Kukekannuse rahvaravi

sante-medecine.journaldesfemmes.com
Kukekannus ehk kannakannus, see on ogataoline luumoodustis. Enamasti ilmub see jalale kohas, kus lihased kinnituvad pöiavõlvi toetavate sidekoeliste struktuuride külge, kannale, ent võib tekkida ka Achilleuse kõõluse juures.
Kannused võivad olla väga valulikud ka siis, kui need polegi eriti suured.

Seda häda põhjustavad suurte koormuste all deformeerunud pöialuud ja -kõõlused.
Mõnikord tuleneb see kehakaalu äkilisest suurenemisest ja väga harvadel juhtudel põetud nakkushaigustest.
Ogad tekivad, kui pöiasidemed on pidevalt üle koormatud või kui kantakse ebasobivaid jalanõusid, mis võivad põhjustada lampjalgsust ja luude deformeerumist.

Arvatakse ka, et psühhoemotsionaalselt tähendab „kukekannus“ paigaltammumist, liiga kauaks ühele kohale kinnijäämist.  
Tähendab, et tuleks ka selle asjaga tegeleda.


Aigar Säde aga on kirjutanud:

Keha ehitab magneesiumist luu maatriksi, mille külge saavad teised elemendid kinnituda, eelkõige kaltsium. Kui magneesiumi on vähe, on luumaatriks hõre. Kriitilise piiri ületamisel hakkab kaltsium luudest välja voolama, tekivad nn liigluu või kukekannused.
Meedikute poolt soovitatav lisakaltsium tõmbab luudest viimasegi kaltsiumi välja. Kaltsiumi asemel tuleb anda magneesiumi ja magneesiumi kristalli
lisest vormist vabastavaid D3- ja K2-vitamiini.
Üks 24-aastane noormees oli oma kukekannustega hädas 7 aastat. Peale korduvaid operatsioone ja muid protseduure loobusid meedikud tema ravist ja soovitasid talle ortopeedilisi jalanõusid. Alternatiivmeditsiinist sai noormees teada, et probleemi saab lahendada magneesiumi, D3-ja K2 vitamiiniga. Kukekannused, mis on kaltsiumi väljavool luudest, kadusid kahe nädalaga.


RAHVAMEDITSIINI VÕIMALUSED...

Paljajalu käimine
Liiva ja muru peal. Eriti kasulik on käimine hommikuse kaste peal. Teha igal hommikul 40 minutit terve suve jooksul.

Kuum liiv või meresool
Näiteks mere ääres, kui päike on liiva kuumaks ajanud. Võib ka liiva või meresoola ahjus kuumaks lasta ja hoida siis jalajanda seal sees kuni jahtub. Teha õhtul hilja enne magamaminekut.

Alumiinium ja vask, mumio, soopihl, mägra rasv.
Hoida terve päev kanna all fooliumi. Kui on olemas vasest taldrik või vaagen, siis soojendada see ja hoida kanna all kuni jahtub.
Võib hoida öösel fooliumi kanna peal, nii enne määritakse kanda mumio tinktuuri või soopihla tinktuuriga või mägra rasvaga. Teha iga päev. Kuur 1 kuu.

Punane savi, sool, äädikas
Segage 1 klaas punast savi 1 klaasi soola, 100 grammi vee ja 2 tl 70%-se äädikaga. Saadud massist teha ööseks kompress. Teha iga päev 5 päeva jooksul kuni valu tasapisi kaob.

Magnetid
On vaja nii suurt magnetit, et see kataks probleemse piirkonna. Panna peale õhtul hilja 1-1,5 tunniks. Kuur vähemalt 1 kuu.

Tärpentin ja äädikas
Võtta 200 ml tärpentini ja 50 ml äädikaessentsi. Panna kand nende lahuse sisse ja hoida seal 20-30 minutit. Seda jalavanni teha iga päev 2-3 nädalat. Siis teha vahe 1 nädal ja korrata kuuri.

Taruvaik
Pehmendada tükk taruvaiku soojas veevannis, teha sellest kakuke, panna vastu kanda, kinnitada pealt kuiva riidekangaga. Võib teha iga päev. Võib jätta ööseks. Ühte tükki saab kasutada 3-4 korda.

Majapidamisseep
Hõõruda väike tükk puruks ja sulatada (pliidil, vesivannis). Veidi jahtunud massist teha kompress, katta kilega, jätta ööseks. Teha iga päev. Kuur 2-3 kuud.

