Struktuurne horoskoop

mythencyclopedia.com

Antud horoskoobi autoriks on vene astroloog Grigori Kvaša.

Selles omamoodi horoskoobis on ühendatud ida ja lääne astroloogia ning eristatakse 

7 tüüpi ehk rolli:

Kuningas, Narr, Rüütel, Aristokraaat, Juht, Professor ja Vektor.

PS!

Tüüpide nimed ei ole siin otseses mõttes, vaid piltlikult ehk sümboolselt!

Näiteks professor-inimene ei pruugi päriselus olla üldsegi päris professor.

Iseenda leidmiseks tuleb leida tabelist ristumiskoht ja siis vaadata selle numbri järgi.

makiyazh-litsa.ru-best.com

I KUNINGAS

 
Kuninga deviis on „kas kõik või mitte midagi”.

Edu pandiks tema puhul on näidata ennast kohe täies hiilguses.
Ükskõik, kas ta on ilus või kole, tark või rumal, vaene või rikas... alati peab ta väljendama oma sisemist uhkust.
Kasvõi oma sisemise harmoonia ja universaalsuse üle.
Sest ta on suuteline saama kõigiks ülejäänud 5 tüübiks (välja arvatud oma vastaspoolus - Vektor). 

Kõige rohkem on tal ühist Narriga.
 

Universaalsuse omandamine ei tule talle aga kergelt. Seda on talle siiski vaja. Ta peab kõik omandama ja ühendama ka omavahel. Siis on ta täiuslik. Siis ei ole vaja enam oma uhkust demonstreerida. Niigi kummardatakse tema täiuslikkuse ees.
Kui te veel ei tunneta ennast seesmiselt sellise inimesena või sellisena, kes pürgib millegi tähtsa poole, siis on parem jätta „valguse/avalikkuse kätte tulek edaspidiseks, leida endale selline tegevussfäär, mis lubab viia suhtlemise miinimumini. Olla nö null. Olla kasvõi erak. Erak saab ka rahvamassis olla. Kuigi.. välja paistab ta sealt ikka. Kuningas ju... ka detaidest näha.


etsy.com/listing/209520049
Muide, ka suurim kuningas võib olla väga tagasihoidlik ning vähenõudlik. Eraldatuse periood tekitab Kuningas sisemise väärikuse, uhkuse ja suuremeelsuse. Tõeline kuningas on samal ajal lihtne ja kättesaamatu.
Millega siis nö ettevalmistusperioodil tegeleda? Omandage järgmised rollid. Õppige olema suuremeelne ja valmis kangelasteoks nagu Aristokraat ja Rüütel, kanda ette tarkasid kõnesid nagu Professor, meelitada/tõmmata enda järel kaasa inimesi nagu Juht, kukutama/hukutama autoriteete nagu Narr. Nende rollide sulam ongi see, mida nimetatakse kuninglikuks ülevuseks. Seda inimesed teilt ootavadki.
Tagasihoidlikkus, rahumeelsus ning kiire karjääri võimatus võivad Kuninga teha väga passiivseks teha.Ta võib pidurdada. Kauaks. Või igaveseks. Nii et teda on vaja äratada, aktiviseerida ja rahva hulka kutsuda.
Kuningas peab lihtsalt valitsema. Mitte võitlema valitsemise eest. Valitsema, mitte juhtima.
Ärge püüdkegi juhtivatele ametikohtadele. Tõeline kuningas ei kannata ebatäiuslikkuse kompleksi all ja seetõttu ei igatse (enese)kinnituse järele. Kuninga trump – iseseisvus, vankumatu ja rahulik enesekindlus. Seetõttu ei ole teil vaja riietuda renessansiajastu imperaatorite moodi. Et eredad nipsasjad ja detailid ei varjutaks teie tõelist sisemust.
Kuningale ei sobi kindlasti see, mis sobib Vektorile. Nad on vastandid.
Kuningas võib tööl osutuda uniseks laiskvorstiks. Talle tuleb äratussüsteem välja mõelda. Sobib ta aga sinna, kus on vaja panoraamset mõtlemist ning universaalseid lähenemisi.
Kuningas ei kipu peresuhteid looma. Kuigi ta on meelitav paljude jaoks. Tal on lihtsalt raske enda kõrvale täiuslikku "poolikut" leida. Kui, siis teine Kuningas.

