Asjad, mis tapavad armastuse

mrwallpaper.com
Eksisteerib arvamus, et armastus ei sure. Et kui on tõeline armastus, siis kannatab see kõik välja. See on õige.

Kuid paljud ajavad armastuse segi armumisega, taipamata, et tõelise tugeva armastuseni tuleb alles veel jõuda.

Alguses on tärkavat armastust kerge tappa.

Kohtas kord Tuul ilusat Lillekest ja armus temasse. Kuni ta Lille õrnalt hellitas, vastas see temale suure armastusega, väljendades seda lõhna ning värvi abil.
Kuid Tuulele tundus, et sellest on vähe ja ta otsustas:
Kui ma annan Lillele kogu oma jõu ja väe, siis kingib ta mulle midagi veel võimsamat.“
Tuul hingas Lille peale oma veel suurema armastuse jõuga, kuid Lilleke ei kannatanud seda välja ja murdus.
Tuul püüdis Lillekest tõsta ja elustada, aga ei suutnud.
Siis jäi ta vaikseks ja hingas Lille peale õrna armastusega, aga Lill närtsis silme ees siiski üha enam.
Siis karjus Tuul: „Mina andsin sulle kogu oma armastuse jõu, aga sina murdusid! Nähtavasti ei olnud sinus jõudu mind armastada! Tähendab, sa ei armastanud!
Aga Lill ei vastanud. Ta suri.


MIS ON NEED ASJAD, MIS ARMASTUSE TAPAVAD?

Kontroll

myriverside.sd43.bc.ca/
Kus elab kontroll, seal ei ole elu. Kontrolliv inimene alahindab ebateadlikult teist. Naist võib näiteks hirmutada mehe ohjeldamatu jõud ja ta tahab seda kontrolli alla võtta. Sel juhul muudab naine ebateadlikult mehe lapseks, jättes ta ilma iseenda jõust ning samas tundes ennast selle juures väsinuna ja üksildasena.
Kui mees osutub tugevaks pähkliks, siis alustab naine temaga võitlust. Ta tunnetab end mehele ebavajalikuna ja mitte armastatuna ainult seetõttu, et mees keeldub allumast. Võitlus tapab armastuse. Kontrolliv naine ei saa olla õnnelik.
Kontroll sünnib hirmust ja ebakindlusest enda suhtes. Kontrolli ilmumisega kaob usaldus. Kus pole usaldust, seal ei saa olla ka armastust.

Vastutuse puudumine

glebtsipursky.com/collaborative-truth-seeking/
Positsioon . Et „sina oled süüdi!“, tapab armastuse. Kui te aga iga tüli korral otsite vastust endast ja esitate küsimuse „mis on minu panus selles konfliktis?“, siis te toidate oma armastust.
Kui te aga alati püüate süüdlast leida, siis te ei tapa mitte ainult armastust, vaid ka lõhute iseennast.
On vaja mõista, et ainult teie ise olete vastutavad kõige eest, mis juhtub suhetes. Teie väljavalitu ei ole teie elus juhuslikult. Teie enda sisemaailm tõmbas ta ligi. Ta peegeldab teid ennast. Alati te ei suuda seda näha, sest need on teie enda osad, mis reeglina asetsevad sügaval alateadvuses. Te valisite endale teekaaslase. Igas tülis on mõlema panus. Ärge otsige teise süü suurust, vaid vastutage enda osa eest.

