Ruunihoroskoop

angel-eyes-voyance-clairaudience.com/
Ruunihoroskoop – ruuniastroloogia


..ehk kuidas leida enda ruun.


Läbi aegade on inimesed püüdnud luua erinevaid tõlgendusi. Inimestele ja ka ruunidele.
Sõna ruun on seotud protogermaani sõnaga *runo (loits, saladus, sosin).


Ruunid on vanade germaanlaste tähestik, mis tekkis esimestel sajanditel pKr.


Ruunitähestik ehk futhark koosneb 24 tähest.


Igale ruunile vastab kindel iseloomujoon, looduselement, värvus, taim, (pool)vääriskivi.Oma ruuni määramiseks on mitmeid võimalusi.Niisiis, üheks võimaluseks on võtta aluseks kevadpunkt ehk kevadine pööripäev aastaringi tsüklis ning jagada Futharki ehk ruuni tähestik 24-ks selle aja peale.

Ruunide nimedel on erinevaid kirjapilte, variatsioone.

Milline on ruunihoroskoobi alusel sinu individuaalne ruuni kood, kui oled sündinud järgnevatel päevadel...

23. märts – 5. aprill, ruun FEHU, FEHdivination-online.com/cards/runes-values/
Rahaline ja materiaalne edu, teadmised, armastus, prioriteedid jne. Kõik, mis neis valdkondades ette võetakse, mitmekordistub selle ruuni mõju all, sest energeetika soosib seda. Teevad raha justkui õhust. Aga ainult aktiivne tegevus toob edu. Need ongi tavaliselt aktiivsed inimesed. Püüdlevad materiaalse külluse poole. Tõusevad karjääris kergelt. Need inimesed oskavad oma võimeid õigesti kasutada. Kõik, millega nad innuga tegelema asuvad, tuleb hästi välja ja kasulikult. Õnnistatud suure loomingulise potentsiaaliga. Sageli tugeva tahtejõuga liidrid.Element - tuli (+maa).

Värv – tulipunane.

Taim – leeder, nõges.

Kivid – karneool, roheline turmaliin, merevaik, sammalahhaat.

6. aprill – 21. aprill, ruun URUZ, URdivination-online.com/cards/runes-values/
Ruun annab visadust, vankumatut kavatsust võita. Ruun aitab plaane ellu viia, surnud punktist välja tuua, mitte taganeda, situatsiooni kontrolli all hoida ning isepäisust ja mõningast egoismi, saavutamise nimel. Need on tugevad inimesed, kes võivad kõik ohverdada selleks, et oma eesmärke saavutada. Õnnistatud võimsa energiaga, sihikindlusega, tootlikkusega. Ruun annab ka seksuaalsust, mistõttu need inimesed on väga populaarsed vastassoo silmis. Ruun aitab uuendada elujõudu. Ruun annab naistele naiselikkust juurde, nõtkuse ja oma jõus kindel olemise. Meestele ananb mehelikkust, võimuka ja tugeva inimese karismaatilisuse. Mõningane egoism ja iseendale lootmine – need omadused aitavad väga jääda oma eesmärkide ning veendumuste juurde. Ühtlasi teevad need omadused neist inimestest juhid, kelle järele tagasi vaatamata minnakse, kinnituseks ainult sõna jõud ja energia.Element - maa.

Värv - punane.

Taim – kask, turbasammal

Kivid – tiigrisilm, granaat.

22. aprill – 6. mai, ruun THURISAZ, THURS, TOR, DORNdivination-online.com/cards/runes-values/
Need on eelkõige sündinud võitlejad, kes kõiki oma hirme ületavad. Nad on vaiksed, omaette võitlejad, ilma liigsete emotsioonideta sel teel. Ruun aitab neil hirme ületada. Need inimesed on veendunud oma seisukohtade õigsuses. Võimelised kaua rabelema ja tööd rügama, et midagi lõpule viia, isegi kui see pole (enam) aktuaalne. Ruun annab vastutustunnet võetud otsuste eest, sisemist püüdu luua oma kapitali, situatsiooni kaalumist (laotades laiali kõik tegutsemis- ja finantsvõimalused). Ruun hoiab neid ülemäärasest lahkusest, tuletades iga kord meelde, kui palju nad pidid vaeva nägema selle nimel, mis neil on. Mehed on kuidagi maandatud, seistes enda eest ja neid on raske ümber veenda. Ennem veenavad nad teisi ümber ja sunnivad tegutsema oma reeglite järgi. Naised on väga tahtekindlad ning tugevad isiksused, kes siiski ei ole ilma jäetud esteetilisusest ja ilust, nii välimuses kui ka maneerides.Element - tuli.