II JUHT

 
rusklad.com/topic
Juhi deviis: "Oleme sündinud selleks, et teha muinasjutud tõeks, ületada maailmaruum ning avarus. Mõistus andis meile terasest tiivad, aga süda... see on leegitsev mootor."
Selles märgis kehastub entusiasm, energia ning ka energeetiline surve, kusjuures te peate seda näitama ümbritsevatele kohe algusest peale. Juht võib tegutseda-rääkida vaikselt või siis lärmakalt, käsi vehkides, olla rohkem või vähem temperamentne. Aga üks on alati kindel - silmist on näha sisemist tuld, mis annab talle ka karismaatilisust. Ja seda tuld ka edasi antakse. Juht ei tohi energiat enda sisse jätta, vaid peab jagama. Juhid on teistele energiadoonoriteks, andes neile energiat ja elurõõmu, kui see kipub kaduma. Kas siis üksikindiviidile või tervele kollektiivile. Juht kütab inimesi. Suudab ka inimesi naerma panna, kui vaja.
Samas.. see energia ei pruugi olla valge, vaid võib ka must olla. Energia, mis on suunatud teiste lõhkumiseks, pöördub tema enda vastu ja lõhub teda ennast, teeb naeruväärseks ning jätab harmooniast ilma.
Juhil ei kõlba käia klanitud tagasihoidlikus hallis kostüümis või ülikonnas. Nagu ka Professorit, tõmbab Juhti olema elu õpetaja positsioonil. Aga Juht ei toetu mitte intellektile, vaid veenmisjõule. Juhi peamine ülesanne – tõsta kõiki nende äraistutud kohtadelt üles, elavdada/elustada ja viia enda järel kaasa helge silmapiiri poole. Nii et Juhil ei kõlba kohe üldse olla nurgas halli hiirekesena. Ärge olge tagasihoidlik. Vaja on aktiivselt tegutseda. Te olete loodud suurte projektide ja tegude jaoks, mitte väikeste ega tühiasjade jaoks. Ei tohi pisiasjadesse kinni jääda. Juht, kes üritab eemalduda üldsuse huvidest, on määratud ebaedule.

III RÜÜTEL

 
evpatori.ru
"Meil kallis on madalate tõdede pimedus.... meid ülendav pettus." Seega ainult ette- ja ülespoole.
Peamine on headus. Rüütleid võib välja naerda nagu Don Quijote`i või Ema Theresat. Aga siiski vajatakse ja armastatakse kogu aeg nende headust ja soojust. Eriti need, kes seda ei ole lapsepõlvest saanud. Nii on Rüütlil kogu aeg naeratus näol, ta on lahke abistaja, aitaja. Aga niimoodi võib ta tühjeneda ja muutuda vastupidiseks.. kurjaks. See on oht tema jaoks. Armastus võib asenduda armastusega keelepeksu vastu. Võib tekkida kontrollivajadus kaitstava inimese suhtes. Tekivad suhtlemisprobleemid.
Ka üksindus ja üksijäämine on sageli tema saatuseks. Omamoodi on see neile vajalik. Kõigepealt teeb kõik selleks, et üksindusse jääda, et siis üksinduse üle kurta.
See probleem aga on siiski kergesti eemaldatav. Juhul, kui Rüütel ei karda rahvamassist välja astuda ja käituda nö imelikult. Hea on ka balansseerida normaalse ja patoloogilise käitumise piiri peal.
Vastupidiselt Aristokraadile, ei ole Rüütlile armastus vajalik. Ta jagab ise armastust... rahvale.
Samas on Rüütli jaoks kõige suuremaks kangelasteoks kangelastegu armastuse tõttu. Laske tal kedagi armastama hakata ja ta saab kõige õnnelikumaks Maa peal.
Nagu ka Aristokraat, peab Rüütel olema kristalselt puhas, aga samas ümbritsevate imetlus ei ole Rüütlile vajalik. Talle piisab teadmisest, et ta täidab oma kohust. Nii et ärge oodake aplause, isegi kui kaitsesite rahvahulga nähes orbe ja muid abivajajaid või siis seisite üksinda oma kalli kollektiivi eest kurja ülemuse vastu.
Rüütli imidžil ei ole rangeid nõudmisi välimuse ja riietuse suhtes. Võite jääda klassikalise stiili juurde või üllatada kõiki ekstravagantsete ehetega. Peamine on hoiduda vambi stiilist, sest teie trump on – headus. Inimesed ootavad Rüütlilt armastust ja hoolt ning tarka nõu. Püüdke mitte üle pingutada ega muutuda väiklaseks.
Rüütel ei tohi olla õel ja agressiivne, kuiv ja ratsionaalne ega peen, lärmakas jpm. Peab oskama teatud inimeste eest varjata oma negativismi puhanguid. Ei tohi oma tegevusi liigselt killustada. Ei ole lihtne teekond seega.

