivsed, liiga egoistlikud, liiga ambitsioonikad, liiga kriitilised., ülbed. Ootavad oma heategude eest austust ja tunnustust, kui seda ei saa, siis võivad olla põlglikud.

Nad seisavad tugevalt jalgadega maas ja unistavad stabiilsetest suhetest ustava partneriga, tugevast perekonnast. Selle märgi esindajaid rahuldab kõige enam mõistlik armastus, mitte pime kirg. Nad võivad täiesti ainult seepärast liitu astuda, et selle toel on võimalik muuta elu palju mugavamaks ning lihtsamaks. Ja kuidas siis seal ka ei oleks, aga oma elu ilma teise pooleta nad lihtsalt ette ei kujuta.

Need lahked ja head inimesed püüavad nii palju õigluse ja täiuslikkuse poole, et sageli loovad enda ja teiste jaoks probleemseid situatsioone.

Kui sel inimesel kaob huvi oma partneri vastu, siis kaob tema elul mõte. Seepärast selle inimese kaaslased peaksid tõsiselt hoolitsema tema toetamise üle.

Samas päris suhete alguses ei tasuks inimestel olla tema jaoks kergeks saagiks, sest nad valivad neid, keda peab korralikult jahtima, et nende ees vehitaks kogu aeg punast rätikut. Ainult sel juhul võivad nad tõsiselt huvituda, ja seda mitte ainult lõbu pärast. Tootemloom Sõnn vihjab siin küsimusele soo jätkamisest.


13. HASTA

~ 26. september – 9. oktoober

kraadivahemikus 10°00' - 23°20' Virgo / Neitsi

Sümbol – Pühvel (emane)

Juhtplaneet – Kuu

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik viitab laitmatutele, puhta hingega inimestele, intelligentsile, loomingulisusele, oskuslikele kätele, tervendamisvõimele, võimele inimsei mõjutada, aktiivsusele. Samuti tegudele, mis on seotud kontrolli ja võimuga. Tähekogumik avaldab mõju eriti neile, kes on seotud kaubandusega, kingib inimestele rõõmsameelsust, meeldivat iseloomu.

Hastadele on iseloomulik muutlik meel, ja see teeb neid emotsionaalselt haavatavaks. Rahuliku ja vaoshoitud välise ilme taga peidab ennast haavatav, igavesti rahutu ja väga moraalset tuge vajav hing. Hastad kannatavad sisemise tühjuse all, tunnetades sisemist vaakumi.

Neile on omane vastutusvõime, kirglik soov edeneda. Selle realiseerimisel ei hakka nad ignoreerima “vajalikke” inimesi ning kasutavad iga ettetulnud võimalust. Võivad olla kavalad, petturid, mängijad, kriitilised. Suuremeelsus, egoistlikkus, usalduslikkus, haavatavus – see kõik on Hastade loomuses samaaegselt. Neil on raske kedagi usaldada, seetõttu ka raske sõprussidemeid luua.

Sel ajal sündinud inimeste elus eksisteerib tavaliselt suur hulk armusidemeid – ebastabiilseid ja väga erinevaid. Emotsionaalne ebakindlus segab leidmast partnerit, kes suudaks julgustada ja toetada. Suhted lõpevad, kui Hasta armastus lõpeb südames tekkinud pettumuse tõttu või siis, kui partnerid nad maha jätavad.

Selle märgi all sündinu on ülimalt sensuaalne ja lihtsalt jumaldab kehalisi naudinguid, selle hulgas seksi. Suguaktid on talle vajalikud kui tasakaal ja toetus elus. Partnerite rahuldamiseks võivad Hastad palju teha, armastuses on nad valmis ennastohverdavateks ja lahketeks tegudeks.

Aga oma sõltumatusest ei lahku nad mitte mingi hinna eest; neid juhtida on võimatu. Nende käitumine on üsnagi karm, aga vahel väljendavad nad ka seksuaalelus agressiivsust ja julmust.


14. CHITRA


~ 10. - 22. oktoober

kraadivahemikus 23°20' Virgo / Neitsi - 64°0' Libra / Kaalud

Sümbol – Tiiger (emane)

Juhtplaneet – Marss

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik kingib neile inimestele loovuse, kunstimeele või siis hästi väljendunud peene oskuse korraldada asju. Need inimesed on dünaamilised, suuremeelsed, ambitsioonikad, loomingulised, karismaatilised, huvitavad vestluskaaslased.

Omades tugevat iseloomu, ei paljasta nad mitte mingi hinna eest vastasele oma nõrku kohti ning lähevad julgesti vastasega kokku. Samal ajal võib neid kergesti endast välja viia.