Värv - punane.

Taim – tamm, mägisibul, laukapuu

Kivid – ahhaat, safiir.

7. mai – 21. mai, ruun ANSUZ, ASS, ASdivination-online.com/cards/runes-values/
Selle märgi all on sündinud loomingulised hingelised isiksused, suhtlejad, näitlejakalduvusega. Ruun annab eneseväljenduse oskust, helis, kõnes, muusikas. Ruun tõukab neid pidevalt millegi salajase teadasaamisele, teadliku ja alateadliku ühendusele. Püüd hingelisuse poole on neis väga harmooniline. Nad proovivad uusi suundasid, aga kui neist kasu ei ole ehk nad ennast praktikas ei õigusta, siis nad nende juurde ei jää. Aga mitte alati ei anna ruun neile võimalust informatsiooni kontrollida ja paljugi geniaalset läheb neist mööda. Teiste sõnu nad aga ei usu, vaid ainult ennast. Ruun aitab avaneda infovoole, mitte kahelda, olla rohkem vastuvõtlikum ning tundlikum.Element – õhk.

Värv – sinine, tumesinine.

Taim – saar, punane kärbseseen.

Kivid – lapis lazuli, smaragd.

22. mai – 6. juuni, ruun RAIDHO, RAIDO, REID, RITdivination-online.com/cards/runes-values/
Liikumise energia.Tee on nende kaaslaseks elus, sest need inimesed on pidevalt liikvel, teel või rändamas. Sihtmärgiks võib olla ükskõik mis. See ruun kaitseb neid ühtlasi ohtude eest teel.Tasakaaluka loomuga inimesed. Ruun distsiplineerib neid olema vähem püsimatud, seadma konkreetseid eesmärke ja tahtmist ning kiirust neid realiseerida. Ruun aitab neil kõike kontrolli all hoida. Neil inimestel on kõrgenenud tähtsustunne, tunne, et nad on kõikvõimsad. Seetõttu lähevad nende vaated teiste inimeste omadest tihti lahku. Ruun aitab teadvust laiendada, ennast kõrvalt vaadata, avada teed uutele perspektiividele, olla kaalutlevam, võtta inimesi sellistena nagu nad on.Element – õhk, tuli.

Värv – punane.

Taim – tamm, koirohi, puju.

Kivid – karneool, kuldne topaas, krüsopraas.

7. juuni – 22. juuni, ruun KENAZ, KAUNAZ, KAUNO, KANO, KEN, KAdivination-online.com/cards/runes-values/
Aktiviseeritud on seksuaal- ja loominguline energia. Seda energiat saab suunata erinevatesse valdkondadesse, eriti loomingusse. Nii, et tekib tahtmine edu saavutada. Neile inimestele on antud selged mõtted ja selge nägemus ka sellest, kuidas muuta oma elu. Neil on suur loominguline potentsiaal. Inspiratsioon on neile väga oluline. Ilma selleta pole neil huvi tööd teha ning võivad depressiooni langeda. Ruun aitab ideesid ja inspiratsiooni saada, juhtida neid elus õigesse voolusängi, panna ümbrus idee realiseerumisele kaasa aitama; aitab leida oma elu mõtet, enda eksisteerimise vajadust.Element - tuli.

Värv – oranž, oranžikaspunane.

Taim – mänd, nurmenukk.

Kivid – tsitriin, tuliopaal, kuldne topaas, verikivi (heliotroop).

23. juuni – 7. juuli, ruun GEBO, GEIBO, GEOFU, GIFUdivination-online.com/cards/runes-values/
Need inimesed on vastuolulise natuuriga, vabadustarmastavad, samas suurepärased abistajad ja seltsilised. Ruun aitab igast tegevusest kasu saada. Partnerlussuhtes püüavad kõikide vahendite abil saavutada tasakaalu, andmise ja saamise vahel, ja seda intuitiivselt. Ohvrimeelsus on ratsionaalne. Ruun õpetab ka ise teistelt vastu võtma. Õpetab ka teisi usaldama, sest ainult nii saab ka enda heaks midagi teha. Suhtuvad austusega teiste inimeste vabadusse, nähes maailma nende silmade läbi. Arvestavad teiste huvidega, olles täielikult võrdväärseks partneriks.Element - õhk.