IV ARISTOKRAAT

 
designsfromtime.deviantart.com
Tema peamine siht on tuua maailma ilu. "Inimeses peab kõik ilus olema". Mõistagi peab ta jälgima moodi, aga mitte vähem ei ole tähtsad plastilisus ja elegantsus.Kõik peab tal ilus olema. Liigutused, žestid, miimika, pilk, hääl, sõnad jne. Eriti tähtis on näo ilu. Reeglina on selle tüübi inimesed väga ilusad. Kui ka loodus ei ole kinkinud talle ideaalset välimust, ikkagi võib tema nägu saada kaarditrumbiks. Näo väljendusrikkus, leebus, meeldivus. Juhul kui säilitate igas situatsioonis heasoovlikkuse ja vastutulelikkuse. Ilusa välimuse arvelt on tema sisemine närvikava aga nõrk. Ta on väga tundlik. Aristokraati tuleb kohelda ja hoida kui lillekest.
Aristokraat ja emotsionaalsus käivad käsikäes. Kui teda solvatakse, tuleb tal solvumist välja näidata. Kui lõbustatakse või midagi kingitakse, siis rõõmustamist. Samamoodi peab ta näitama või tekitama kaastunnet ja kahjutunnet. Aga see peab olema siiras, st hinge sügavusest, mitte kunstlikult tekitatud või mängitud.
Emotsionaalsus on tema trump. Tema on see, kelle ülesandeks on olla seltskonna hing.
Mida ootavad temalt ümbritsevad inimesed? Äärmist puhtust ja kõlbelisust. Tähendab, tuleb jälgida oma mainet. See peab olema laitmatu.
Muidugi jääb Aristokraat aristokraadiks ka kodus oma armsal diivanil. Aga siiski, et elada täisväärtuslikku elu, on tal vaja sagedamini sattuda tähelepanu keskpunkti. Tähendab, parem on töötada suurtes kollektiivides, kus on alati võimalus särada. Selle juures tuleb säilitada kõigiga head, võrdsed suhted. Pidage meeles, vaenutsemine sõna otseses mõttes imeb Aristokraadist jõu välja.
Tal ei maksa ka võimu juurde pürgida. Hoolimata oma soovist kõigile meeldida. Võim võib temaga halba nalja teha, kui ta on sunnitud kasutama ebapopulaarseid võtteid. Sellele järgneb tema puhul allakäik.
Ei ole hea ka mingit suurt tarka mängida. Parem on olla aus, suuremeelne, natuke naiivne ja rääkida lühemalt. Kui Aristokraat laskub pikka mõttetusse vestlusesse, võib ta kergelt keema minna ja kogu oma kütkestavuse kaotada. Targem on oma tekstid enne läbi mõelda. Aristokraadi jaoks on tegelikult olulisem intonatsioon kui sõnad ise.
Teiste eest hoolitseda tasub mõõdukalt. Hoolitseda tuleb Aristokraadi enda eest.
Vaenutsemisest hullem on Aristokraadi jaoks see, kui teda ei armastata. Siis võib ta ära sulada nagu küünal.
Ülemusena kipub Aristokraat olema liiga pehme. Pereelus võib aga tema jaoks kitsas hakata. Tal on tingimata vaja sotsiaalset suhtlemist.