Nad on suhtlemisaltid, ekstsentrilised inimesed, kes otsivad teravaid elamusi, jumaldavad pidusid, hasarti, luksust, moodi, hindavad kõike ilusat. Võivad sellega seoses olla liigse perfektsionismi tagaajajad, vigade otsijad. Tänu sellele on siiski võimalik ka läbi näha illusioone. Järgivad enda tõde. Võivad olla võimukad, enesekesksed, suure egoga, ülbed.

Neile uskumatult kütkestavatele, karismaatilistele, kirglikele inimestele meeldib olla aktiivne osaleja sotsiaalses elus, seetõttu lähedastel inimestel (oma lapsed kaasa arvatud) ei õnnestu saada tema elus peamist kohta. Samal ajal on selle märgi inimesed tõeliselt omandihimulised ning kaitsvad.

Huvituvad ka armuseiklustest, kusjuures juba varases eas. Nad on suure libiidoga.

Selle märgi inimeste jaoks on ülimalt vajalik, et partneriga oleks täielik seksuaalne harmoonia. Selles valdkonnas ei suuda nad kompromissidele minna, sest neil on lihtsalt täitmatu seksuaalne isu. Chitra püüdleb oma elukaaslase orjastamise poole. Kui aga keegi püüab neid sundida, siis see on tema jaoks täiesti vastuvõtmatu. Siis nad valivad pigem üksinduse tee.

Kui huvi partneri vastu kaob, siis muutub selle märgi esindaja ükskõikseks ja isegi julmaks inimeseks.

15. SWATI

~ 23. oktoober – 5. november

kraadivahemikus 6°40' - 20°00' Libra / Kaalud

Sümbol – Pühvel (isane)

Juhtplaneet – Rahu ehk Kuu Põhjasõlm

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik viitab inimese sõltumatusele tegudes ja mõtetes. Selle märgi all sündinud inimeste iseloomus ühenduvad imeline idealism ja ülemäära arenenud ambitsioonikus. 
Nad tahavad oma nime ajalikku kirjutada, saada kõige paremateks, kõige kuulsamateks, tahavad tingimata rikastuda. Svatile meeldivad võimumängud, manööverdamine, kauge perspektiiviga grandioossed plaanid.

Aga vaid vähesed teavad või aimavad, et nende inimeste hing on eriliselt puhas.

Peale selle, selle märgi inimesed ise eelistavad, et mitte keegi peale nende enda ei teaks, et nad ei armasta hõljuda pilvedes ning on väga praktilised.

Sel ajal sündinud inimeste jaoks on kõige tähtsam asi – luua oma pere. Selle eesmärgi poole püüdlevad nad siiralt ja tuliselt.

Armastuses ei ole neil aga nii lilleline iseloom. Nad esitavad oma partneritele tõsiseid nõudmisi, kusjuures ise sageli kannatavad oma norivuse ja arvustamise pärast. 
Pikka liitu näevad nad vaid koos ustava, põhjaliku ja vastupidava partneriga. Teda kalduvad nad pjedestaalile asetama ning tunnevad sügavat kurbust, kui neil tuleb armastatud inimene sealt maha lükata.

Svatid on väga sensuaalsed, armastavad seksi. Kuigi ihulised naudingud ei ole nende jaoks mitte eesmärk ise, kuigi on võimsaks impulsiks siiski.

Need imesed armastavad oma seksuaalsust varjata, avades selle alles vahetud intiimse läheduse protsessis, ning ise nad ei anna sellele erilist tähendust. Oma soovide rahuldamiseks ootavad nad tavaliselt sobivat võimalust, ise initsiatiivi ilmutamata.


16. VISHAKHA

~ 6. - 18. november

kraadivahemikus 20°00' Libra / Kaalud - 3°20' Scorpio / Skorpion

Sümbol – Tiiger (isane)

Juhtplaneet – Jupiter

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik kingib siin välise külgetõmbavuse, meeldivuse, tugevuse, otsustavuse, distsiplineerituse, hea planeerimisoskuse, püüde oma asju võiduka lõpuni viia. Need inimesed on kogu aeg töö ja hoolega hõivatud, oodates oma töö vilju, millega seoses mõju teistele kasvab. On seega kannatlikud ja sihikindlad.

Selle märgi inimesed on tähelepanelikud, tundliku suhtumisega inimestesse. Nad paistavad silma suhtlemisvalmidusega, armastusega sõprade-semude suhtes, soosivad teiste nõuannete suhtes, kuigi teiste arvamustest siiski eriti ei hooli. Võivad olla agressiivsed, kibestunud ja põlglikud, diktaatorilikud, surudes teistele oma arvamusi peale ning püüdes teisi ära kasutada. Teised peaksid selle suhtes ettevaatlikud olema.

