MÜÜT - küps naine on vähem seksuaalne

vogue.ua/article/beauty/novinka
Meie kultuuris on levinud müüt, et naised kaotavad peale 40-45 eluaastat seksuaalse külgetõmbavuse ja alustavad ilma meheta oleva üksiku naise kurba elu.

Miks see nii ei ole... ning mille poolest on küps naine köitvam kui noor?

Moetööstus, kosmetoloogia ning tervislik eluviis on need, mis poogivad meile kunstlikult külge nooruse ja ilu kultust, dikteerides just selliseid tingimusi.
 
Aga vaadake enda ümber! 
Üle 40-aastased naised on säravad, energilised ning seksuaalsed. 
Paljudel neist on kaaslane kõrval.
 
Naine muutub seksuaalselt mitteköitvaks ainult ja alles siis, kui teda ei huvita seks, st kui ta seksi ei väärtusta.

Naise seksuaalsuse osaline, kuid ajutine vähenemine toimub vahusevahemikus 30-40 aastat.
 
Vanusega naise libiido küll vaid kasvab, aga just selles sotsiaalselt aktiivses vanuses on esikohal teised ülesanded ning täisväärtuslikuks seksuaaleluks lihtsalt ei jätku energiat. 
Selles eas naised tihtipeale töötavad hilja õhtuni kontoris või on lasteväljakul koos lapsega, mitte mehega voodis.


Peale 40-ndat eluaastat toimub teine õitselepuhkemine.MIKS ON KÜPSED NAISED PALJU LIGITÕMBAVAMAD?

 

 1. Neil on rohkem vabadust sotsiaalseteset kohustustest ja klišeedest ning vähem ootusi.

  40-45-aastane naine on juba täitnud oma materiaalsed ning sotsiaalsed ülesanded ja kohustused, ta on ennast realiseerinud kui naine ja ema ning pöördub tasapisi tagasi tunnete nautimise maailma.

  Noorte naiste jaoks on seks harva väärtuseks omaette. Nemad otsivad mitte lihtsalt seksuaalpartnerit. Nende ees seisavad ülesanded – minna mehele, sünnitada lapsi. 
  Nad esitavad partnerile terve kompleksi ootusi.
  Head seksi segavad sageli noore naise mõtted sellest, kas partner on valmis temaga abielluma, kui suured on partneri sissetulekud, kas ta suudab peret ülal pidada.

  Küpse jaoks on seks väärtus omaette.

  Talle on vaja sensuaalset naudingut. Ei midagi rohkemat. Ta on juba abielus olnud, lapsed on tavaliselt juba olemas, materiaalne baas on üles ehitatud, teisi vajadusi rahuldavad sõbrad ja karjäär. Ei ole mingeid siduvaid ootusi, mis tekitaks pingeid seksuaalsuhtetes. Seeõttu on võimalik täie koormuse, kohaloleku ning andmisega seksuaalelu.

   
 2. Neil on hulga kõrgem tundlikkus ning orgasmilisus.

  Vanusega areneb naise seksuaalses tõusvas joones. Mida rohkem on naisel seksuaalset kogemust, seda kõrgem on tema tundlikkus, seda rohkem orgastiline ta on. Hea seksi jaoks on vajalik täielik kohalolu hetkes, „siin” ja „praegu”. See tuleb küpsetel naistel paremini välja, seoses kõrvaliste mõtete ning pingete puudumisega.

  Naised kardavad vanust seetõttu, et see on seotud välise ilu kaotamisega. Nahk lõdveneb, lihased kaotavad toonuse, näole ilmuvad kortsud, juuksed hallinevad. 
  Naised mõtlevad, et ilu kaotamisega muutuvad nad vähem soovituks.

  Samamoodi elavad nad väga üle sündmusi, mis viivad väliste defektide ilmumiseni – avariisid, operatsioone. Ning suurelt jaolt alaväärsuskompleksi tõttu loobuvad ise seksist.

  Küps naine võib flirtida, meelitada verbaalselt või mitteverbaalselt, ilmutada seksis ise initsiatiivi.

  Rahustuseks olgu öeldud – mitte kõik „ei armasta silmadega”
  Seda teevad ainult visuaalid. On olemas ka kinesteetikud, kes „armastavad nahaga”. Neile on vaja taktiilseid aistinguid. On olemas audiaalid, kes „armastavad kõrvadega”. On ka inimesi, kelle jaoks ligitõmbavus on seotud lõhnaga. 
  Need mehed ei loobu teid väärtustamast kortsukeste või tselluliidi pärast. Neile on olulisem see, kuidas te lõhnate, kuidas reageerite puudutusele, kuidas puudutate ning kuidas kõlab teie hääl.

