Vana hing ja armastus

tayni-mirozdaniya.ru
Ma janunesin alati armastuse järele. Tahtsin kasvõi üksainus kord teada saada, mida tähendas seda janu kustutada – saada nii palju armastust, et rohkem vastu võtta ei suudaks. Üksainus kord.” 
/Haruki Murakami/

Vanal hingel on palju küsimusi, mida elus lahendada tuleb.
Üks suurimaid probleeme, millega vanal hingel tuleb kokku puutuda, on armastuse ning koos sellega tõeliselt täisväärtusliku suhte leidmine.

Enamuse suhete probleem seisneb tavaliselt aga selles, et nad on loodud selleks, et vältida üksindust, luua mugavust, turvatunnet ja et saada mõningat eneseväärikust. Teiste sõnadega, paljud suhted rajanevad egotsentrilistel mängudel, nii nagu filmides näha on. Inimeste elu ja edu läbi draamade. Inimesed arvavad, et teine inimene on vajalik selleks, et täita tühikut nende sees. Aga miski nende sees igatseb melodraamade ning iha taga siiski palju sügavamat armastust.

Tõde seisneb selles, et te just vana hingega sukeldute te sügavalt sellesse, mida te pole varem mitte kunagi (või siis väga harva) kogenud: suhetesse, mis on intensiivsed, aga terved; usalduslikud, aga vabad; toetavad, aga mitte lämmatavad.

Niisiis...
 
33 PÕHJUST, MIKS VANAL HINGEL ON RASKE TÕELIST ARMASTUST LEIDA:

 1. Ta teab, kes ta päriselt on.
  Ta teab, mida tahab ja mida ei taha ning mis on oluline. Iga valik ei ole tema valik. On raske olla sellega, kes teab iseennast nii hästi. Eriti, kui sina veel ei tea, kes sina oled.

 2. Vana hing otsib armastust teistmoodi.
  Vana hing ei kuulu loomade hulka ega otsi armastust nii nagu suurem osa inimestest seda teeb. Ta veedab pigem rohkem aega kodus ning töötab kui et on väljas partnerit otsimas.

 3. Ta teab, mida ta partnerilt tahab.
  Ta teab, mida nad otsib ega lepi vähemaga. Ta ei loo suhet ega jää pikemalt suhtesse, mis ei ole just SEE. Nii jääb sõelale vähe sobilikke inimesi.

 4. Vana hing ei sobi tavaliselt enamuse inimestega.
  Sel ajal kui inimesed leiavad vana hinge olevat huvitava, ligitõmbava, müstilise ja erutava, ei taha tema jälle romantilisi suhteid luua. Ta on sageli sõbra-tsoonis.
  Selleks, et temaga päriselt kokku jääda, pead olema samamoodi erakordne isiksus.

 5. Vanal hingel on oma missioon elus, mingi kõrgem ülesanne või suur eesmärk.
  Enne peab vana hing selle eesmärgi täitma. Alles siis saab ta võimaluse leida see õige armastus. Nii on võimalik ka mõlemale suurema energiaga pühenduda, täielikult.
  Vana hinge eluplaanid on palju suuremad kui me ette kujutadagi suudame. Kuigi see väide ei ole õige kõigi vanade hingede kohta, siis sellest hoolimata on paljudel intensiivselt võimas eesmärk.

 6. Tal on kõrged standardid. Liigagi kõrged.
  Ta tahab perfektset suhet ega soovi siis sellelt ennast nihutada, mitte natukestki. Ta nõuab endalt palju ja sama ootab ka teistelt.

 7. Ta tahab, et armastus oleks autentne.
  Võrreldes nooremate hingedega on vana hinge armastus palju küpsem ning targem. Selle tarkusega käib koos soov elada ja armastada autentselt, usalduse alusel.
  Ta tahab olla suhtes, mis julgustab ja hindab vastastikust autentsust. Ta ei taha varjata, teeselda, survet avaldada või muuta seda, kes ollakse. Ta tahab leida kedagi, kes mitte ei tõstaks pahandades esile tema halbu omadusi, vaid pigem julgustaks teda esile tooma oma tõelist „mina”, seda täielikult arvesse võttes.