Olles tõearmastajad, tunnevad nad kiindumust kõige materiaalse vastu, on avatud kõigele uuele, püüdlevad edu poole. Samas perfektsel tasemel eesmärgi kätte saanud, kaotavad kiiresti vastava tegevuse vastu huvi. Sel ajal sündinud inimesed on igasuguste looduse saladuste austajad.

Selle märgi esindajatele on omane duaalsus ehk vastuolulisus armastusega seotud käitumises. Isegi tõsiseid suhteid omades ei kavatse nad kategooriliselt keelduda uute intriigide võimalustest. Perioodiline truudusetus, püsimatus ja igavene rahuldamatus – need iseloomustavad Vishakha portreed. Neil on suur liboodo. Rahulolematus viib sagedasele partnerite vahetamisele.

Muide, vanuse kasvades muutuavd selle märgi inimesed stabiilsemaks. Nad püüavad otsida partnerit, kellega neil ei tekiks soov otsida seiklusi. Mõningatel Vishakhadel õnnestub ennast kätte võtta ja oma isu taltsutada. Osad jäävad aga vallaliseks või ei abiellu.

Täieliku heaolu ja rahulduse taustal võivad need inimesed ootamatult, kui tunnetavad ärritust, oma kaaslasele truudust murda. Nad on alati täis seksuaalenergiat, mis võib iga hetk üle ääre ajada, muutuda sädemest leegiks; neil on pidevalt sedasorti nälg. Seetõttu on Vishakhale vajalik temperamentne partner, kes suudaks rahuldada tema kõrgendatud vajadusi.


17. ANURADHA

~ 19. november – 1. detsember

kraadivahemikus 3°20' - 16°00' Scorpio / Skorpion

Sümbol – Hirv (emane)

Juhtplaneet – Saturn

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Nendel inimestel on organisaatorivõimed, distsipliin, koostöövalmidus, julgus, uudishimu. Aga on ka vaimsed, hingelised kalduvused, kaastundlikkus.

Tema elu kujutab endast tõuse ja langusi, teel täiuslikkuse poole, mida nad otsivad terve elu. Neil on oluline õiglus. Neil tuleb pidevalt valida materiaalse ja hingelise vahel. 
Selle märgi all sündinud on võimelised võitlema kõikvõimalike raskustega, aga vabatahtlkult õlule võetud koorem osutub sageli ülejõukäivaks. Kalduvus okultismi isekatel eesmärkidel kasutada võib viia purustavate tagajärgedeni.

Nende iseloomus põimuvad huvitaval kombel elurõõm ning kalduvus depressioonile ning melanhoolsusele, lahkus ja julmus. Võivad olla sõltlased.

Armastussuhetes näitavad nad ennast tõeliste idealistidena, kes otsivad absuluuti, tasakaalu. Selle kõrval on nad ülimalt armukadedad ning kontrollivad.

Kui neil õnnestub armuda, siis kõik muu jääb tagaplaanile. Ideaalse partneri otsingutele kaasneb pidev armuobjektide vahetamine, aga suhetes on palju raskusi, sest selle märgi inimesed mõtlevad alati, et nende elu armastus ootab neid veel alles ees. Nad elavad, mõeldes temast, oodates helget ja kõikehaaravat tunnet, tema nimel on valmis igasugusteks ohvriteks.

Ainult seksuaalvajaduste rahuldamise pärast ei hakka see inimene ennast kellegagi siduma, sest elu intiimpooles näevad nemad ainult suurt armastustunnet. 
Seksuaalkontaktidest saadavat naudingut kogevad selle märgi inimesed ainult sel juhul, kui tunnetavad ennast armastatuna.

Soovitav on neil mitte nii palju mineviku ja tuleviku peale mõelda, sest see võib nende jaoks olla ohtlik. Need inimesed peaksid õppima võtma maksimumi praegusest hetkest.


18. JYESHTHA

~ 2. - 14. detsember

kraadivahemikus 16°40' - 30°00' Scorpio / Skorpion

Sümbol – Hirv (isane)

Juhtplaneet – Merkuur

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Neil inimestel on võimed, mis aitavad saavutada juhtivat kohta.

Sel ajal sündinud inimesed saavad reeglina kõik soovitu. Seda soodustab nende hiilgav mõistus, analüüsivõime, ausus, soov saada seda, mida teistel ei ole, võimujanu, oskus juhtida asi võiduka lõpuni. Võivad olla uhked, ülbed, võitlushimulised, ärritava loomuga.