Austuse ja isiklike piiride puudumine

See on siis, kui te ei tunne suhtes isiklikku ruumi, kui ei mõista, kus algate teie, kus lõpeb teine. Kui te ei tunneta ennast ja oma soove, unustate eesmärke.
Kui te võtate teist poolt kui enda omandit, siis viib see suurte probleemideni suhtes. Teise inimese isikliku ruumi piiride mittearvestamine provotseerib näiteks seda, et üks peab enda õiguseks teise telefonisõnumeid lugeda ja et üks „ronib“rahulikult teise taskusse või rahakotti nagu enda omasse.
Piirid ja nende järgimine – see on väga tähtis ja üks kõige olulisematest reeglitest suhetes.
Piiride järgimine loob teatud distantsi, milles sünnib austus.
On vaja alati meeles pidada, et pereliikmed ei ole osa teie isiklikust kehast, ei käsi, ei jalg. Nad on hoopis teised teist eraldi olevad inimesed. Oma soovide, harjumuste ja sisemaailmaga.
Austus – see on oma isikliku ruumi piiride järgimine. See sisaldab endas kõike – tundeid, huvisid, tööd, asju ja isegi tempot. Igal inimesel on oma tempo ja oma kiirus. Elus tõusevad tülid tihti mingist erinevast kiirusest. Üks on kiire, aga teine eelistab mitte kiirustada.
Austus – see on arusaamine, et partner ei ole teie omand ja ei kuulu teile. Igaühel on omad huvid, soovid ja oma isikliku ruumi valdkonnad, kus mitte alati ei ole teise jaoks kohta.

Kannatlikkuse puudumine ja oskamatus oodata

psychologytoday.com/blog
Kui tahate midagi ja arvate, et see peab kohe järgmisel sekundil olemas olema või täidetud saama, siis lõhute oma suhte varem või hiljem.
Võimalik, et te isegi ei oleta, et teisele inimesele on vaja aega, et teie soovi läbi seedida ja infot omandada. „Kui ei tee seda otsekohe, tähendab, ei armasta! Milleks sulle aega? Iseasi, kui armastaks.“ On vaja meeles pidada, et igal inimesel on oma kiirus ja temo, omad soovid ja ettekujutused.
Kui te midagi tahate, see ei tähenda, et teine on juba sellel teie lainel ja tahab ka sedasama.
Teisel inimesel võivad olla omad ettekujutused teie tahtmise suhtes. Või on talle vaja rohkem aega, et teie idee omaks võtta. Olge kannatlikud. Kui teil ei ole võimalik kohe soovitut saada – andke maailmaruumile (kõiksusele) aega teile häälestumiseks. Lootke talle ja usaldage teda. Soovige, arvestades ühtlasi tõenäosust selle täitumisele või mitte täitumisele.

Madal enesehinnang ja ebakindlus enda suhtes (kõhklemine)

beliefnet.com/columnists
Kui sisemaailmas ei ole korda, siis selle tõttu ei ole teil kindlust enda väärtuste suhtes. Siis ootate te pidevalt tähelepanu enda suhtes ja tõestust armastuse kohta. Hakkate teravalt reageerima sellele, et teisele võib teiste inimeste seltskonnas olla hea. Suure tundlikkusega hakkate suhtuma tema sõnadesse.
Ebakindlus enda suhtes sünnitab armukadeduse ja viha. Vajadus olla armastatud ja vajalik muutub peamiseks eesmärgiks, mis aga tapab armastuse. Armastus ei vaja tõendeid. Ta lihtsalt eksisteerib ja te tunnete seda, kui teie süda ja hing on avatud. Kui need on suletud, siis te ei suuda armastust tunda ja seetõttu on teil vaja teravust, tõestusi, valu.
Hakkate huvituma tülidest ja suhete klaarimisest, selgitamisest – see on sel juhul teie ainuke võimalus tundeid elavdada. See aitab tundeid elustada, aga võtab ära palju energiat ning languste tõttu te väsite.
Armastus – see on vaikne, rahulik ja ilma rahutute mässudeta.