V PROFESSOR

 
pedagog.kemsu.ru/articles/72
Selles märgis on kehastunud mõistlik kaine mõtlemine ja stabiilsus. Keegi ju peab siin ilmas olema, kellele saab alati loota, kes on mõistlik ja asjalik. Seetõttu parim käitumine Professori jaoks on – järjepidevus ning pühendumine seadustele ja reeglitele. Tasub hoiduda ekstravagantsusest vaadetes, riietuses ja tegudes. Parim on olla soliidne ja paista loogiline.. kanda prille, kaabut, kortsutada laupa, omada pangaarvet, kallist autot jne. Kanda lihtsat riietust. Teine jälle muretseb palju diplomeid. Kolmas läheb erudeerituks kätte. Soliidsus (võitluslik) võib esineda ka selles, et ollakse alati võimeline vastulööke andma. Eriti, kui seda saab kinnitada õigeaegse ja targa sõnaga. Ka iroonia (ning huumoritunne) peab alati taskus varuks olema.
Igas elusituatsioonis peab Professor end iseendana tundma... lektorina, moralistina, kõlbluse õpatajana. See võib muutuda tüütuks. Parem on saada virtuoosseks kõnelejaks. Selleks on vaja maksimaalselt oma sõnavara rikastada.
Ideaalne mudel pikkadeks kõnelusteks - rääkida kuivalt, täpselt, loogiliselt, grammatiliselt õigesti ja ilma liigstete emotsioonideta.
Inimesed suhtuvad erinevatesse Professoritesse (tüütud lobisejad, mornid täpsed skeptikud, lõbusad klatšijad) erinevalt. Kes kellelegi meeldib. Maitse asi. Ühiskonnas võetakse kõik need hästi vastu.
Professorit on võrreldud võitleja või sportlasega.
Ärge häbenege välja öelda oma arvamust. Aga pidage meeles – sel peab olema alust ehk peab olema põhjendatud. Ei tohi istuda ilma ideedeta, mõteteta. Nendest detailidest ongi Professori optimalne imidž kokku pandud – inimene, kes mõtleb läbi, on ettenägelik, tähendab, inimene, keda ümbritsevad on valmis tunnistama kui õpetajat. Isegi kui tema vanus ei ole üldse „professorlik”. Mis hävitab Professori maine? Tasub tal vaid paanikale alluda ja tema maine on igaveseks ümbritsevate jaoks langenud.
Ei tohi mõista anda, et ta asjast ise aru ei saanud.
Ei tohi lause lõppe alla neelata või lause lõppu punkti panna.
Professori jaoks on hea vähendada emotsioone nii palju kui võimalik. Ei ole vaja silmade mängu, väljapaistvaid žeste, häälitsusi jms. Ka mitte vaikiolekut, mis peaks nagu midagi tähendama või väljendama.
Ei tohi demonstreerida ei lahkust ega kurja teha. Sest imidž on ju - külm moralist.

VI NARR

 
uk.pinterest.com/explore
Deviis: "Me oma kutsumust kunagi ei unusta - naeru ja rõõmu me inimestele toome. Paleede petlikud võlvid meil vabadust kunagi ei asenda."
Narri ülesanne – panna inimesi naerma, kaasa arvatud enda üle. Ärge kartke naeruväärsena välja näha, pühadusi välja naerda. Narr- see on see, kellel on lubatud kalduda imitatsiooni ja parooditsemise puhastustule poole. Igas kollektiivis on vaja inimest, kes naeraks kõige ja kõigi üle, ka ülemuse, ilma et talle midagi juhtuks seetõttu. Naer on tervendav. Eriti on see vajalik kohtades, mis on nö umbe kasvanud. Selge, et Narr on pigem satiirik kui koomik. Tõelisel narril on terav mõistus. Ta on ere intellektuaal.
Narr ei anna inimestele energiat, aga tema naeratus on imeline, võiks öelda et.. valgust kiirgav.
Üldiselt on selge, et teil on vaja kõiges eredust: riietuses, meigis (nagu Colombina ikka ju), käitumises ja tegudes. Teie trump – ekstravagantsus ja täielik vabadus igasugustest tingimustest. Nii et visake ära valehäbi ja unustage häbelikkus ning tagasihoidlikkus. Ja veel – edu ühiskonnas tagab teile inimpsühholoogia sügav tundmine. Seega püüdke vabal ajal tegeleda selle huvitava teadusvaldkonnaga.
Narril on eriline võime - psühholoogiline läbinägelikkus. Ta võib nö pugeda teise inimese sisse. Kuidas? Ta oskab võtta näiteks teise inimese näoilme endale pähe ja saab niimoodi kohe aru teisest inimesest.
Hoolimata Narri eredusest võib üks Narr olla sünnist saadik naljakas, teine mitte, üks hele Narr, teine tume. Narr ei tohi kunagi kuldset keskteed otsima hakata.
Töökohal võib Narr olla raske kaaslane, aga ta võib kohaneda. Juhti temast tõenäoliselt ei saa. Ka ei sobi patriaalne või romantiline pereelu, mis nõuab Narrilt rahulikkust.