Neil on tugev kiindumus materiaalsete väärtuste vastu, kuigi sügaval nende hinges elab püüd vaimsuse poole. Et seda arendada, peaksid need inimesed võitlema omaenda materiaalsusega, asjade kultusega, samuti püüdma oma energiat konstruktiivselt kasutada.

Kui nad armuvad, siis neid täitvad tunded on avalikult ja eredalt näha. Neile armukadedatele ja egoistlikele inimestele tunduvad ülimalt keerukad suhted ahvatlevatena. Pikaaegsed suhted kujunevad suure vaevaga, sest selle inimese tee kirglikust armumisest ülima ükskõiksuseni võib osutuda väga lühikeseks.

Selle nimel, et saavutada vastastikuseid tundeid sümpaatse inimesega, hävitavad nad kõik segajad oma teel, muutudes vahel täielikult halastamatuteks tegelasteks. 
Neile on oluline, et partner oleks ligitõmbav mitte ainult füüsiliselt, vaid ka intellektuaalselt. Selle märgi all sündinud inimeste kaaslasteks on võimelised saama ainult inimesed, kes suudavad pidevalt oma elu horisonte laiendada.

Nende loomuses on sensuaalsuse ilmingud ja seksuaalsus, mis vahetevahel omandab tõelise raevu või hulluse jooni. 
Seetõttu peaksid need inimesed olema ettevaatlikud neis suikunud jõuga, sest see võib osutuda purustavaks. Selle märgi seksuaalsed isud on nii suured, et olla truu ühele partnerile neil vaevalt õnnestub, petmine on neisse justkui sisse kodeeritud.


19. MULA

~ 15.- 27. detsember

kraadivahemikus 0°00' - 13°20' Sagittarius / Ambur

Sümbol – Koer (isane)

Juhtplaneet – Ketu ehk Kuu Lõunasõlm

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Need on võimekad, targad ja julged inimesed. Nad genereerivad pidevalt ideesid, armastavad seiklusi, oskavad teisi enda järel viia, juhtida. 
Nad on ustavad kõigele vaimsele, kuigi sel juhul ümbritseb neid kahtlustav õhkkond. Mulade elus toimub palju ootamatuid muutusi, kuid need inimesed suudavad kiiresti kohaneda uute tingimustega.

Nad soovivad kõike mõista, läbi tunnetada. Sageli on neil üsnagi lihtne, kui mitte öelda, askeetlik eluviis. Isegi siis, kui nad on majanduslikult heal järjel.
 Nende loomuses on hästi märgata kalduvust ohvrimeelsusele, aga siiski ei hakka nad partneri järgi kohanema, vaid nõuavad pigem temalt tegusid.

Mis puutub armastussuhteid, siis selle märgi all sündinutel avaldub sensuaalsus, seksuaalsus, kirg, aktiivsus. 
Nad on idealistid, üheaegselt kardavad seiklusi ja teisalt väga tahavad neid.
 Seksuaalsus võib nende jaoks vahel segavaks asjaoluks olla, aga võibolla Mula lihtsalt pelgab seda. Intiimelus on selle märgi esindajad sageli ärevad ja kahtlustavad.

Mulad on muutlikud, ebakindlad. Kuigi nad on otsustamatud, siis ikkagi armastavad nad väga eksperimente. Tegutseda, balansseerides üldiselt vastuvõetavate normide piiril, see meeldib neile eriti. 
Pikaaegsed suhted on nende jaoks vastuvõetavad juhul, kui partner ei hakka nõudma absoluutset reeglite ja normide täitmist. 
Kuna see põhimõte ei leia paljude puhul heakskiitmist, siis stabiilseid ja tõsiseid suhteid Muladel praktiliselt ehk tavaliselt ei ole.


20. PURVA ASHADHA

~ 28. detsember – 10. jaanuar

kraadivahemikus 13°20' - 26°40' Sagittarius / Ambur

Sümbol – Ahv (isane)

Juhtplaneet – Veenus

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik viitab siin kuulsusele, populaarsusele, võimele mõjutada suuri rahvahulkasid, aga ka neile kaasatundmisele. 
Viitab ka rikastele ja iseseisvatele, sõltumatutele inimestele, samuti situatsioonile, kui inimesed ei võta arvesse teiste arvamust ning talitavad enda äranägemise järgi. 
Neil on suur tundlikkus, tugev intuitsion ning varjatud teadmised, kõrgemad võimed.

Nad on targad, spirituaalsed, filosoofilised, võivad kiidelda mitmekülgsete annetega, neil on suur loominguline potentsiaal ja nad arenevad lakkamatult. See protsess viib sageli lähimaid ümbritsejaid segadusse.