Värv – (tume)sinine, kuldne.

Taim – saar, jalakas, aaskannike.

Kivid – safiir, akvamariin, lapis lazuli, roosa kvarts, opaal.

8. juuli – 23. juuli, ruun WUNJO, WUNJA, WYNNdivination-online.com/cards/runes-values/
See on helge ruun, mis õnnistab inimest rõõmu ning fantaasiaga, annab optimismi ning teadmise, et kõik on võimalik. Lootus paremusele ei jäta seda inimesta millelegi vaatamata maha. Seda isegi eksimise korral, sest siis leiab see inimene ikka midagi positiivset õppetunnist. Ruun aitab soovide täitumisele kaasa, viies positiivsete tulemusteni ning täites inimese imetluse ning rõõmuga tehtud töö üle. Need inimesed püüdlevadki oma julgete soovide täitumise poole, oskavad ennast parandada, täiustada. Näevad asjade sisulisi omadusi. Harjunud ilusa eluga ja rõõmustama iga pisiasja üle nagu lapsedki. Ruun aitab tõsta enesehinnangut, siluda suhteid lähedastega.Element - maa.

Värv – kuldne, helesinine.

Taim – saar, harilik lina.

Kivid – teemant, kuldne topaas, merevaik.

24. juuli – 8. august, ruun HAGALAZ, HAGALL, HAGAL, HAEGELdivination-online.com/cards/runes-values/
Lõhkumise energia. Need on tavaliselt tugevad inimesed, kellel on vaja aeg-ajalt lõhkuda kõik vana, selleks, et oma elu „läbi töötada“ ja vaadata, näha uut ja kasvamise perspektiivi, muutuda isiksuselt. Neil ei ole alati võimalik oma viha kontrollida. See ruun aitab neil oma emotsioone talitseda.Kui inimene on aga nõrk, siis see lõhkumise energia võib ta paisata elu rajalt kõrvale või välja. Ruun sunnib inimest võitlema, mitte ennast lõdvaks laskma, mitte ennast haletsema ega nutma. Sunnib raskusi ületama, et saada hinnalist elukogemust. Ruun annab jõudu läbi minna ja uut ehitada, jätta maha vana ja iganenud. See halastamatu lõhkuv reaktsioon ja otsus juhtub siis, kui keegi suvatseb neid kontrollida. Hirm ja nõrkus on need, mida tuleb vältida selleks, et ei juhtuks tõelist purustamist. Ruun suunab vaatama mitu sammu ette, et jätta kõrvale mittevajalikud mõjud, arendada intuitsiooni ja annab enesekindlust.Element – vesi.

Värv - hall.

Taim – jugapuu, saar, maikelluke, koeranaeris.

Kivid – mäekristall, teemant, kuukivi, opaal, oonüks.

9. - 23. august, ruun NAUTHIZ, NAUTHIS, NADHIZ, NAUD, NIED, NOTdivination-online.com/cards/runes-values/
Ruun aitab neil inimestel arendada enese väärtustamist, muutes kõik oma puudused väärtusteks. Sageli on nad keskendunud oma elus teatud suunale. Ei hajuta oma energiat asjata eri suundades, kasututele detailidele. See annab väga kontsentreeritud tähelepanu mingi asja, eriti töö suhtes, võimaluse ennast ületada. Ruun loob situatsioone, kus tuleb valida raamid, millised inimesed ja kontaktid segavad ja millised mitte, luues vajaliku infokoridori. Ennast ületades omandab inimene midagi uut ja suurt. Selle ruuni all tasub hoiduda kurvameelsusest, norutamisest ja häbitundest, et mitte muutuda negatiivse energia levitajaks. Seepärast ei tasu ka saatust kiruda. Tuleb lihtsalt lasta ajal mööduda ja kõik muutub. Ruun aitab võidelda stressiga, lahendada kriise, arendada visadust.


Element – tuli.

Värv- must.

Taim – pöök, pihlakas, ussitatar, vesikanep.

Kivid – hematiit, obsidiaan, oonüks, suitsukvarts, lapis lazuli.

