Maiade kalendrid ja astroloogia. Sodiaagimärkide algupärased tähendused ja energeetika

fivedoves.com
Maiade ja asteekide astroloogia ON erinevad asjad.

Maiade kalendrid ise on Vana-Ameerika suurimaid kultuuri saavutusi.
Muistsed maiad pidasid ajaarvamist ülimalt tähtsaks.
Nende kalendrite sisuks on teadmine ajaperioodide rütmilisusest kosmoses ja kajastasid uskumusi, et sündmused korduvad tsükliliselt.


LÜHIDALT MAIADE KALENDRISÜSTEEMIDEST...

todolocreadoanteshasidopensado.blogspot.com.ee
Maiad kasutasid tegelikult kolme kalendrisüsteemi:
  1. rituaalne kalender Tsolkin (Tzolkin) ehk päevade arvestuse kalender

  2. päikesekalender Haab ehk tsiviilkalender

  3. Pikaajaline kalender („Pikk arvestus“,„Pikk Loendus“), aastatuhandete pikkune "kalendriratas", põhines sisuliselt kahekümnendsüsteemil.
Üheks tähtsamaks on Tsolkin ehk püha kalender. Selle aluseks on maa pöörlemine ümber Plejaadide ehk Sõela tähtkuju. Üks Sõela periood kestab 26 000 maa aastat, mille jooksul meie päikesesüsteem teeb tiiru ümber Sõela keskse päikese Alkoone ehk Hunab K´u.

Rituaalse Tsolkini aasta pikkuseks peetakse 260 päeva, kuigi päris ühist arvamust selles pole. See on lähedane raseduse kestusega ja teisalt seotud Veenuse liikumisega.
See kalender oli jaotatud 13-ks nummerdatud perioodiks. Iga periood oli 20 päeva pikk ning igal päeval oli oma nimi. Tsolkini kalender oli maajade kombetalituste ning ennustuskunsti aluseks. Seda kasutati iga päev.

3 KALENDRIT KOOS xssfw.cn/tu/
Rituaalse kalendriga üheaegselt kehtis tsiviilkalender ehk Haabi kalender.
Haab kalender on maiadel ainuke, mis järgib meie jaoks standardset 365-päevast aastat.
See oli jaotatud 19 kuuks, millest 18 kestsid 20 päeva, 1 aga kõigest 5 päeva (et saaks 365 päeva täis). Nii et tegelikult nagu 360 + 5 päeva.
Päikeseaasta oli maaviljeluse ja igapäevaelu aluseks.

Nutikad maajad kombineerisid mõlema kalendri baasil perioodiarvestuse, mida teadlased kutsuvad kalendriringiks. 

Rituaalse kalendri Tsolkin ja päikesekalendri Haab (mille järgi sätiti põllutööd ja igapäevane elu) alguspunktid sattusid kokku ühele ja samale päevale iga 52 aasta tagant.

Ehk teisiti öeldes selline päevade suurtsükkel kordus iga 52 aasta järel.MAIADE ASTROLOOGIAST...

ASTEEKIDE KALENDER kea0.com/3668-2/

NB !!!


Maiade kalendrit aetakse kahjuks väga tihti segi asteekide kalendriga. 

Asteekide kalendri pilt on toodud siin paremal -> 

Kuigi asteekide kalender tugineb iseenesest maiade kalendrisüsteemil, on astroloogilised märgid teised, samuti tõlgendused.

SEE ÕIGE MAIADE SODIAAK...

MAIADE HAAB KALENDER doaks.org/resources

Astroloogid kasutavad maiade Haab kalendrit, selle märke, kujutades liikumist läbi aasta ->

Paljud selle sümbolid on seotud maiade kultuurile oluliste aspektidega, ilmaga, loomadega, nelja suunaga, stiihiatega, elementidega, astronoomiaga, aidates märkide järgi korraldada inimese elu, energia kasutamist.

Tõlgendusvõimalusi on mitmeid, aga järgnevalt on toodud siiski klassikalised, originaalil põhinevad märgid ja ka algupärased tähendused.