Oskamatus enda eest hoolitseda ja armastuse puudumine enda vastu

Pole võimalik armastada teist, armastamata ennast. Ennast armastada – see on eelkõige tunda ennast täielikult ja sellisena ka omaks võtta. Paljud arvavad, et enda omaksvõtmine – see on mitte püüda muutuste poole, vaid jääda endiseks ja „mitte liikuda“. Muidugi mitte. Et kuhugi liikuda, on vaja mõista, kus te praegu asute. Kui reaalsus on omaks võetud, alles siis on võimalikud igasugused parendused ja muutmised. Ennast omaks võtta – see on näha ennast sellisena nagu te olete päriselt, mitte sellisena nagu püüate välja näha ja olla.
Te ei saa ennast parendada, kui te ei tea tõelist ennast.
Enda armastamine – see on, kui ei kritiseeri ega hinda ennast, ei võrdle teistega ega mõista enda üle kohut. Kui te omandate need hinge omadused, siis teie suhtumine väljavalitu suhtes muutub vähem nõudlikuks, vähem kritiseerivamaks või kohutmõistvamaks. Ennast vastuvõtmata ei saa võtta ka teist.
Laiskus seisab sageli enda eest mittehoolitsemise taga. Näiteks kui naine muutub laisaks, siis katkestab ta panustamast enda jaoks nii raha kui ka aega, samuti ei jätka ta enam suhte ehitamist. Sel juhul armastus kaob suhtest nii nagu kuivab lill janu kätte.
Ainult armastus tõelise mina suhtes sünnitab tõelise armastuse.

Ootused ja ettekujutused

Kõik pettumused juhtuvad vaid ühel põhjusel. Sellel, et teie peas eksisteerivad teatud ootused ja ettekujutused. Te kujutate ette, kuidas käitub teine, mida ütleb, mida teeb. Ja kui teie ootused ennast ei õigusta, siis kohe teete valed järeldused.
Usaldage kõiksust. Kõik saab olema nii, kuidas on parim teie jaoks. Ootustest vabanedes vabanete pettumustest ja solvumistest. Ärge joonistage pilti sellest, kuidas peaks olema.

Kujutlused ja nägemused armastusest

pinterest.com/pin/108367934756547177/
Paljudel meist on omad nägemused armastusest. Reeglina on need kujutlused ideaalsest armastusest – alati ja igal pool koos. Armastus assotsieerub paljude jaoks meeldivate üleelamistega. Tõenäoliselt arvate, et armastus – see on mesinädalad terve pika elu jooksul.
Igasugused suhted algavad soovist suurema läheduse järele. Inimesed veedavad väga palju aega koos. Ja neile tundub, et kui see periood möödub, siis see tähendab, et armastus on läinud. Aga tegelikult sellest hetkest armastus alles sünnib. Selle hetkeni oli vaid armumine, esimene samm armastuseni.
Tekkiv distants suhtes annab võimaluse leida ennast selles. Te ei saa enam elada nii nagu elasite enne partneri tekkimist oma ellu. Teie ülesanne sellel perioodil on leida see kuldne kesktee, kus tee koos olles siiski ei kaota ennast. Selle ülesande lahendusest sõltub teie tulevane saatus. Kas lähete armastuse teed või tappes selle armastuse, hakkate otsima teist.

Oskamatus avameelselt ja otsekoheselt suhelda

pinterest.com/dilipbariya39
...see loob suure barjääri armastuses ja hingelises suhtlemises.
Väga sageli, enesekindlust tundmata ja äraütlemist kartes, ei osata otse on tunnetest ja soovidest rääkida. Eelistatakse anda vihjeid.
Eriti naised kalduvad vaid vihjeid andma. Aga kui kogutakse julgust ja otsusekindlust, siis kiputakse jälle „raiuma näkku“, liiga karmilt, hirmutades sellega teise poole ära.
Paljud (eriti naised) kipuvad mõtlema: „Mis ma talle seletan – nagunii ei saa aru“, „Kas siis juba niigi ei ole aru saada, mille peale solvusin? See on ju ilmselge!“, „Ma olen talle juba 100 korda vihjanud selle kohta.“
Mehed aga tavaliselt ei mõista vihjeid. „Naised sageli ei tea ise ka, kuidas nad midagi tahavad.“
Naised omistavad meestele maagilisi võimeid. Nende arust peavad mehed suutma lugeda mõtteid ja veelgi parem, kui teeksid midagi veel kiiremini, kui naine mõeldagi jõuab. Aga mitte ühelgi inimesel ei ole sellist aparaati sees. Tunnetest ja soovidest tuleb osata rääkida. Õppige selgitama otse ja avameelselt.