24. august – 8. september, ruun ISA, EIS, IS, ISS, ISSEdivination-online.com/cards/runes-values/
Need on väga vastutustundlikud inimesed. Inimesed, kes ei kiirusta, on mõõdukad. Ruun aitab hoida selget mõistust, annab analüüsivõimet, võimet jälgida detaile. Need inimesed justkui suudaks peatada aja ja kõrvalt jälgides lahendavad põhjalikult probleemi, teades, mis tuleb järgmisel hetkel. Nende inimeste siseelu on aktiivne (sisemised võitlused, üleelamised, tunded), kuigi väliselt on rahulik. Need inimesed iseenda elu läbi vaadata ei taha, analüüsida ega millestki seal loobuda, vaid jätavad kõik detailid alles paremateks aegadeks. Ruun aitab keskenduda oma elu olulisematele momentidele, neis selgusele jõuda, et hiljem vigu mitte korrata. Kui rahulik olek on saavutatud, siis saab see inimene lõdvestuda. Rahu on võimalik aga siis saada, kui kontroll situatsiooni üle on üle antud millelegi kindlale. Sel juhul ei lükka mingid juhuslikud põhjused situatsiooni edasi arenema.

Ruun aitab tugevdada tahet.Element – vesi.

Värv – valge, must.

Taim – lepp, koera-pöörirohi.

Kivid – piimkvarts, mäekristall, opaal, kuukivi, kassisilm.

9. - 23. september, ruun JERA, GER, JARAdivination-online.com/cards/runes-values/
Ruun õnnistab neid inimesi järjepidevusega oma tegudes. Nende peamine liitlane on kannatlikkus. Mitte midagi ei tohi tagant kiirustada, kõik areneb omasoodu, oma seaduste järgi, tsükliliselt, oma õiges järjekorras. Neile inimestele on omane tsüklilisuse energia. Nad ei lase kunagi oma võimalust mööda. Ütlevad, kui on õige aeg öelda. Teevad midagi, kui on selleks õige aeg. On õigel ajal seal, kus vaja. Neile inimestele meeldib töötada. Ruun aitab neil elada loodusega kooskõlas. Nad tunnetavad suurepäraselt ja järgivad energeetilist tasakaalu andmise ja saamise vahel. Sisemine harmoonia ja vastupidavus aitavad kõike kontrolli all hoida. Sellega garanteerib ruun ka vältimatult vajaliku tulemuse, kuna kõik on õigesti tehtud. Ruuni energia ei võimalda ootamatuid muutusi, õnnelikke juhuseid, ebameeldivaid ootamatusi. Kõik areneb sujuvalt ja loogiliselt, üks asi teise järel. Iga kord saabub moment, mil kannatlikkus saab auhinna.Kõik elemendid.

Värv – roheline, helesinine.

Taim – tamm, rosmariin.

Kivid – smaragd, malahhiit, aventuriin, roheline turmaliin, karneool.

24. september – 8. oktoober, ruun EIHVAZ, EIHWAS, EIWAZ, EOHdivination-online.com/cards/runes-values/
Need on visad, järjekindlad ja vastupidavad inimesed. Ausad ja pragmaatilised. Iseloomulik on vana kõrvaleheitmine ning taassünd. Ruun aitab näha, mis pidurdab ning tõukab inimest arenema. Tõukab otsustavatele tegudele, kus inimene valib iseenda arvamuste ( mitte teiste) põhjal. Ruun annab võimaluse näha piiride taha. Sel põhjusel tehtud arusaamatud teod ilmselt ongi need, miks teised inimesed imestavad, et mis toimub. Ruun aitab vältida või vähendada piinlikkust, ületada hirme, aitab vastu võtta lõplikku otsust. Hoolimata oma rafineeritud maailmavaatele, ei luba ruun sel inimesel pilvedes hõljuda, vaid sunnib pidevalt konkreetseid sihte seadma, mis toob kaasa pidevad muutused isiksuses ja käitumises. See annab võimaluse vabaneda enda sees ülearusest ja liigsest. Ruun aitab vabaneda surmahirmust ning tugevadada vastupidavust.Kõik elemendid.

Värv – roheline, magenta (vaarikapunane, roosakaspunane).

Taim – jugapuu, harilik alraun, sirel.

Kivid – lapiz lazuli, safiir, sinine topaas.