Selle märgi all sündinud inimestele on omane kapriissus, otsusekindlus, tabamatus, märkamatus ja distsiplineeritus ühekorraga. Neile on omane visalt oma soovide juurde jäämine. 
Soovivad avastada uusi võimalusi. Aga seejuures võivad nad sageli otsustavalt ja sisuliselt muuta mitte ainult oma vaadet millelegi, vaid ka suunata oma küllaltki keerulist isiksust.

Tuleks jälgida, et selle kõige juures ei areneks liigne enesekeskus ja uhkus, põikpäisus, mentaalne agressioon, enesepettus, allumatus, teistega mitte arvestamine.

Selle märgi esindajad tunnevad vajadust erinevate kogemuste ja muutuste järele. Seda peaksid nende armupartnerid teadma. Samal ajal on nad monogaamsed, truud, tõsised, hoiavad isikliku elu traditsioonilisi vaateid. 
Kui nad oma armastatud inimesele truudust vannuvad, siis teevad nad seda täiesti siiralt. Kui partner siis tunneb tema kavatsuste ja püüdluste tõsidust, siis kestab nende liit kuni ühe partneri surmani. Aga vajadus muutuste järele võib provotseerida suhtes probleeme.

Sel ajal sündinud inimesed on väsimatud, innukad ja suure kujutlusvõimega armastajad. Neil ei ole raske vastassoo esindajatega ühist keelt leida. Nad ei ütle kunagi ära võimalusest aega voodis veeta.


21. UTTARA ASHADHA

~ 11. - 23. jaanuar

kraadivahemikus 26°40' Sagittarius / Ambur- 10° Capricorn / Kaljukits

Sümbol – Mangust

Juhtplaneet – Päike

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik õnnistab liidriomadustega, diplomaadioskustega, võimetega luua inimeste vahel üksteisemõistmist. inimkonna vaimse arengu eest hoolitsemisega, samuti jagab jahiinstinkte ja teatud kalduvusi liialduste suhtes seksuaalelus.

Sel ajal sündinud on targad mõtlejad, pragmaatilised, ausameelsed, humaansed, kes ei salli mitte mingit sorti valet ega äraostmist. 
Nad on väga innukad natuurid, st kui millegagi tegelevad, siis see neelab nad täiesti. Kui nad omandavad teadmisi, siis lähevad neid huvitavasse valdkonda väga sügavale. Suur ambitsioonikus võib nende mainet kahjustada.

Olles selgeltväljendunud idealistid, ei suuda nad reaalsust võtta selles olekus nagu see eksiseerib. Teistega, aga sageli ka iseendaga harmooniliselt läbi saada – see on neile küllaltki raske. 
Selle märgi inimestel on vasturääkivad soovid, millest neil sageli endalgi raske aru saada on. 
Nad on harjunud iseseisvalt mängureegleid paika panema ja elame nende järgi. Iseenda ebatavalisuse teadvustamiseks vajavad need inimesed vabadust.

Võivad olla ka laisad, isekad, põikpäised, melanhoolsed, töötada ennast üle. Peaksid arendama endas kannatlikkust, vastupidavust.

Kui nende ellu ilmub partner, siis tuleb sel partneril vastu võtta sõltumatus, soov perioodiliselt üksinduses olla, kõrged vaimsed vajadused, samuti äärmiselt keerulised vajadused armastuses. Traditsiooniline peremudel ehk liit vaevalt et teeb Manguste õnnelikuks.

Sageli on Mangust keskendunud mõtetele, mis on seksist kaugel. Sellegipoolest on need inimesed intiimsfääris suured fantaseerijad, kes on võimelised suhtesse partneriga tooma intriigi.22. SRAVANA

~ 24. jaanuar – 5. veebruar

kraadivahemikus 10° - 23°20' Capricorn / Kaljukits

Sümbol – Ahv (emane)

Juhtplaneet – Kuu

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik juhib inimesi, kes teenivad või kummardavad kedagi või midagi.

Need targad (sageli kuni geniaalsuseni) ja sarkastilised inimesed on võimelised mitte alluma illusioonidele, nägema nende taga tõde, aitama inimesi raskel hetkel, nõudma nende õigusi, astudes sageli selleks erinevatesse ühendustesse ja organisatsioonidesse. 
Nad loovad külmade ja ükskõiksete mulje, kuid see on vaid osav maskeering, mis peidab tundlikku ja sentimentaalset hinge.

Selle märgi esindajad põrkuvad kokku suurte raskustega, kui neil tekib vajadus oma tundeid väljendada. 
Kaaslaseks sobib neile vaid see inimene, kes on võimeline mõistma, kui suured ja sügavad on nende hingelised läbielamised ja kes suudaks vääriliselt hinnata tema taktitundelisust.