 8. Ta tahab armastust, mis õpetaks teda.
  Sellise inimese asemel, kes kritiseeriks ning teda ära tõukaks, igatseb ta sellist inimest, kes näitaks, kus ta eksib ning suundi-teeradasid, mis talle vajalikud on. Hinge sügavuses ta teab, et tal on alati võimalus rohkem õppida.
  Sokrates on öelnud: „Tõeliselt tark teab, et ta midagi ei tea.”
  Võib väita, et kõik armastussuhted õpetavad, aga tavaliselt juhtub see ebateadlikult... justkui kannatuste produktina. Teiselt poolt – teadlikku õppmist on raske leida, seda juhtub harva.

 9. Ta on tervendaja, aga ta ei taha kedagi „parandada”.
  Oma loomult on ta kalduv ligi tõmbama inimesi, kes otsivad abi, mitte armastust. Talle muidugi meeldib aidata. Aga samal ajal, kui loomuliku vastusena olekski abi pakkumine, mõistab ta, et astuda suhtesse teise inimese parandamise eesmärgil - see ei oleks mõistlik. See jätaks vana hinge tegelema mitmete tõsiste probleemidega. Ta ei taha olla 24/7 oma partnerile arstideks või konsultandiks. Aga inimesed sageli kasutavad teda oma huvides sel moel ära. Ta tahab leida kedagi, kes asuks samal positsioonil ehk tasemel nagu ta ise.

 10. Tema ülitundlikkus võib probleeme tekitada.
  Ta kaldub (sellega seoses) palju ülemõtlemisele, tehes pisemategi ebakõlade või pinnavirvenduste põhjal oletusi, järeldusi ning muretseb liigselt, tekitades ülereageerimisi. Kui siis suhe ei põhine sügaval mõistmisel ning armastusel, siis tekivad paratamatult arusaamatused. Nii purustab ta sageli ise oma elus palju sellist, millel tegelikult potensiaali on või siis lihtsalt loobub.

 11. Ta on keerukas isiksus.
  Ta mõtleb palju ja sügavalt reaalsuse olemuse üle. Raske on leida inimest, kes suudaks mõista või vastata selllisele keerulisele isiksusele. Sügavus ning tõe otsimine ühiskonnas, mis hindab materiaalset staatust ja materiaalseid objekte, pealiskaudseid väljanägemisi, võib ära hirmutada enamus inimesi, kes vana hingega tutvuvad.

 12. Teda on raske armastada.
  Teile võib tunduda, et ta tõukab teid ära, kuigi ta seda tegelikult ei tee.

 13. Vana hing sageli kardab armastust liialt.
  Ta kardab liialt haigetsaamist, äratõukamist ja nende kaotamist, keda armastab. Seetõttu püüab vältida kõike seda. Ta võib ehitada müüri enda ja armastuse vahele.

 14. Ta ei jää lähedusse, kui tunneb, et enam pole mugav.
  See on seotud hirmuga. Nad võivad ära minna, astuda teisele teele, selleks, et mitte kannatada.

 15. Ta on liialt intensiivne nende jaoks, kes temaga hakkama ei saa.
  Kui tema armastab, siis ikka täiega.

 16. Ta tahab armastust, mis on kaugemal „meeldimisest”.
  Ta tahab tugevat, kompromissitut, siirast ja sügavat armastust. Tänapäeval aga peab enamus inimesi sõna „armastus” sünonüümiks sõnale „meeldimine”. „Meeldimisel” ei ole mingeid kohustusi. Ühel päeval meeldib üks, teisel päeval teine.
  Armastus on sellest erinev. Kuigi pealispinnal ehk pealpool on sümpaatia, siis armastus on läbi- ehk sügavuti tungiv. Kui sümpaatia ülistab välist vormi, siis armastus näeb sisemist vormi ning ülistab hinge.

 17. Ta tahab, et armastus oleks kaitsetu.
  Sobimisest isiksuse tasandil lihtsalt ei piisa. Tõeline armastus ei ole see, et keegi meeldib või huvid on ühised, vaid see, kui keegi vabatahtlikult avab oma südame ja hinge. Isegi, kui see on valus. Justnimelt tänu valmisolekule olla kaitsetu, saavad haavad avanema, saades nii õhu juurdepääsu ning sellega seoses ka tervenemise. Tänu kaitsetusele kogeme julgust ja mehisust ning võimet armastada tingimusteta.