  Kui mehel on kõik meeleorganid aktiivsed, siis võib ta väga kõrgelt hinnata küpse naise seksuaalsust. 
  Just selliseid mehi nimetavad naised seksuaalseteks ning tahavad endale partneriteks.


 3. Neil on rohkem huvi, soovi ja initsiatiivi.

  Küpsel naisel on suur elukogemus. Ta on olnud erinevates situatsioonides, teinud vigu, teinud järeldusi. Ta on märkimisväärsel tasemel oma kompekse ning piiranguid läbi töötanud. Seetõttu on tal seksuaalkäitumises rohkem vabadust ning vähem häbitunnet. 

  Ta väljendab oma vajadusi ning soove otse. Ta võib flirtida, meelitada verbaalselt või mitteverbaalselt, ilmutada ise seksi suhtes initsiatiivi. Ning tema käitumine seksuaalakti ajal on rohkem „loomalikum” ehk julgem, vabam ning loomulikum.

  Suurem valik seksuaalkäitumise mudeleid annab talle rohkem šansse olla nõutud ning seksis realiseeritud, aga nii on ka rohkem võimalusi leida sobivat seksuaalpartnerit harmooniliste, õnnelike suhete jaoks.


 4. Neil on rohkem vabadust partnerite valikul.

  Sisemine ja väline vabadus, aga ka see, et küps naine asub seksuaalsuse tipus, lubab naisel 45+ potentsiaalsete seksuaalpartneritena vaadelda mehi alates vanusest 25 kuni selle vanuseni, milleni mees säilitab potentsi.

  Sageli lahutavad paarid oma pereelu peale 40-45 eluaasta saavutamist. Kõige sagedasemaks põhjuseks on probleemid seksuaalelus. Mitte vähem sagedamini lähevad mehed palju nooremate naiste juurde. Aga on siiski ka palju juhtumeid, kus salasõbranna on mehest ning mehe enda naisest hoopis 10-20 aastat vanem. 
  Põhjus on mehe ja naise bioloogilistes tsüklites.

  NB!
  Mehe seksuaalsuse tipp on vanuses 25-30 aastat.
  Naise seksuaalsuse tipp aga vahetult enne menopausi, 
  umbes 45-50 aastasena või ka lausa 50-55 aastasena.  
  Olenevalt konkreetsest inimesest ehk sõltuvalt menopausi saabumise ajast.

  Seetõttu partner-eakaaslane võib mitte enam rahuldada seksuaalselt küpset naist, ning ta leiab noorema partneri, kelle libiido on sama kõrge nagu sel küpsel naisel.

  Kui mehel on aktiivne ainult visuaalne meeleorgan ning mehe jaoks on olulisem eelkõige naise väline kütkestavus, siis kaotab ta vanuse kasvades seksuaalse huvi partneri-eakaaslase suhtes ning leiab noorema naise. 
   
  Kuid tervikuna, kuigi vanuses 45-50 mehe ja umbes 25-aastase naise seksuaalsused enam-vähem kattuvad, on see siiski madalam kui 45-50 aastasel naisel ja tema noorel partneril.


 5. Nad on psühholoogiliselt küpsed.

  Seks on lahutamatult seotud suhetega tervikuna, partnerite tunnetega. Küps naine on ka psüholoogiliselt palju küpsem, seetõttu loob üldiselt võttes ka palju harmoonilisemad suhted. Tal on rohkem mõistmist, arusaamist, andestavust, lahkust, armastust ning ta akstsepteerib rohkem. Aga üldine emotsionaalne foon on seksi jaoks väga oluline.

  Kõik piirangud asuvad meie peas. 
  Osad naised räägivad: „ Aga kust leida head meest? Neid ju ei ole.” 
  Aga mehe jaoks ei ole seks mitte vähesema väärtusega kui naise jaoks. Pöörake sagedamini tähelepanu sellele, kuidas mehed teid vaatavad, vastake komplimentidele, ärge koheselt keelduge tutvumise katsetest.

  Küps naine on oma seksuaalsuse tipul ja palju orgastilisem.

  Vaadake meest, kes on teie ees, tunnetage teda. Mehed otsivad samamoodi seksuaalset partnerit ja on väga õnnelikud, kui leiavad sellise. 

  Kokkulangevus seksis on õnne võtmeks ka suhete teistes aspektides.

  Oma seksuaalsuse avaldamises ei ole midagi häbiväärset. 
  Seks – see on kanal, mille kaudu te annate partnerile oma armastust ja saate tema armastust, mille kaudu te vahetate energiat. 
  Seks - see paneb elu liikuma.


/Lelia Tšiž, terapeut, psühholoog-konsultant, terapeut/


Tõlkinud Ingrid Prass.
CopyRight ©


Allikas:

Postita kommentaar

Copyright © Manaratas. Designed by OddThemes