VII VEKTOR

 
maskitalia.com
Vektor nagu ütleks: "Ma nagu olen osa sellest jõust, mis igavesti tahab kurja ja igavesti teeb head." (Goethe)
Vektori horoskoobis ei ole stiihiate tasakaalu. Ei tohigi olla. Ta saab oma energia just kaose energiast. Kui peakski tasakaal tekkima, siis võib energia hakata seestpoolt lõhkuma ja juhtub hoopis nii: "tahab igavesti head teha ja igavesti teeb kurja".
Tasakaalutus väljendub kõiges.. pilgus, liigutustes, sõnades, tegudes. Kusjuures Vektor ei ole mingi neurasteenik. Närvid on tal korras. Raudsed.
Peamine teie jaoks – teadvustada oma erilisust. Te olete määratud inimesi erutama/ärritama, provotseerima, intriigitsema. Võimalik, et ka skandaalitsema. Selleks, et maailm ei muutuks mädasooks. On vaja tekitada kaost, rahutust endas ja siis nakatada sellega teisi. On vaja, et keegi astuks millelegi vastu. Kas siis igavuse või vajaduse pärast.
Vektori eristuvad jooned – avantürism ja väljakutsuv seksuaalsus. Vektori puhul ei saa rääkida käitumisest, mis jätab mulje kui lihtsalt tava- või sõbrakäitumine. Alati tekivad temaga seoses mõtted flirdist, mängust jne. Kõik nagu vihjaks sinnapoole. Kusjuures üsna agressiivsel moel. Sõnad, pilgud, žestid tungivad täiesti ilma ettevalmistamatult otse sisse ja läbi. Vektor võib vabalt mängida meelitavat saatuslikku naist/meest. Kusjuures olles juba pereinimene on ta korralik ning rahulik, samuti siis, kui karjäär ka paigas on.
Arvestage seda oma käitumismudeli väljatöötamises ja garderoobi valikus. Teil on keelatud välja paista banaalne, ratsionaalne, olla vaikiv nurgas istuja, teeseldes kõikide moodi olemist. Visake eemale kahtlused oma õiguse suhtes olla ebastandartne. Nii asjade käigus kui ka julges väljakutsuvas käitumises. Niipea kui Vektor hakkab endas kahtlema, kaotab ta kogu oma magnetilisuse.
Jah, raasuke selle märgi „deemonlikkust” tuleb inimestele ainult kasuks. Aga pidage meeles, et see on ainult imidž ehk mask, mille taha peaks varjuma teie tõeline – väga lahke nägu. Miks? Sest teile andestatakse kergelt järsud sõnad, aga ei andestata inetuid tegusid.

Tõlkinud Ingrid Prass

CopyRight © Allikad:
http://neverojatno-no-fact.ru/strukturnyj-goroskop.html#more-4888
http://www.dezinfo.net/testy/59614-kto-ty-po-strukturnomu-goroskopu-korol-shut-ili-vektor.html
pikemat lisalugemist algsest allikast ehk autori enda lehelt: http://www.xsp.ru/sh/virt/

1 kommentaar :

Copyright © Manaratas. Designed by OddThemes