Niisiis... MAIADE SODIAAGIMÄRGID:


Ch'en / Chen – KOOBAS / KAEV
2. jaanuar – 21. jaanuar

Märksõnad: Must Torm, Must Taevas, Kuu, Üksik Lill, Lääs.

wishingmoon.com
Need, kes on sündinud selle märgi all, on öö inimesed. Saate energiat hämariku ajast, enne päikeseloojangut ja varahommikul. Ühendage selle aja vaikne energia enda arendamisega. Öine töötegemine sobib teile. Ka öötaevas annab teile energiat. Teie olete ka see, kes selgelt näeb teed pimedusest välja ning juhite inimesi, kui neil sealt pimedusest välja on vaja saada. Teid tõmbab Kuu energia, olete temaga lähedane. Sobib kanda kuukivi, et paremini Kuu energiaga ühendust saada. Öötaeva energiaga parema ühenduse saamiseks sobib sinine kuldkivi, mis näeb välja nagu öine tähistaevas. Teile sobivaim ilmakaar ehk suund on Lääs. Hea on meditatsiooni ajal olla näoga lääne poole.Yax – ROHELINE / ESIMENE
22. jaanuar – 10. veebruar

wishingmoon.com
Märksõnad: Roheline Torm, Veenus, Kaks Lille, Lõuna.
 

Selle märgi inimesed on lähedased/sarnased Yaxk'in märgi inimestega. Veenus on teie juhtplaneet ning loomult olete lahke ja armastav. Kasutage oma rahuhoidvaid võimeid, et tuua harmooniat enda ümber. Töötate paremini koos teistega, sest tänu oma positiivsusele ja diplomaatiale tasakaalustate vajadusel teiste negatiivsuse. Olete võimeline tegema kiireid otsuseid. Olla rahuhoidja – see on suur kingitus, millega võite maailma heaks palju teha. Sobivaimaks ilmakaareks ehk suunaks on Lõuna.


Sac / Sak– VALGE
11. veebruar – 2. märts

wishingmoon.com
Märksõnad: Valge Torm, Konn, Konna Tähtkuju, Väikesed linnud (vint, varblane jt), Kolm lille, Põhi.

Võite tunda tihedat seotust väikeste lindudega. Selle märgi inimesi tõmbab päeva energia. Teie jaoks õnnelikumaks ja väeliseks ajaks on varahommik. Lubage endale sel ajal aega, sest just sel ajal omandate suurt tarkust, teadmisi. Teile sobivaim ilmakaar ehk suund on Põhi. Teie väeloomaks on Konn. Konnad suudavad kerge vaevaga hüpata ühest teadvuse tasandist teise. Võtke omaks muutused, mis elus tulevad. Teie vägi on muutustes.


Keh – PUNANE / HIRV
3. märts – 22. märts

wishingmoon.com
Märksõnad: Punane Torm, Puud, Hirv, Ida.

Selle märgi inimesi tõmbab loodus ja looduse tasakaal, nad on loodusega lähedased. Võite tunda tihedat seotust puude jt taimedega. Te suudate taastada meie planeedi loomulikku korraldust looduses enda eeskuju baasil. Teile on omane tule energia. Punane värv on teie väevärv, andes teile jõudu. Võtke omaks see võimas jõud ja lubage oma tulisel loomusel tuntuks saada. Metsas mediteerimine aitab teil arendada oma loomulikku väge. Teile sobivaim ilmakaar ehk suund on ida. Teie väeloomaks on metsade õrn ja suursugune loom – hirv.Mak / Mac- SULETUD / VARJATUD
23. märts – 11. aprill

wishingmoon.com
Märksõnad: Suletud, Varjatud, Number 3 Jumalus.