Eneseaustuse puudumine

Igasuguses naise ja mehe vahelises suhtlemises peab eksisteerima arusaamine suhte ja suhtlemise piirist, üle mille ei tasu astuda.
Solvangud, alandused – need tapavad armastuse. Armastus kannatab ära tülid, läbi nende jõuavad inimesed kompromissideni, aga ta ei talu haavamisi ja solvavaid, alandavaid fraase.
Kui hingelises vestluses avab teie väljavalitu oma hinge, aga pärast, tüli käigus kasutate öeldut ära, lüües teda niimoodi valusalt, siis see tapab armastuse. Hing sulgub ja tavaliselt igaveseks. Kui vihane või pahane te ka ei oleks, tunnetage piiri, mille taha ei tasu minna. Hoiduge teravatest sõnadest. Rahunege parem omaette, aga pärast esitage oma nägemus. Pidage meeles, armastus on vaatamata oma jõule väga habras. Ta ei ei ela üle mitteaustavat suhtumist enda suhtes.

Kartus näidata suhte alguses oma negatiivseid külgi

interest.com/greatestlover
Püüdes näidata vaid oma paremaid külgi, kaevate ise endale auku.
Kui plaanite tõsist ja pikka suhet, siis on targem mitte ilustada ennast. Sest varem või hiljem tuleb kõik välja. Siis hakkab partner ennast petetuna tundma.
Näidates ühte enda kõige paremat külge, jätate partneri ilma võimalusest näha teid reaalses valguses. Seega jätate ta ilma võimalusest teid tõeliselt armastada. Ei ole vaja ka üle pingutada, püüdes näidata kõike enda negatiivset, protestist „võta mind sellisena nagu ma olen.“
Olge lihtsalt loomulik. Ennast mitte ilustades ega ka oma väärtusi vähendades.

Hirmud

Hirm üksinduse ees viib selleni, et hakkate kartma partneri kaotamist. Tähendab, te ei suuda enam olla teie ise.
Hirm reetmise ja truudusemurdmise ees viib üleliigse kontrollini. Partner võtab seda kui surve avaldamist.
Pidage meeles – hirmud sillutavad teed teiste inimeste tegutsemisele. Kõiksuse seadus – see, mida kardame ja mille eest põgeneme, see meie ellu tuleb.
Töötage enda kallal, st endaga. Vabanege oma hirmudest.

Suur kiindumus partnerisse (mehesse, naisesse), teie õnne sõltumine partneri olemasolust, soov lahustuda kaaslases

goodsalt.com
Kõik, millele omistame liigse, ülemäärase tähtsuse, saab meie elus lõhutud. Kõik, keda või mida jumaldame, kelleta-milleta meile tundub, et hakkama ei saa, saab meilt ära võetud.
Kui omistate oma kaaslasele liigse tähtsuse, ülemäärase vajalikkuse, siis ei saa teil olema väärilist partnerit, kellega saaks olla pikad ja õnnelikud aastad suhtes.
Eemaldage arusaamine partneri ülimast tähtsusest teie jaoks. Vabanege emotsionaalsest sõltuvusest partnerist. Saage ise õnnelikuks. Tuleb mõista, et keegi ei saa tappa teie armastust peale teie enda.


Tõlkinud Ingrid Prass.
CopyRight ©

Allikas:

Postita kommentaar

Copyright © Manaratas. Designed by OddThemes