Sravanad on teravmeelsed, kütkestavad. Nad on võimelised armastustundeks, kuid neil on perioodiliselt vaja kasvõi mingi aeg olla üksi iseendaga ning “mängida vaikijat”. 
Väljavalitud partnerid ei tohiks võrdsustada üksinduse vajadust oskamatusega armastada.

Mitte kõik selle märgi esindajad ei suhtu lähedastesse suhetesse tõsiselt. Need uskumatult kütkestavad, kelmikad, salakavalad ja vallatud inimesed ka seksi kui lihtsalt meelelahutust. 
Kui nad mõistavad, et partne ei tee neid rohkem õnnelikumaks inimeseks, siis leiavad talle kiiresti asendaja. 
Liigselt kirglikud, dramaatilisust täis suhted ei ole nende jaoks.

23. DHANISHTA

~ 6. - 18. veebruar

kraadivahemikus 23°20' Capricorn / Kaljukits - 6°40' Aquarius / Veevalaja

Sümbol – Lõvi (emane)

Juhtplaneet – Marss

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Need inimesed eristuvad karismaatilisuse, vaatepunktide ja vaimse arengu veenvuse, materiaalse kindlustatuse, ilukõne, musikaalsuse, sõna ja tegude jõu ning tähelepaneliku suhtumisega kaaslastesse. 
Selle märgi all sündinud on võimukad, praktilised ja liberaalsed, kuid ka filosoofilised ning ning neid huvitab spirituaalne maailm.

Praktilisus võib minna aga liiga kaugele, tuues kaasa ahnuse, amitsioonikuse, kadeduse teiste rikkuse üle.
 Võivad olla ka südametud, isekad, kättemaksuhimulised. Seetõttu oleks hea, kui nad arendaksid endas kannatlikkust.

Nad on tavaliselt siiski kaastundlikud ning tõelised altruistid. Nad justkui püüaksid heategudega täita nende hinges asuvat tühjust. 
Ainult tänu ümbritsevatele õigustavad nad oma olemist Maa peal.

Need on pimestavad ja atraktiivsed inimesed, kellele meeldib sotsiaalne elu, kuulumine gruppidesse, kuid kes siiski püüavad säilitada distantsi. 
Nad oma tunnete ja kavatsuste väljendamises avatud neile, kes on nende jaoks sümpaatsed.

Nad on ülimalt nõudlikud oma partnerite suhtes (kuigi ei pretendeeri nende omamisele), kui ise täidavad alati oma kohustusi. 
Selle märgi esindajad hoiavad truudust neile partneritele, kellel õnnestub võita nende süda ja õigustada lootusi. 
Selle märgi all sündinute tunded on terviklikud. Nende lähedased on valmis kannatama nende poolt palju.

Intiimsuhetes on neile omane hea isu, aga Dhanishtas suhtuvad sellesse täiesti rahulikult. Nad ei varja oma soove, kuid oskavad neid kontrollida.


24. SHATABHISTA

~ 19. veebruar – 3. märts

kraadivahemikus 6°40' - 20°00' Aquarius / Veevalaja

Sümbol – Hobune (emane), mära

Juhtplaneet – Rahu ehk Kuu Põhjasõlm

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik viitab arstidele, tevendajatele, rahulikele, vaiksetele inimestele või siis neile, kes püüdes ennast väljendada, põrkuvad piirangutega.

Selle märgi all sündinud eristuvad kinnisusega (sageli liigsegagi), vankumatu printsiipide järgimisega, enda võimalustesse piisava usu puudumisega. 
Nad on ärevad, pidevalt närvitsevad, püüavad leida vastuseid küsimustele, mille üle muret tunnevad. 
Nad loovad endale ise segajaid, seetõttu saavutused saavad sageli nende pettumuse põhjuseks. 
Samal ajal võivad nad hüpata üle oma võimete ja teha praktiliselt võimatut.

Armastuse sfääris on nende inimeste vajadused ja printsiibid vasturääkivad. Nad vajavad klassikat, kuid seda originaalsuse varjundiga, st et oleks püsivus ja muutumatus, kuid et see samas neid erutaks ja oleks põnev. 
Selle märgi esindajad on valmis käituma ebatavaliselt, täitma mitte neile omaseid funktsioone, selleks, et lähedased jääksid rahule.