Selle märgi all sündinud inimesed ajavad ümbritsevaid segadusse. Nad on ka maiade astroloogias seotud kõige suurema müsteeriumiga. Selle märgi tähendus on vähem selge kui teistel. See märk on mõistatuslik ja teeb ka teid mõistatuslikuks. Te teete õigesti, kui hoiate ennast ja infot enda kohta (ja oma siseelu) teistest natuke kaugemale, justkui oleksite katte all või ära peidetud. Kui keegi teab teie saladusi, siis see tähendab, et ta on ära teeninud suur usalduse teie poolt. Veetke oma aega nagu karu, mõtisklustes ja mediteerides. Kui lubate endale isiklikku aega teistest eemal, siis suuudate avastada eksistentsi (elamise, olemise) müsteeriume. Teie väenumber on 3, mis sümboliseerib jumalikkust, tasakaalu ja lõpetatust.

K'ank'in – KOLLANE PÄIKE
12. aprill – 1. mai

Märksõnad: Maa, Koer, Kollane, Allmaailm, Kollane Päike

wishingmoon.com
Need inimesed on Maa ja Päikese inimesed. Te suudate energiat saada nii planeedilt Maa jalgade all (jalgade kaudu) kui ka omandada tugevat päikeseenergiat. Olete juhitud nii Päikese kui ka allmaailma poolt. See ei tähenda, et te oleksite raevukad või konfliktsed. Vastupidi, te olete mugavad, rahulikud ja targad situatsioonides, mis teistele ei ole kerged. Veetke aega päikesekiirte all, mediteerides. Seal on teie jaoks teadmised ja tarkus. Veetke aega ka maa peal ja maa all. Kui võimalik, siis mediteerige koopas või siis lihtsalt külastage seda, kogedes rahulikku vaikust koos Emakese Maaga. Teie väeloomaks on koer, eriti kollane koer. Koerad on tuntud nende lojaalsusega, kuid mitte vähemtuntud oma uskumatu sisemise jõu poolest.Muwan – ÖÖKULL / KAKK
2. mai – 21. mai

wishingmoon.com
Märksõnad: Öökull, Kakk, Vihma ja Pilvede Jumal, Tuli.

Neil inimestel on lähedus tule ja veega, nad suudavad neilt energiat saada. Võtke neilt vastu see energia. Eriti äikese ajal, kui mõlemad, nii tuli kui ka vesi on samal ajal, vihmavee ja välguna. Tormid on teie jaoks väge andvad ajad. Teie väeloomaks on öökull, maiadel üks teatud liiki kakk (Screech Owl or Moan-Bird, Otus choliba thompsoni). Öökullidel on ettenägemisvõime. Nad on nägijad, kes suudavad tabada tõde enda ümber.Pax – ISTUTAMISE AEG
22. mai – 10. juuni

Märksõnad: Istutamise aeg, Puuma/Jaaguar, Aur, Nool, Trumm.

wishingmoon.com
Selle märgi all sündinud inimeste väeloomaks on Jaaguar/Puuma. See loom oli maia kultuuris väga tähtis, esindades juhtimist, eestvedamist. Teie isiklikuks tugevuseks on inimestele juhiks olemine. Võtke vastu see tugevus, see võime. 
Teil on ka noolele kohaselt otsekohene loomus ning trummilöökidele vastav stabiilne jõud. 
Te ütlete, mida mõtlete ja mõtlete, mida ütlete. Kasutage oma elus trummi. See toob teile stabiilsust ja tasakaalu. 
Teie väeelemendiks on aur, segu maa, vee ja õhu vahel. Aur tõuseb maa seest soojuse kaudu. Kombineerige neid kolme elementi oma elus koos.Kayab / Keyeb –KILPKONN
11. juuni – 30. juuni

wishingmoon.com
Märksõnad: Kilpkonn, Kuujumalanna, Üksik Jumal

Selle märgi all sündinutel on loomulik tõmme Kuu ja spirituaalsete katsetuste poole. 
Tõenäoliselt leiate end, otsides igapäevastes juhtumites sügavamat tähendust. 
Teie väeloomaks on kilpkonn. 
Olete rahulik ja stabiilne, teil on sügav mõistmine aja kulgemisest. 
Kilpkonnade sügavam tähendus on – iidsete tarkuste kandjad ja Maa hoidmine.