Kastanimunad, küüslauk, metanool
Peenestada 100 g kastanimune, lisada 100 g hakitud küüslauku ja puupiiritust ehk metanooli, et tekiks püdel mass. Määrida seda marlile ja panna haigele kohale. Ravikuur kestab 10- 15 päeva.

Mesi ja meresool
Segada mett ja meresoola vahekorras 1:1, määrida jalad pärast vannitamist selle seguga sisse, panna peale kahekordne marli ja kile või tsellofaan, tõmmata jalga villane sokk ja asetada mõneks ajaks kanna alla soojenduskott. Magada tuleks sokk jalas. Niiviisi on vaja teha ~10 korda.

Meresool ja vesi. Jalavann.
Teha regulaatselt jalavanne kange meresoolalahusega. 2-3 spl soola 1 liitri tulise vee kohta. Lasta lahusel soojaks jahtuda.
Võib teha nii: lahustada 5 liitris vees 1 kg soola. Lasta lahus keema minna. Jahutada nii palju, et kannatab jalga sees hoida. Teha jalavanni kuni soolavesi jahtub.Teha iga päev kokku 10 päeva.

Soolasalv. Kompress.
Soolasalvi tegemine:
Võtta 100 grammi rafineerimata taimeõli (astelpaju õli, oliivõli või muu).
Lisada sellele 1 spl meresoola ja 2 spl mett. Segada omavahel hästi ära. Soojendada veevannis kuni moodustub ühtlane mass. Kehatemperatuurini jahtunud mass kanda kergete ringjate masseerimisliigutustega probleemsele piirkonnale. Võib katta kilega. Kinnitada pealt sooja villase riidega. Soovitav hoida nii umbes 30 minutit.

Sirel
Murdke õitsvaid sirelioksi, kuivatage neid päikesepaistelises kohas ja valmistage tõmmis.
Selleks tuleb võtta üks osa õisi ja kümme osa 40% piiritust ning lasta 8-10 päeva suletud nõus pimedas kohas seista. Kannuse raviks võtke eriti tugevate valude korral 2 korda päevas pärast sööki 20 tilka tõmmist (vajaduse korral võib tilkade arvu suurendada 30-ni) ja hõõruge sellega 3 korda päevas haiget kohta ka väljastpoolt. Eriti rasketel juhtudel võib teha kandadele ööseks samast tõmmisest kompressi.

Jood
Valage purgikaanele supilusikatäis joodi ja astuge kannaga peale, kuni see on täielikult nahasse imbunud. Minule piisas kolmest protseduu­rist. Kui nahk kannalt maha tuleb, hõõruge seda kohta pimsskiviga ja määrige toitekreemiga.

Jood ja sooda
3 liitrile kuumale veele lisada 1 spl soodat ja 10-15 tilka joodi. Teha jalavanni 10 minutit kuni vesi jahtub.

Meditsiiniline piiritus
Soojendada piiritus kuni 40-45 С. Hoida haiget kanda seal sees kuni piiritus jahtub (umbes 15 minutit). Jalga mitte kuivatada, vaid lasta kuivada. Teha ülepäeviti. Kuur 10-15 korda.

Kampriõli. Kompress.

Küüslaugu salv

Küüslauk
Hõõruda küüslauk peeneks pudruks. Teha sellega kompress. Hoida 2-3 tundi peal. Teha iga päev kuni valu kaob.

Sibulakoored ja äädikas
Võtta sibulakoori ja äädikat vahekorras 1:1. Panna klaasipurki, sulgeda tihedalt kaanega ja jätta 2 nädalaks. Panna seda segu (koored ja äädikas) 1 cm paksuse kihina kanna peale, fikseerida sidemega ja panna jalga villased sokid. Tehakse ööseks.

Nuuskpiiritus
Kandade määrimine-masseerimine.

Nuuskpiiritus ja kirvesilm
Hoida kanda nuuskpiirituse sees. Võtta kand välja, panna kirves lapiti maha ja panna kand kirve silma peale ning vajutada.

Leivakakk ja nuuskpiiritus
Valmistada rukki- või nisujahust tihke tainas, veeretada selles kera ja vajutada 6- 8 cm diameetriga lamedaks kakuks. Teha kakku süvend, valada sinna nuuskpiiritust, kinnitada päts kannale, tõmmata selle peale kilekott ja mässida jala ümber villaseid esemeid. Sellist kompressi teha õhtul enne magamaminekut. Ära tuleb see võtta hommikul, umbes kolm tundi enne väljaminekut. Vajaduse korral võib protseduuri korrata, kuni „kannus“ kaob.