9. oktoober – 23. oktoober, ruun PERTHO, PERTH, PERTHOR, PERTRA, PEORDdivination-online.com/cards/runes-values/
Need on kinnise loomuga inimesed, kes jäävad alati oma printsiipidele, seisukohtadele truuks. Nende sisemaailm on varjatud. Varjavad avalikkuse eest oma mõtteid, tundeid, ei luba kellelgi nende üle kohtu mõista. Väliselt rahulikud, kuid võivad seespool pidada iseendaga tõelist võitlust. Võitjaks on halastamatu loogika. Ruun sunnib oma individuaalsust kaitsma ning kallutab jääma iseendaks ka kõigi oma vigade juures. Selleks, et keegi ei lõhuks sisemist harmooniat. Ruun näitab elu erinevatest külgedest, et inimene saaks ümbritsevast võtta ja kasutada edukaid meetodeid.

Neile on oluline vaimne areng. Ilma selleta ei saavuta nad jõukust. Need inimesed ei ole aktiivsed kontaktiloojad, vaid asuvad pigem oma sisemõtiskluses, otsides pidevalt oma kohta selles elus. Ruun raputab aeg-ajalt probleemidega nende elu, et nad oma mõtlemist aktiveeriksid, võtaksid vastu ebatüüpilisi otsuseid ning väljuksid hiilgavalt, olles saanud kogemusi ja jõudu. Ruun kehastab lootust, aitab argipäevases tegevuses rõõmu leida, teostada unistusi, annab jõudu uut luua, teadvustada oma varjatud potentsiaali.Element - vesi.

Värv - hõbedane, must.

Taim – pöök, haab, käoking, lumekupp.

Kivid – kuukivi, obsidiaan, mäekristall, akavmariin.

24. oktoober – 7. november, ruun ALGIZ, ELHAZ, EOLHdivination-online.com/cards/runes-values/
Jumaliku kaitstuse ruun ehk siis need inimesed on võimsa kaitse all. Seetõttu võivad nad lubada endale riske ja riskantseid ebatavalisi tegusid. Ruun toob nende ellu ootamatuid pöördeid, aga annab samas mõista, et inimene suudab neid ületada. Juhul, kui endas midagi konkreetselt vajalikku muudab. Kui inimene suudab seda, siis saab ta probleemist jagu, tahtejõud tugevneb ja saab edasi liikuda. Ruun aitab leida loomingulisi ideesid, leida jõudu, annab huvi ennast ja oma varjatud võimalusi avastada. Inimene peab suutma sotsiaalses maailmas seista oma tugevatel jalgadel ja säilitada tasakaalu. Kui ta suudab selles ilmas tugev olla ja ennast väljendada, siis suudab ta seda ka teises reaalsuses. Neid inimesi on raske heidutada või kahjustada, sest neile on antud suur elujõud. Ainukeseks ohuks ongi see, kui ei suudeta olla vastupidav ja ennast vaos hoida. Siis kaovad need need väärt omadused ning inimene muutub enda suhtes liigselt järeleandlikuks, leebeks ja võib teravaid elamusi otsida alkoholist või narkootikumidest. Ruun aitab tõrjuda negatiivseid mõjusid ja leida tasakaalu.Element - õhk.

Värv - vikerkaarevärvid, kuldne.

Taim – jugapuu, vahtralehine pihlakas, heinputk/kikkaputk.

Kivid – vikerkaare-turmaliin, fluoriit, ahhaat, jaspis, teemant, ametüst.

8. - 23. november, ruun SOWULO, SOWELU, SOL, SIEG, SWILO, SIGELdivination-online.com/cards/runes-values/
Need inimesed on uskumatult eluvõimelised ja vastupidavad. Võivad igasuguste tingimustega hakkama saada, suuri koormaid kanda, isegi kliinilisest surmast ja tulest välja tulla. Saavutavad oma elus palju. Ruuni jõud aktiviseerib hingelise energia ja vabastab sisemise potentsiaali loominguliseks eneseväljenduseks. Näevad asjade sisemusse. Ruun aitab valgustust saada, saavutada sisemist nägemist. Tegutsevad mitte tegutsemise nimel, vaid selleks, et väljendada oma sisemist olemust, oma hingemaailma, allutada kõiki oma ebatavalisusele. Ruun soodustab pidevat energia taastumist, keha noorenemist, rakkude uuenemist. Ruun juhib võidule, aga ei lase loorberitele puhkama jääda, suunates jälle võitlusesse. Samas õpetab ruun mitte ainult võitma, vaid ka kaotama, aeg-ajalt õigegaegselt taanduma. Selleks, et hiljem võita. See seisund kirjeldab nii selle inimese sisemist maailma kui ka välist, reaalset maailma. Neid inimesi võib nimetada hinge sõdalasteks, liidriteks, kes on suutelised võitma ja inimesi enda järel viima. Ruuni energeetika ei võimalda sentimentaalset, haletsevat suhtumist nii enda kui teiste suhtes. Seetõttu tegutsevad nad laitmatult, külmavereliselt ja eesmärgipäraselt. Selle ruuni mõju all võidavad ainult tugevad ja tahtekindlad.Element - õhk.