 18. Ta tahab kohustusi ja jõupingutusi.
  Armastus vajab pidevalt hoolt nagu ka põlev lõke. Sõnad on tühjad, kui nende taga ei ole tegevust. Vana hing teab, et tõelist armastust saab väljendada ainult läbi ühiste kogemuste, pingutuste ning pühendumise. 
   
 19. Ta tahab, et armastus oleks täielikult integreeritud.
  Sellest hetkest, kui teie õnn hakkab sõltuma teisest inimesest, kaotate vabaduse armastada oma vaba valiku põhjal. Vana hing tahab partnerit, kes on ka niisama (iseendaga) õnnelik, et siis jagada teineteisega seda täiuslikku olemist. Kui inimesed astuvad suhtesse, sest tunnevad vajadust, sest et tunnevad end ebatäielikuna, või hirmust üksinduse ees, siis need suhted on hukule määratud. Vana hing mõistab, et terve suhte aluseks on sisemine õnn.

 20. Ta ei lepi vähemaga kui seda on armastus hingesugulasega.
  Vanade hinged ei otsi suhtest mugavust, lõbu, iha, pealiskaudset atraktiivsust (külgetõmmet), turvatunnet või teineteise seltsi hoidmist ja selle säilitamist. Ta vajab sellist inimest, kes jagaks samasid väärtusi ja kes saaks tõeliseks hingekaaslaseks. Vana hing igatseb armastust hingesugulase ja kaksikleegiga. Ennem ootavad ja on üksi, kui rahulduvad kellegi muuga, kui selle õigega.
  Küps hing (keda võib tinglikult lugeda ka vanemaks hingeks) on tegelikult pigem see, kes kaldub seda ühte ja ainukest õiget kaaslast ootama, kasvõi terve elu või siis armastab terve elu, vastuarmastust leidmata. Vana hing võtab armastust tavaliselt rahulikumalt või lõdvamalt. Loe hinge vanuste jaotust altpoolt.

 21. Vana hing ei otsi eriti põnevat romantikat.
  Vanad hinged võivad armastada vägagi kirglikult, aga see ei väljendu nagu ilutulestik, vaid sarnaneb pigem aja katsumustele vastu pidanud varasemate (eelmistest eludest) sidemete uuendamisele.

 22. Vana hing vajab palju üksindust.
  Suhtes võib takistuseks saada see, et vanal hingel on vaja aeg-ajalt üksi olla. Ta tunneb selle järele vastupandamatut vajadust. Vana hing ei otsi tingimata niivõrd romantikat kui just võimalust, et saab vajadusel üksi olla.

 23. Ta tuleb pagasiga eelmistest eludest.
  Vanal hingel on palju sidemeid eelmistest eludest. See muudab keeruliseks suhete loomise praeguses elus. Nii palju on neid, kellega on lähedus ja tõmme.
  Kunagi olnud intensiivsete suhete taastamine aga ei pruugi anda selles elus enam midagi.

 24. Vana hing on parim partner.
  Nooremad hinged tunduvad neile vähem külgetõmbavatena ka seepärast, et need kalduvad üksteisega konflikte looma.

 25. Vanale hingele ei meeldi tutvumise ja kohtamise mängud.
  Draama, sõltuvus, stimulatsioon ning reeglid selle kohta, mida peaks ja mida mitte – see on egotsentriline lähenemine armastusele. Need mängud vanale hingele ei meeldi, need teda ei tõmba, need on tema jaoks lausa ebameeldivad. Need asjad võivad ju teiste jaoks loomulikud olla, aga nendele on need võõrad.
  Flirtimine väsitab vana hinge ning tekitab temas pigem stressi. See kõik on tema arvates lihtsalt tüütu ning mõttetu reeglite järgimine. Vana hing eelistab mitte mängida lahedat olemist, vaid näiteks väljendada tundeid või vastata sõnumitele kohe.

 26. Talle ei meeldi mängimine ega manipuleerimine või intriigitsemine
  Sa kas oled temaga või mitte. Ta tahab kõike või siis mitte midagi. Nad on sellised nagu nad on.
  Vana hing igatseb ausust, ehedust, kirge, kaasaelamist, tõelist armasust, siirust ja sügavust. Ta tahab, et teda nähtaks, kuuldaks, mõistetaks, hinnataks ja armastataks selle eest, kes ta on. Ning ta tahab sedasama väljendada kellelegi teisele.