Kumk'u – KÜPS MAIS
1. juuli – 20. juuli

wishingmoon.com
Märksõnad: Mais, Tereavili, Krokodill, Kaks Jumalat, Pime, Vihma ja Taimede Jumal.

Selle märgi all sündinud inimestel on dualistlik loomus. Tõnäoliselt näed sa vastandlikke perspektiive ja austad tarkust, mida mõlemad perspektiivid võivad tuua. 
Teie väeloomaks on krokodill. Krokodillid on õnnistatud võimega ellu jääda, ajastatuse ning kannatlikkusega. 
Ühendage pikaealisuse, vastupidavuse ja stabiilsuse energia. 
Te ei võta muutusi vastu, aga muutused toimuvad teie ümber, teid puutumata. See on tohutu kingitus teile.Wayeb – EBAÕNN / SELETAMATUD PÄEVAD
21. juuli – 25. juuli

Märksõnad: Õnnetud päevad, Maa Jumal, Viirastus, Puuduvad Päevad (lühike 5-päevane kuu).

wishingmoon.com
Neil päevadel sündimine on maia astroloogias anomaalia. Kui teised kuud on 20-päevased, siis see on 5-päevane. 
Neil päevadel tunnetasid iidsed maiad loomuliku tasakaalu mõju. See oli aeg, kui mängu tulid teised jõud nagu näiteks viirastused, vaimud. 
Selle märgi all sündimine ei tähenda seda, et teid ebaõnn saadab. See tähendab, et tõenäoliselt on teil tugev konktakt teiste maailmade ja reaalsustega. Võtke see vastu. 
Teid tõmbab ekstrasensoorse tajumise poole, liikumine selle ja teiste maailmade vahel.Pop / Pohp – ÜHENDUS (kogukond, sõpruskond, abielu)
26. juuli – 14. august

wishingmoon.com
Märksõnad: Jaaguar, Juht, Pealik, Pehme Maa.

Need inimesed on liidrid. Jaaguar on teie väeloom. Nii Jaaguar kui ka Pealik viitasid maiadel võimu positsioonile. 
Te suudate tuua selget nägemust ja suunda end ümbritsevatele inimestele, tingimusel, kui jääte tundlikuks nende vajaduste suhtes. 
Kingitus teile – olla esirinnas, suunates teisi teie ümber. 
Teil on tõmme Maa poole, olete maaga lähedased. Maandavate meditasioonide tegemine suurendab teie andeid veelgi.Wo / Uo – KONN
15. august – 3. september

wishingmoon.com
Märksõnad: Must Taevas, Must Jaaguar, Must Torm, Öö, Konn, Kaks Pehmet Maad.

Need inimesed on sarnased nendega, kes on sündinud märkide Che'n ja Sac mõju all. 
Sarnaselt Che'n-le suudate koguda palju tarkust hämariku ajast (päikese viimaste ja esimeste kiirte ajal). 
Nagu Sac-märgil, on teil väeloomaks Konn. Võite konna moodi kergel liikuda teadvuse ühelt tasandilt teisele. 
Olete nagu müstiline isik, kes jõuab peidetud teadmiste ja saladusteni.Sip / Zip – PUNANE / PUNANE ÜHENDUS
4. september – 23. september

wishingmoon.com
Märksõnad: Punane Ühendus, Punane Taevasm Punane Torm, Hirv.

Selle märgi all sündinutel on tugev tõmme tule ja õhu elementide poole, lähedus nendega. 
Teie väeloomaks on hirv. See graatsia ja metsaga ühenduse sümbol. Hirv on metsarahva üllas liider.
Ühendage see graatsilisuse ja ülluse energia oma elus. 
Punane on teie väevärv.


Sotz / Zotz – NAHKHIIR
24. september – 13. oktoober

wishingmoon.com
Märksõnad: Nahkhiir, Kaks Sammalt, Talve Algus.