Värv - kuldne, valge.

Taim – kadakas, puuvõõrik.

Kivid – rubiin, karneool, tsitriin, kuldne topaas, kassisilm.

24. november – 7. detsember, ruun TEIWAZ, TEIWAS, TIWAS, TIVAZ, TYR, TIRdivination-online.com/cards/runes-values/
Need on inimesed, kes on valmis võitlema oma ideaalide ja põhimõtete eest. Õnnistatud tarkuse, lahkuse, tugevuse, enese- ja sihikindlusega. Nad on võimelised inimesi kokku tooma ja enda järel viima. Neil inimestel on mingi kõrgem eesmärk, mis võib olla seotud Maa ja kogu inimkonnaga. Nad on valmis kõik endast andma. Kõik, mis on isiklik või siis pisiasi ja maine. Neile ei meeldi nii tähtsate asjade puhul taganeda ja lähevad lõpuni, võiduni. Neid aitavad selles ajalugu, möödunud aegade mehiste ja vaprate inimeste kogemused, kes ohverdasid oma heaolu võidu nimel. Toetuvad kangelastele ja püüavad ka ise nendeks saada. Ruun annab jõudu ja toetab kavatsusi ning aitab olla valvas ja oma tegemisi korraldada. Ümbritsevad inimesed näevad neid sihikindlatena, kes oma jõus kindlad on.Element - õhk.

Värv - helepunane.

Taim – tamm, aed-salvei, lumekupp.

Kivid – rubiin, jaspis, verekivi (heliotroop), kuldne topaas, tsitriin, granaat, korall.

8. detsember – 22. detsember, ruun BERKANA, BERKANO, BEORC, BJARKA, BARdivination-online.com/cards/runes-values/
Neid inimesi on õnnistatud rahulikkuse ja loomise naiseliku, Jing-energiaga. Ruun suunab hingelisele arengule, filosoofilisele mõtlemisele. Ruun mitte ainult ei kaitse, vaid aitab hingelisi väärtusi ka levitada ehk siis paljundada kõike, mis inimkonnale kõige kallim on. Nagu näiteks moraal, eetika, perekond, soo jätkamine, hubane kodu jne. Ruun aitab inimest maandada ja mõelda sellest, et iga isiksus annab oma panuse ajalukku. Ruun aitab säilitada ja saada tervendavat jõudu, muuta nägemust asjadest ning indiviidi elust. Need inimesed suudavad luua mugavust ja hubasust, kus iganes nad ka ei asuks, ühendades saatusi üheks pereks. Nad on hoolivad ja kaastundlikud. Ise saab see inimene sellisest tegevusest sügavat rahulolu ning tunde täidetud kohustusest. Ruun aitab tugevdada suhteid.Element - maa.

Värv – (tume)roheline.

Taim – kask, kortsleht.

Kivid – kõik kivid.

23. detsember – 6. jaanuar, ruun EHWAZ, EHWAS, EHVAS, EHWO, EHdivination-online.com/cards/runes-values/
Ruun tõukab neid inimesi välistele muutustele, muutes neid sisemiselt. Ruun aitab vastu võtta ebastandardseid otsuseid. Selleks, et liigutada situatsiooni surnud punktist välja. Kui nad oma töövilju süsteemi loomisel ei näe, siis võivad selle kõrvale jätta. Ruun aitab leida ebatavalist lahendust, mis toob kaasa situatsiooni kiire arengu. Ruun aitab inimestega suhteid üles ehitada, kusjuures mitte (kuskil kellegi poolt vastu võetud) seaduste järgi, vaid sisetunde alusel. Ruun aitab mõista, et maailm ei koosne seadustest ja reeglitest, vaid on ka tunded ja tunnetused. Sel ajal sündinud inimesed on head õpetajad, kasvatajad ja juhendajad. Nad on hea kohanemisvõimega. Ruun aitab neil andestada. Ruun soodustab ka mediteerimist. Selleks et need inimesed ei oleks liigselt kontrollivad, ratsionaalsed ja kahtlustavad.Element - maa.

Värv - roheline, valge.