 27. Vana hing tuleb koos haavadega.
  Paljud vanad hinged on läbinud raske ja traumaatilise teekonna oma eluringidel, mis on kasvatanud tema sisemist küpsust, kuid jätnud alateadvusse ka valusaid mälestusi.
  Kui asi läheb armastuseni, on eluliselt tähtis, et leitud kaaslane oleks piisavalt küps, et hakkama saada selle pagasiga, mis vanal hingel kaasas. Sellist omadust võib olla raske teistes leida.

 28. Vana hing tahab rohkemat kui lihtsalt seks.
  Iha, võrgutamine ja seks on meelitavad, kuid lõppkokkuvõttes, lühiajalised ning madalad kinnisideed. Kuigi vana hing armastab seksi, tahab ta rohkemat kui ühte ööd. Ta tahab jagada oma keha nendega, kes armuvad kõigepealt tema hinge, mitte ainult füüsilisse vormi. Tema on see, kes mõistab, mis on sisemise ilu väärtus.

 29. Suhtes võib rohkem olla sensuaalsust kui seksi.
  Vana hing seksi peale eriti ei mõtle, sest erootiline armastus hakkab oma võlu kaotama. Vana hing ei tegele sellega sageli enam otstarbe puudumise tõttu (st seks ei anna tema elule midagi juurde). Aga vana hing on intensiivselt meeleline ja naudib lähedast füüsilist kontakti. Varasemate tsüklite hingede jaoks on vana hing tavaliselt kogenud ja erutav partner, kuid võib oma ükskõiksuse tõttu armastajana ka väga palju pettumust valmistada. 
   
 30. Ta ei anna kergelt alla.
  Enne, kui seksida, tahavad nad teise inimesega kontakti luua, temaga tutvuda ning jätta päris lähem tutvumine hiljemaks.

 31. Tingimatu armastus ehk agaape on vana hinge peamine õppetund.
  Vana hing on rohkem kui teised võimeline armastust tajuma, vastu võtma ning andma. Juba läbitud suhete õppetundidele tuginedes suudab vana hing armastada suurema kaastundlikkuse ja hellusega kui nooremas vanuses hinged. 
   
 32. Võime tingimatult armastada tekitab teistes sageli kahtlusi..
  ..et kas ei ole selles siiski ebapuhtaid motiive sees. Selliste tegelikult väärade kahtluste ning teistepoolse mitteuskumise ning mitte usaldamise korral võib vana hing oma loomulikust olekust väljuda, minna endaga puntrasse ja jõuda depressiooni.

 33. Vana hing on vaba hing.
  Põhjus, miks armumine on nii ilus, on selles, et see laiendab meid: ühendab meid oma loomuliku sisemise vabadusega. Kui hakkame seda üleloomulikku tunnet kontrollima, pannakse armastus puuri. Iga kord, kui vaatleme seda puuri, tunneme ennast süüdlasena, meenutades, kui vaba see lind oli. Vana hing teab, kui oluline on hoida suhtes vabadust. Aga raske on leida inimest, kes sooviks seda ja oleks valmis samamoodi vabalt lendama. Vabadus nõuab mehisust, julgust ning võimet armastada teist inimest, vaatamata sellele, mida ta ütleb, tahab või teeb.
Alis volat propriis (ld.k) – Ta lendab iseenda tiivul.


Kogunud, tõlkinud ja toimetanud Ingrid Prass.
CopyRight ©

Allikad:

PS!
Hinge vanuse määramisest:

Hinge vanuse määramisel kasutavad asjatundjad sageli pendlit ja pendlikaarti.
Kuid ka numeroloogia on pakkunud võimalust määrata hinge vanust. Kaudselt elutee numbri põhjal.
Vaata arvutamist siit -> Hinge vanuse arvutamine

Elutee number ümberarvestusega hinge vanuseks:
1 - 3 beebihing
4 - 6 lapshing
7 - 9 noor hing
11 - küps hing
alates 22 - vana hing jne.

Hinge ja hinge vanuse kohta saab lisaks lugeda veel siit ->

Postita kommentaar

Copyright © Manaratas. Designed by OddThemes