Nendel inimestel on kaks väelooma: nahkhiir ja kala. Huvitaval kombel on ühel neist võime vabalt läbi õhu liikuda, teisel jälle läbi vee. 
Õhk ja vesi on teie elemendid. 
Nahkhiir on tuntud Emakese maaga seotuse poolest. Nahkhiire loomulikuks seisundiks on naasta iga päeva puhkuseks Maa rüppe. Nahkhiired on ülimalt tundlikud olendid ja teie tugevuseks on nende intuitsioon, sensitiivsus ja võime illusioonidest läbi näha. 
Kala esindab alateadvust ja sügavust. Teie kalast väeloom nahkhiirega kombineeritult annab teile sügava intuitsiooni, mida ei ole enamusel inimestel.Sec / Sek / Tzec – TAEVAS
14. oktoober – 2. november

wishingmoon.com
Märksõnad: Taevas ja Maa.

Need inimesed on oma iseloomult väga konkreetselt seotud just nende kahe elemendiga: maa ja taevas (tuul, õhk). 
Tõenäoliselt lummab teid kõik taevaga ja eelpool öelduga seotu. Õhk on teie jaoks kõik mentaalse energiaga seotu ning maa on teile praktilisuse element. 
Nende kahe vahel on teid õnnistatud andega leida kõige tõhusam lahendus, uurides igat situatsiooni.
See on suur kink ning te saate maailma aidata oma maandatud tajude ja arusaamiste põhjal.Xul – KOER
3. november – 22. november

wishingmoon.com
Märksõnad: Koer, Lindude päevad, Koer Jumal.

Selle märgi all sündinud on tihedalt seotud oma tootemlooma – koeraga. Koer oli maiade jaoks tähtis loom. Nad uskusid, et koer juhatab inimesi järgmisesse ellu, pärast ühe elu läbimist. 
Selle märgi inimestel on oma tootemloomaga samad omadused: lojaalsus, vastupidavus, ustavus. 
Neil on ka tugev side tulevase, järgmise eluga. Need inimesed suudavad aidata neid oma ümbritsevaid, kes kardavad surma ja üleminekut.Yaxk'in / Yaxkin – ESIMENE PÄIKE / ROHELINE PÄIKE
23. november – 12. detsember

wishingmoon.com
Märksõnad: Uus Päike, Päikese Jumal, Punased Pilved, Roheline.

Nendel inimestel on tihe seos maiade Päikese Jumalaga, Ah Kin. Päikese jumal annab kaitset pimeduse, haiguste ja põua vastu. Neile inimestele on loomupärane tervendamisvõime sünniga kaasa antud. Võite tunda tõmmet ümbritsevate inimeste tervendamise suhtes, kas siis rahustava sõna või praktiseeriva tervendajana. Päikesejumal Ah Kin oli tuntud kahtluste, kõhkluste ja otsustamatuse toojana. Seetõttu selle märgi all sündinud inimesed kipuvad kahtlema. Õppige oma ja teid ümbritsevate inimeste otsuseid usaldama.Mol – VESI / JAAD
13. detsember – 1. jaanuar

wishingmoon.com
Märksõnad: Vesi, Pilvede Kogunemine, Jaaguar, Kogunemine.

Need inimesed on tihedalt seotud vee elemendiga. Nende kohta öeldakse, et nad suudavad „vihma välja kutsuda“. Pöörake suurt tähelepanu sellele, kuidas ilmamustrid teie tundeid mõjutavad, sest teie väelisemad ajad on seotud vee ja vihmasajuga. Teie tootemloom on jaaguar, kes maiade jaoks esindas šamaanide müsteeriume ja juhtide vastupidavust. Teie elus on tõmmet mõlema rolli poole ning teie elu võib minna spirituaalse liidri rada mööda.Toimetanud ja tõlkinud Ingrid Prass.
CopyRight ©

Kasutatud allikaid:

Postita kommentaar

Copyright © Manaratas. Designed by OddThemes