Taim – tamm, saar, voolme-ristirohi.

Kivid – piimkvarts, mäekristall, teemant, pärl, merevaik, islandi pagu.

7. - 21. jaanuar, ruun MANNAZ, MAN, MADRdivination-online.com/cards/runes-values/
Need on reeglina tagasihoidlikud inimesed, kes ei ole harjunud endale tähelepanu tõmbama. Ruun sunnib neid mõtlema sellest, kes nad selles elus on, nii inimesena kui ka isiksusena ning ka sellest, mis on Kõiksus ja milline on inimeste koht selles. Ruun soodustab filosoofilist mõttelaadi, aitab tugevdada intuitsiooni. Need inimesed mõtlevad igavesest elu ja surma küsimusest. Sellest, millise pärandi nad jätavad järglastele. Sellest, mis saab neist teisel pool piiri. Väga peenetundelised inimesed. Püüavad ennnast täiustada, saavutada tipptulemust, omamoodi võimu. Ruun võimaldab asju laiemalt vaadata, nii et nende inimeste tähtsustunne tõuseks parasjagu nii kõrgele, et kõrguste saavutamine tunduks lihtne. See omakorda toobki kaasa edu. Ruuni energeetika soodustab suuri saavutusi sotsiaalses elus, parandades käitumise pideva analüüsimisega ja arutledes elu situatsioonide üle. Veelgi enam, ruun soodustab vaadelda ennast omakasupüüdmatult kõrvalt, selgitada selle käigus käitumismustrid ja harjumused, mis võivad kahjustada karjääri ja sotsiaalset arengut. See võime ei lase kujuneda absoluutsel egoismil ja kõikelubatavuse tundel. Need inimesed on suutelised isegi ennast kontrollima, samas jäädes endaks ning suheldes samamoodi nii kuningate kui ka kerjustega.Element - õhk.

Värv – sinine, vikerkaar, tumepunane.

Taim – iileks, madar,

Kivid – verekivi, rubiin, granaat, merevaik, vikerkaare-turmaliin, ametüst, smitsoniit.

22. jaanuar – 5. veebruar, ruun LAGUZ, LAGU, LAFdivination-online.com/cards/runes-values/
Loomult energilised, ettearvamatud inimesed. Hea intuitsiooniga. Toetuvad oma tegemistes peamiselt tunnetele, tunnetusele, intuitsioonile. Seetõttu tunduvad nende teod kõrvalseisjatele ebaloogiliste ning ebatavalistena. Need inimesed teavad oma eesmärki, aga lähenevad sellele puhtalt intuitiivsel teel. Reeglina satuvad sel teel ette vajalikud inimesed, sündmused kujunevad nagu vaja. Jääb üle ainult osaleda ning saatuse poolt antud kingitusi vastu võtta. Saladus peitub täielikus eneseusalduses. Samuti ka selles, et pole harjumust seda läbi või üle mõelda, mis juhtub. Tuleb ainult tegutseda. Ruun aitab neil kohaneda muutuvate oludega. Neile inimestele meeldib initsiatiivi enda kätte võtta. Suurepärased kõnepidajad, kes suudavad inimesi mingi ideega hingestatult enda järel viia. Ümbritsejad usuvad neisse ainult sellepärast, et nad ise ka usuvad, mis räägivad. Isegi nende tundelised emotsioonipuhangud on nii nakatavad, et on suutelised revolutsiooni tekitama.Element - vesi.

Värv - rohekas-sinine, tumeroheline.

Taim – (vits)paju, porrulauk.

Kivid – akvamariin, azuriit, kaltsiit, krüsokoll, pärl.

6. veebruar – 20. veebruar, ruun INGUZ, INGWAS, INGdivination-online.com/cards/runes-values/
Loomingulised inimesed, kes ei otsi innustuse saamiseks kergeid teid. Sageli esmaavastajad, teerajajad, sakraalsete teadmiste otsijad. Idee leidnuna püüavad seda ka kohe ellu viia. Loomulikult koos kõigi ilmnevate tagajärgedega. Tuleks ideele anda aega küpseda. Kannatamatus ongi nende inimeste ainus vaenlane, mis tuleks võita. Ruun ei lase paigal püsida ega mõtelda ja seetõttu püüdlevad need inimesed kiire teostuse poole. Ruun aitab neil väga seksuaalsetel ja armastust täis inimestel säilitada potentsiaali sügava vanaduseni. Tugeva tervisega ja elavad kaua. Alati valmis püsti kargama ja seiklustele suunduma. Suhtlemisaltid, uudishimulikud, elava mõistusega, armastavad elu ning püüdlevad progressi poole. Need on tujude inimesed. Ruun aitab neil ennast teostada, annab enesekindlust.Element - vesi, maa.