Sel ajal sündinud inimesed jätavad väliselt rangete, vaoshoitud ja küllaltki konservatiivsete inimeste mulje. See on siiski petlik. Oma hinges tunnetavad nad põletavat tungi, unistavad tormilisest seksist, kuid ei avalda mitte kunagi selles küsimuses initsiatiivi. 
Ei tunnista isegi iseendale oma soove. Sellega riskivad nad endale ebameeldivusi kaela tõmmata. 
Peale selle, need inimesed ei suuda saada täielikku rahuldust, sest ei suuda partnerit sageli tingimusteta usaldada.


25. PURVA BHADRA

~ 4. märts – 16. märts

kraadivahemikus 20°00' Aquarius / Veevalaja - 3°20' Pisces / Kalad

Sümbol – Lõvi (isane)

Juhtplaneet – Jupiter

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik viitab impulsiivsetele, kirglikele inimestele, kellel on muutlik, ebastabiilne ja heitlik mõistus, kes on müstilised ja ekstsentrilised, täiesti ainulaadsed.

Need inimesed viibivad tehtud vigade ja pattude kahetsustes. Neil on filosoofiline loomus.

Sel ajal sündinud eristuvad isetuse, heatahtlikkuse ja õilsusega, valmidusega kuni jõu kaotuseni aitama abivajajaid.

Need inimesed on raevukad rõhumiste ja eelarvamuste vastased, võitlevad suurte ideede, eesmärkide, ühiskonna ja kogu maailma heaks, põgenedes ise piirangute eest. 
Ühise asja nimel ei ole neil kahju ei ajast, jõust ega rahast. Selle juures suhtuvad nad omaenese finantsidesse palju kergemeelsemalt ega ole kaugeltki mitte säravad juhtijad-reguleerijad.

Kui selle märgi esindajad juhtuvad armuma, siis need julged, dünaamilised, eredad, lahked ja väga seksuaalsed inimesed on valmis andma oma tundele suure hulga emotsiooni, energiat ja jõudu. See puudutab mitte ainult armusuhteid, vaid ka pere ja sõprade suhteid. Nad jätavad sõltuvate inimeste mulje, aga tegelikult mõtlevad ja tegutsevad nad ülimalt iseseisvalt, juhtides oma teed ise.

Stressis võivad olla ka närvilised, ärevad, masenduses, sõjakad, vihased, küünilised, kriitilised, negativistlikud. Kipuvad teistele oma seisukohti peale suruma.

Nad ei karda pettumusi; on kalduvad suhtes partneriga ja ka elus tervikuna nägema ainult positiivseid külgi. See, et nad ei võta eest roosasid prille, võib provotseerida nende lähedasi valedele ja petmistele.

Selle märgi all sündinud on alati veendunud oma isiklikus edus vastassugupoole hulgas, seetõttu on nende käitumine harva väljakutsuv. Nad on ka tegelikult väga ligitõmbavad ja tugevad seksuaalses plaanis, aga selle nimel, et vastata lähedase inimese nõudmistele, on nad valmis panustama suuri jõupingutusi.


26. UTTARA BHADRA

~ 17. - 30. märts

kraadivahemikus 03°20' - 16°40' Pisces / Kalad

Sümbol – Lehm

Juhtplaneet – Saturn

Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik õnnistab inimest võimega arendada oma hinge, madalamatest tasanditeist kuni kõrgemateni välja, samuti võimega hoida oma emotsioone (näiteks viha) ning valu kontrolli all.

Neil on pühalik aura. Nad tõmbavad inimesi enda poole. Nad on tavaliselt õnnelikud. Oma olemuselt küll kinnised, aga kui nad naeratavad või naeravad, siis tundub nagu oleks päike pilve tagant välja tulnud.

Nad võivad olla uskumatult ekstravagantsed, sügava mõtlemisega. Neil on psüühilised võimed, nende tarkuse sügavus võib ego tasandilt kollektiivteadvuseks üle minna, neis on maagia vägi. Need inimesed on filosoofid, loominguga tegelejad (kunstnikud, luuletajad, muusikud, kirjanikud), vaimsed õpetajad, nõustajad, tervendajad, šamaanid, esoteerika valdkond.

Need inimesed tavaliselt usuvad saatusesse. Nad vaatavad elu veidi eemaloleva, kõrvaltvaataja pilguga. Oma eesmärkide saavutamiseks on neil vaja eraldatust.

Sel ajal sündinud inimesed eristuvad tohutu tarkusega, hea informeeritusega, kannatlikkusega, soojuse, heatahtliku ja kaastundliku suhtumisega lähedaste, ligimeste, nõrgemate vastu, olles neile kaitsjaks, heategijaks, aga eriti kaitsvad on oma armastatute eest. Armastavad lapsi. Selle märgi inimesed on kõigile “toitjaks”. Ennastsalgavus ja idealism saavad sageli probleemide põhjuseks, aga seda valdavalt pigem noores eas.