Nisujahu ja mesi
Teha tainas nisujahust ja meest. Teha sellest pätsike. Soojendada kand auru sees ja siis siduda see pätsike peale, panna jalga soe sokk. Jätta terveks ööks. Teha iga päev. Kuur 2 nädalat.

Kandade rullimine klaaspudelil
Nii kaua kui just viitsimist on.

Kuuma veega täidetud šampuse pudel, kork peale ning siis rullida selle valutava osaga kanda. Teha iga päev, hea kui saaks 2 korda päevas teha. Rullida seni kuni vesi hakkab pudelis maha jahtuma ning kannal enam nii soe pole.

Seakamar või õhuke loomaliha viil
Kamaralt lõigata pekk ära.Ööseks siduda kand kinni, kõige peale panna sokk.Hommikul kamar kivikõva. Teha mitu päeva vähemalt. Oluline on, et tehtaks kaduneljapäeval või kadunädalal.

Aediiris ja piiritus (meditsiiniline)
Peenestatud aediirise juured valada üle piiritusega vahekorras 1:1, jätta 2 nädalaks pimedasse seisma. Teha tõmmiseks iga päev kompresse 2-3 nädala jooksul.

Soopihl
Võib ööseks teha ka kompressi soopihla tinktuuriga. 2-3-päevase kasutamise järel võivad sümptomid ägeneda, aga siis hakkavad vaibuma.

Kummel
Kummel – keeta 10 min 4 spl kuivatatud droogi 1 kl vees, kurnata juua 3* päevas pärast sööki. (Vanga soovitus)

Punane pipar
Puistata punase pipra pulber puuvillase soki sisse. Kanda jalas terve päev. Teha nii iga päev. Kuur 2 ja pool nädalat.

Küps kollane kurk
Küps kollane kurk tuleb pikuti pooleks lõigata ja ööseks taldade külge siduda. Mitu ööd vähemalt.

Kartul või rõigas
Teha ööseks kompress riivitud kartuli või rõikaga.

Vereurmarohi
Kaevata kevadel välja taimed koos juurtega, ajada läbi hakklihamasina, pigistada mahl välja. Jagada kolmeks osaks. Üks osa enne magamaminekut valada poole ämbri kuuma vee hulka ja soojendada jalgu. Kuur vähemalt kolm korda.
Vajaduse korral võib selliste seansside arvu suurendada,kuni „kukekannused“ on kadunud. Ja veel: efekti andvad ainult mai- ja juunikuine verehurmarohi.

Kasepungad
Segage 50 grammi kasepungi 100 grammi piiritusega ja jätke seisma 3 tunniks. Saadud tinktuuriga niisutage marli või side ja tehke kompress 2 tunniks hommikul, lõuna ajal ja õhtul enne und. Ööseks on soovitav, et kand oleks soojas ja kuivas. Selleks on kõige parem meresool. Soojendage see, pange vatipadja peale, siduge kanna vastu ja pange jalga soe sokk.

Nõges (kevadine) ja takjas
Teha nõges pudruks. Teha sellega kompress vastu kanda. Keerata takjalehe sisse. Siduda sidemega kanna külge ööseks.

Sigur
Valada 25- 30 g kuivatatud sigurile keeva vett ja laske 10 minutit tõmbuda. Seejärel pista labajalad võimalikult kuuma tõmmisesse. Pärast leotamist ärge jalgu kuivatage,vaid mässige soojalt sisse, olles teinud neile enne järelejäänud rohumassist ööseks kompressi. Vanne ja kompressi võib teha seni, kuni siguritõmmis hakkab hapuks minema.

Kreeka pähkel
Toored (mitte küpsed) kreeka pähklid purustada, valada üle 1 liitri veega, jätta nii 2 nädalaks, kurnata. Teha sellest tõmmisest ööseks kompresse.

Kana sapp
Võtta 40 grammi kana sappi ja segada 20 veega. Siis lisada 5 grammi harilikku šampooni. Panna seda segu linase riidelapi peale ja siis kanna peale. Fikseerida elastiksidemega ja panna jalga soe sokk. Kompress teha ööseks, peale jala sooja vee/auru käes hoidmist.

LISAKS....

Praegu ravivad arstid seda häda spetsiaalsete taldade abil ja/või süstide abil.

Profülaktikaks võib õhtuti teha väsinud jalgadele suvalises vahekorras võetud soola, joodi ja soodaga sooje vanne.


Kogunud, toimetanud ja tõlkinud Ingrid Prass
CopyRight ©


Allikad:

Tervise Varaait : eneseravimine ja pikaealisus, 2010/4

Postita kommentaar

Copyright © Manaratas. Designed by OddThemes