Värv - roheline, kollane.

Taim – õunapuu, käbihein.

Kivid – malahhiit, roosa kvarts, tsitriin, kuldne topaas, aventuriin, merevaik.

21. veebruar – 5. märts, ruun OTHILA, OTHALA, OTHILIA, ODALdivination-online.com/cards/runes-values/
Ruun aitab inimesel oma potentsiaali ära kasutada. Ruun õnnistab seda inimest andekusega ja aitab sel realiseeruda praktikas. Aitab elus midagi reaalset luua: koguda „ühe katuse alla“ mitte ainult sugulased, vaid ka pärandiks saadud teadmised, luksusesemed, reliikviad, luues mingi perekondliku koloriidi. Need inimesed on uhked oma juurte üle. Selleks, et need inimesed ei degradeeruks selles suunas, aitab ruun kõike seda pärandit revideerida, jättes alles selle, mis on tõesti vajalik edasi arenemiseks, rõõmustades saavutatu üle. Ruun aitab mitte ainult ära võtta, vaid annab ka oskust säilitada ja võidelda nende asjade eest kasvõi elu ja surma peale. Ruun annab neile muidu natuke petlikele inimestele konkreetsust ja enesekindlust ning sunnib tegutsema vastavalt tingimustele. Kui need inimesed aga on juba otsustanud võtta enda peale vastutuse, siis on nad väga kiindunud oma tegevusse ja sellesse inimesesse, kelle eest vastutavad, sest nende jaoks on iga reetmine või kalli asja kaotus suurim raputus. Ruun aitab probleemi kõrvalt vaadelda ning sidemetest valutult lahti öelda. Mõistes ja tunnetades nende kasutust, mis ainult pidurdavad arengut ja sunnivad elama minevikus. Ruun aitab neil inimestel mingkitki korda ja reegleid säilitada, hoidmaks neid teiste inimeste kõrval.Element - maa.

Värv – tumekollane.

Taim – viirpuu, kolmelehine koptis, ristik.

Kivid – teemant, rubiin, mäekristall, merevaik, smaragd, spinell.

5. märts . 22. märts, ruun DAGAZ, DAEGdivination-online.com/cards/runes-values/
Ruun kannab endas ühtaegu nii lõpetatust kui ka algust. Ruun aitab neil inimestel uue reaalsusega kokku puutuda, tunnetada ennast selles. Need inimesed otsivad pidevalt midagi, muudavad midagi endas, oma elus, ümbritsevas. Neid tõmbab mingite müstiliste projektide poole, millest keegi aru ei saa. Nende käitumine võib olla täiesti ettearvamatu, mistõttu teised võtavad seda kui ebaadekvaatset. Sellegipoolest teadvustavad nad ise väga hästi oma tegutsemist, aga ruun tõukab neid uute maailmade loomisele ja omandamisele. Nende maailmade energeetika võib olla erinev: muusika maailm, lõhnade maailm, kujundite maailm, luule maailm, liikumise maailm. See on nende maailm, nende progress, areng ja täius. Need inimesed võivad kaitsta oma avastusi, saavutusi, õigusi. Nad võtavad tegelikkusena igasuguseid muutusi, olgu siis positiivseid või negatiivseid. Neil ei teki šokiseisundit, kui midagi muutub, vaid nad elavad ja töötavad edasi, kohandudes kergelt uute tingimustega. Isegi kui on tegemist väga negatiivse olukorraga, siis loovad nad enda sees mugavuse ja soojuse tunde. Kui seda ei suuda teha, siis lähevad täiesti teadlikult uuele olemise tasandile.

Ruun õpetab ennast ja ümbritsevaid asju mõistma. Need inimesed suudavad teadvustada tõelist reaalsust ja astuda kontakti oma hinge olemusega.Element - tuli, õhk.

Värv – helesinine.

Taim – kuusk, salvei.

Kivid – lapis lazuli, amasoniit, azuriit, safiir, krüsoliit.

Kokku seadnud, toimetanud ja tõlkinud Ingrid Prass

CopyRight ©Kasutatud allikad:

Postita kommentaar

Copyright © Manaratas. Designed by OddThemes