Pereelus on nad kiinduvad, hoolitsevad, väga hoolivad, abivalmid, andestavad ja tavaliselt õnnelikud. Selle märgi all sündinud inimesed võivad olla väga tähelepanelikud ja õrnad inimesed. Hoolivad oma parteritest väga ja pööravad neile palju tähelepanu.Kalduvad suhter rohkem andma kui ise vastu saavad.

Võivad olla ranged või kõrgid. See võib ollagi nii või on lihtsalt väline petlik mulje, sest nad on sageli üsnagi eemalviibivad. Teatud halbade täheseisude korral esineb siiski laiskust, tagarääkimist, hoolimatust, sõltuvusi.

Nende sügavalt sensitiivsete, tundeliste ja unistavate inimeste loomuses ühendub orgaaniliselt emotsionaalsus ja tegutsemine. Nad mitte ainult ei unista ideaalsetest suhetest, vaid ise ka loovad ning ehitavad neid üles.

Nad on duaalse loomuga, st ühtaegu armastavad-sensuaalsed kui ka vaimsed. Lisaks on nad kinnise loomuga. Partner peaks aega võtma, teda põhjalikult tundma õppima ning mõistma. Neile inimestele meeldivad tervislikud ihad vägagi, aga selle märgi esindajate vaimsed väärtused on siiski palju märkimisväärsemad kui kire omad. Rikka hingeelu nimel võivad nad armusuhetes minna enese piiramisele, piirangutele. Mida rohkem on see inimene vaimselt arenenud, seda rohkem eemaldub ta maisetest ihadest. Kui partner teda ei mõista, siis ta valib pigem lahkumise.

Kui nad peaksid üksi jääma, siis ammutavad nad minevikust õppetunde (ja hiljem enam samasid vigasid ei tee) ning omandavad oskuse elada ilma armastuse ja seksita.

Need inimesed on tundelised, nad unistavad õrnusest, armastusest, aga võivad täiesti ilma seksita hakkama saada. Nende ideaal selles valdkonnas on kuldne keskmine.

27. REVATI

~ 31. märts – 12. aprill

kraadivahemikus 16°40' - 30°00' Pisces / Kalad

Sümbol – Elevant (emane)

Juhtplaneet – Merkuur


Tara Cochrane, AstroSoftware.com
Tähekogumik kingib materiaalset õitsemist, hingelist, spirituaalset kasvamist, viitab inimestele, kes hoolitsevad oma lähedaste heaolu ja kaitse eest, samuti loomade eest.

Sel ajal sündinud eristuvad kannatlikkuse, rahulikkuse, heatahtlikkuse, tähelepanelikkuse, julguse ja suuremeelsusega. Neid peetakse sodiaagiringis kõige ohvrimeelsemateks ja lahkemateks. Kõrvalt võivad paista eemalviibivad, reserveeritud.

Nad paistavad silma õrge moraaliga, kristallpuhta hingega ning sisemise iluga. Need inimesed on valmis lahustuma oma lähedastes, olema tagaplaanil, tooma ennast ohvriks. Selles seisneb teatud oht. Seetõttu ei tohiks Revatid iseennast kaotada. Neil on kalduvus võtta enda sisse teiste inimeste negatiivseid emotsioone. Esineb siiski ka Revatisid, kes on agressiivsed, põikpäised.

Ideaalseteks armusuheteks nende jaoks saavad need, mis baseeruvad usaldusel ja mis on ilustatud romantikaga. Revatil tasub pingutada, et mitte langeda selliste partnerite võlude alla, kes paistavad silma egoistlikkusega ning tundelisuse puudumisega.

Et nende südant võita, tuleb hästi tunnetada nende soove ja vajadusi, püüda mõista nende sisemaailma eripära. Kui ei saa olema vastastikuseid kohustusi ja tunnete sügavaust, siis Revati ei nõustu säilitama suhet ainult seksi pärast.

Ebakindlus iseendas sünnitab neis inimestes sageli usaldamatust ning armukadedust. Kahtlused justkui halvavad nende tahte ning mõistuse, sundides Revatit peatuma täielikus kaoses. Seetõttu sellemärgi inimestel tasub õppida usaldamist ning usku omaenda jõusse.

Revati vajab täisväärtuslikke intiimsuhteid. Aga neil inimestel, kelle mõtted on eriliselt puhtad, on raske pidada ning toetada vestlusi seksist ja teistest inimese keha aspektidest. Sellised teemad viivad neid väga segadusse.Kogunud, tõlkinud ja toimetanud Ingrid Prass.

CopyRight ©


Allikad:Postita kommentaar

Copyright © Manaratas. Designed by OddThemes